Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Grb gasilskega drustva

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Grb gasilskega drustva

Objava KUMBY » 9. november 2008, 21:39

Zdravo

Prosil bi vas za malo pomoči.Imam en problem.Naredil bi rad namreč grb nasega drustva v elektronski obliki,se pravi v .jpg ali .gif. Zato bi prosil, če bi mi kdo lahka naredu ta grb,saj sam namreč nimam pojma o kakem photo shopu. Če mi je kdo pripravljen pomagat nej se mi prosim tule javi.Grb bi pa uporabo za naso novo spletno stran in druge dokumente.

Hvala
Uporabnikova podoba
KUMBY

Objave: 150
Registriran: 12. avgust 2008, 17:56
GE: PGD Ponikva

Odg: Grb gasilskega drustva

Objava Franci » 10. november 2008, 10:01

Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava KUMBY » 10. november 2008, 16:18

Te grbe mam js tud ja.Drgač pa js bi naš grb naredu ko je grb naše občine pa da piše naš PGD gor.Pač tak grb kot imamo na delovnih oblekah na levem rokavu.
Uporabnikova podoba
KUMBY

Objava Ndrej » 10. november 2008, 16:42

Sem ti poslal na email naš grb, ki je na rokavu. Narejeno je v Corel Drawu. Samo zamenjaj ime in pa grb občine (upam da ga imaš v vektorski obliki), pa bo.

LP, Andrej
Uporabnikova podoba
Ndrej

Objave: 413
Registriran: 26. september 2004, 10:38
GE: PGD Prečna

Objava KUMBY » 10. november 2008, 18:15

Sm ti neki na mail poslau,če boš lahk pogledu.Mene neki muči moj corel draw
Uporabnikova podoba
KUMBY

Objava KUMBY » 13. november 2008, 20:08

Pa mi je ratal.Hvala vsem za pomoč!

http://pgdponikva.gz-sentjur.si/images/graphic1.gif
Uporabnikova podoba
KUMBY

Objava Franci » 14. november 2008, 18:42

Ko sem še imel čas sem se malo igral pa je tole ratalo.
Vse sličice so vektorske.(X3) :wink:
Priloge
gasilski znak za kapo.zip
(17.46 KiB) Prenešeno 288 krat
gasilski grb.zip
(16.06 KiB) Prenešeno 293 krat
gasilski znak.zip
(10.73 KiB) Prenešeno 235 krat
Uporabnikova podoba
Franci

Objava URBI » 16. november 2008, 1:06

poglej na www. zmaga .com - dobiš vse navodila za photo shop. :mrgreen:
URBI

Objava Slipi » 18. november 2008, 1:00

Pgd Ponikva je napisal:Zdravo

Prosil bi vas za malo pomoči.Imam en problem.Naredil bi rad namreč grb nasega drustva v elektronski obliki,se pravi v .jpg ali .gif. Zato bi prosil, če bi mi kdo lahka naredu ta grb,saj sam namreč nimam pojma o kakem photo shopu. Če mi je kdo pripravljen pomagat nej se mi prosim tule javi.Grb bi pa uporabo za naso novo spletno stran in druge dokumente.

Hvala

Čisto tako me zanima, a pa lahko kar sam določiš in narišeš grb, ki predstavlja vaše društvo, brez, da bi bili drugi seznanjeni o tem in bi se skupaj dogovorili, kakšen naj bo, kaj je lahko v grbu, kakšne oblike naj bo itd. Sam mislim, da ta zadeva le ni tako ensotavna, da se nekdo kar izmisli in naredi grb, ki predstavlja društvo doma in v svetu in ga verjetno tudi ne moreš spreminjati vsak dan. Saj, lahko pa da so v društvu za to oblikovanje določili tebe, potem je ta zadeva pač v redu. Samo, si težko zamislim, še težje pa, da se vodilni v društvu kar strinjajo, da iz vsakega grba pobereš kar ti je všeč in naj bo to potem grb vašega društva. Sam sem prepričan da zadeva ni tako preprosta!
Teorija je že pol intervencije, praksa pa poskrbi za vse ostalo in še teorijo !!
Uporabnikova podoba
Slipi

Objave: 145
Registriran: 18. december 2002, 16:54

Objava Ndrej » 18. november 2008, 8:59

Jaz bi pri tem še dodal, da je potrebno pazit, ali ima društvo grb definiran v statutu ali ne. Vsekakor pa se morajo vodilni v društvu strinjati z spremembami.
Uporabnikova podoba
Ndrej

Objave: 413
Registriran: 26. september 2004, 10:38
GE: PGD Prečna

Objava tomser » 18. november 2008, 15:35

@PGD Ponikve:
Grb, ki si ga narisal je v PGS opisan kot "oznaka na rokavu" (gasilske uniforme).

V našem društvu na dokumentih uporabljamo (sicer nepravilno) "znak za kapo" kot svoj grb. Pravilno bi bilo "gasilski znak", vendar nam nekako ne sede.

Opažam, da predvsem pri mlajših pripadnikih gasilskih društev obstaja težnja po ločevanju in zaradi tega tudi želja po ustvarjanju lastnih simbolov.

Predlagam večje poenotenje oznak, tako da bi vsi gasilci v Sloveniji imeli enotno oznako (recimo simbol "znak za kapo" ali podobno). Posledično bi bilo potrebno ukiniti uporabo občinskih grbov v naših simbolih. Teritorialno pripadnost bi označevali le z besedo.
Uporabnikova podoba
tomser

Objave: 174
Registriran: 28. december 2004, 13:08
GE: Pijava Gorica

Objava Franci » 18. november 2008, 17:02

tomser je napisal:V našem društvu na dokumentih uporabljamo (sicer nepravilno) "znak za kapo" kot svoj grb. Pravilno bi bilo "gasilski znak", vendar nam nekako ne sede. Opažam, da predvsem pri mlajših pripadnikih gasilskih društev obstaja težnja po ločevanju in zaradi tega tudi želja po ustvarjanju lastnih simbolov. Predlagam večje poenotenje oznak, tako da bi vsi gasilci v Sloveniji imeli enotno oznako (recimo simbol "znak za kapo" ali podobno). Posledično bi bilo potrebno ukiniti uporabo občinskih grbov v naših simbolih. Teritorialno pripadnost bi označevali le z besedo.

Uporaba znaka za na kapo je precej razširjen pojav. Je pa bila že nekje slika in debata okoli tega (mislim da je sliko nalimal Oskar?). Menim pa da se to pojavlja zato, ker je znak za kapo bolj "dodelan" (z lovorjevim listom in slo. zastavo). Pri nas pa vseeno uprabljamo gasilski znak na uradnih dokumentih.
Tomser ne vem kako to misliš večje poenotenje gasilskih oznak, saj so vse definirane in zapisane. Menim pa, da tu velik del krivde nosi naša krovna organizacija, ker ne izda vseh uradnih gasilskih oznak v vektorski obliki na cd-ju. :wink:
Uporabnikova podoba
Franci

Objava tomser » 18. november 2008, 20:10

Mislil sem na:
- oznako na rokavu
- oznaka na vratih gasilskega vozila

O novih grbih, ki jih nekateri ustvarjajo:
Videl sem že veliko slovenskih izdelkov po vzoru ameriških, britanskih in drugih gasilskih organizacij. Že po videzu niso naši, ne izhajajo iz naše tradicije. O vsebini pa ne bi, ker nisem podkovan v pravilih tvorjenja grbov.
Uporabnikova podoba
tomser

Objave: 174
Registriran: 28. december 2004, 13:08
GE: Pijava Gorica

Objava KUMBY » 18. november 2008, 23:09

V našem društvu nimamo svojega grba.Tako da imam prosto pot, da ustvarim grb za naše društvo.Ta grb ko sem pa jaz naredil,pa vem da je našitek za rokav.Zdaj pa ko sem dobil vse glavne gasilske simbole v vektorski obliki,pa se bom malo poigral in naredil svoj gasilski grb za naše društvo.Potem pa bomo vidl če bo upravnemu odboru všeč.Sem pa tudi jaz za to,da bi bil enoten gasilski znak, ki bi ga uporabljali vsi,spremenil bi se le napis društva in zveze.Bom nekaj naredu in pokazu predloge, pol pa bote povedal kako zgleda.
Uporabnikova podoba
KUMBY

Objava Oskar » 20. januar 2009, 15:37

Grb , našitek, simbol ali kako ga imenujemo, PGD naj ima vsebi neko gasilsko noto , nekaj kar bo prikazovalo naše poslanstvo. Čelada, plamenica , sekirica itd... Tako bo tudi zbiratelj iz npr. venezuele takoj vedel da gre za gasilsko enoto. Samo prekopirat občinski grab in napisat ime društva je zgrešeno. Moje mnenje. :wink:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Naprej

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost