Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Metroalarm

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Metroalarm

Objava Zbiljc » 3. avgust 2008, 10:14

Temo sem odprl, ker se mi zdi dobro, da vemo, kje lahko pogledamo, kakšni vremenski pojavi nam grozijo...
Ker je "nepredvidenih" vremenskih katastrof vedno več, je dobro, če jih lahko "predvidimo" tudi gasilci.
Izdelali so tole stran:

http://www.meteoalarm.eu/?lang=SI

http://www.meteoalarm.eu/countrySI.asp?Country=SI&lang=SI&ShowDate=

Slika

Mogoče ne bi bilo slabo, če bi šla tale povezava na prvo stran?
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 631
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Odg: Metroalarm

Objava ANDY » 3. avgust 2008, 10:23

Dobra zadeva. mogoče bo komu koristila ali pa tudi ne.
Je pa res da bo moral nekdo karte redno spremljat in nekoga iz društva tudi opozorit na bližajočo se nevarnost
Bomo videli kako se bo obneslo....!!
"Prehitevajte brez skrbi, saj vas bom izrezal iz pločevine. Vaš gasilec."

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabnikova podoba
ANDY

Objave: 1534
Registriran: 7. november 2004, 18:34

Objava Zbiljc » 3. avgust 2008, 18:02

Kar se mi zdi slabo je razdeljenost. Samo pet področij. Mi smo imeli neurje zadnjič, ob Kolpi ga pa ni bilo. Morali bi imeti več področij. Mislim, da jih je toliko premalo.
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objava MICKA » 6. avgust 2008, 21:08

Očitno so se ustvarjalci te karte že odločili glede pokrajin, saj našim poslancem to ni uspelo.

Res pa je da je potrebno meje nekoliko popraviti. Ampak začetek je pa le. :D
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabnikova podoba
MICKA

Objave: 1939
Registriran: 31. december 2002, 16:25

Objava Pero » 9. avgust 2008, 11:04

Ce mene vprasate je dost bolj uporabna radarska slikca v zivo, lahko se predvidi tudi smer premikanja. Ce sem prav zasledil Metroalarm tako ali tako pobira z arso.

http://www.arso.gov.si/vreme/napovedi%20in%20podatki/radar_animacija.html
Vremenski radar na Lisci pri Sevnici sproti meri padavine nad Slovenijo in njeno bližnjo okolico. Slika prikazuje razporeditev in jakost padavin, izmerjenih vsakih 10 minut. Čas meritve je podan v univerzalnem koordiniranem času UTC; ustrezni uradni čas v Sloveniji je za eno uro (pozimi) oziroma za dve uri (poleti) večji. Jakost padavin je predstavljena s štirimi razredi: šibka (LOW), zmerna (MED), močna (HGH) in ekstremna (EXT) z možno točo.

lp
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava Peter » 9. avgust 2008, 11:40

Metroalarm je napoved dogodkov, medtem kot je radarska slika prikaz "trenutnega" stanja.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Zbiljc » 9. avgust 2008, 23:52

Peter je napisal:Metroalarm je napoved dogodkov, medtem kot je radarska slika prikaz "trenutnega" stanja.

Hvala za objavo na prvi strani =D> :D
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objava tadejS » 10. avgust 2008, 13:56

Meteoalarm, stopnja požarne ogroženosti naravnega okolja, radarska slika padavin, .... so le pripomočki oz. orodja, da se odgovorni lahko lažje organizarijo oz. pripravijo na morebitno možnost izrednih dogodkov. Ne vem če jo to ravno namenjeno gasilcem, da bi npr. odvisno od predvidene stopnje (beri barve) povečali stopnjo pripravljenosti. Če kdo to želi in hoče, potem ni ovir. Zadeva zase je mogoče stopnja ogroženosti naravnega okolja, kateri pri največji stopnji prej ali slej sledi razglas o prepovedi kurjenja .......

Osebno večkrat pogledam tudi radarko sliko padavin "beneško-furlanskega" meteorološkega centra, ki je dodatno podprta tudi z matematičnim modelom ocene prizemne količine padavin. Radarske slike so pač različne tudi od vrste radarja in dopuščene so tudi možnosti napake. Za tiste, ki nas to zanima vsaj občasno, si lahko tako ustavari neko svojo sliko stanja.

Meteoalarm za Slovenijo, je nekaj čisto drugega, kot za neko drugo državo, saj geografska razgibanost terena lokalno zelo spreminja stanje. Tudi če bi imeli več področij, kot le pet, bi verjotno stvari odstopale.
tadejS

Objave: 314
Registriran: 15. marec 2005, 8:29

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov