Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Dostop do interneta

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

PGD ima urejen dostop do interneta:

Anketa končana - 21. december 2002, 22:53

preko klicne linije
3
15%
ADSL ali kabelski priključek
1
5%
PGD nima dostopa do interneta
16
80%

Skupaj gasov : 20

Dostop do interneta

Objava Jaka » 1. december 2002, 22:53

Verjetno so vsi poveljniki GZ in občinski poveljniki na posvetu v Zrečah slišali, da se pripravlja nov pristop k obdelavi podatkov za gasilske organizacije. Ta bo potekal preko interneta.
V zvezi s tem predlagam, da preko GZS stečejo dogovori za cenejši dostop do interneta preko neke klicne številke, ki se ne bo zaračunavala. Takšen dostop bi morala imeti vsa PGD, saj bo drugače vnašanje podatkov že v naprej otežkočeno oziroma onemogočeno.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava matjaž » 10. december 2002, 9:51

Pri nas vse delamo na svojih privatnih PC-jih ter sami plačujemo internet. Stvar imamo celo tako doterano, da se vsa pošta, ki pride v društvo skeniran nato pa jo tajnik pošlje po mailih dotičnim osebam. Tako pihranimo tudi nekaj denarja na račun poštnih storitev. :idea: :D

LP!

Matjaž
Zadnjič uredil matjaž - 10. december 2002, 10:25. Skupaj urejeno 1 krat.
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava metodg » 10. december 2002, 10:22

V naši GZ večina društev nima računalnika, kaj šele internetne povezave. Izjema so le dve ali tri društva. Do sedaj se je večinoma delalo doma na svojih računalnikih. Moje mnenje je, da bo tako še ostalo naprej kljub temu, da vsakemu društvu kupimo računalnik in uredimo internetni dostop.
Mislim, da udobje doma še vedno prekaša udobje sedeti v PGD in urejati podatke...

Metod G. :D
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava roman » 10. december 2002, 16:39

Popolnoma se strinjam. Če že teko vneto GZS razvija nove programe, ali se sploh zamislijo, da bi društvom dali računalnike za uporabo le teh. Če me spomin ne vara, so to storili že za GZ. Sicer bo verjetno dober izgovor, da ga imajo člani PGD-jev doma ampak ali jih oni sami tudi nimajo :twisted: !

Lp, Roman
Uporabnikova podoba
roman

Objave: 85
Registriran: 1. oktober 2002, 13:40

Objava Gost » 10. december 2002, 22:28

Se mi je kar zdelo, da bo stvar taka. Saj je podobno tudi v našem PGD.
V naši GZ se dogovarjamo, da bomo uredili poseben prostor z računalnikom in ustrezno povezavo, kjer bodo lahko predstavniki tistih PGD, ki nimajo možnosti doma, vnašali in pregledovali podatke.
Da pa bodo stvari bolj enostavne, je potrebno preiti na delo in do konca leta vnesti čim več kadrovskih podatkov v program.
Gost

Objava Jaka » 10. december 2002, 22:29

Ups. Zgornja objava je moja. Zakaj pa se meni nebi moglo zgoditi, da se pozabim prijaviti?
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava mihael » 12. december 2002, 17:25

Jaka, kar jaz vem je bilo tudi dogovorjeno in SKLENJENO, da bo prišlo do alarmiranja preko GSM aparatov, pa do sedaj ni nič - a bo enako tudi s tem :oops: ?
Z gasilskim pozdravom: NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
mihael

Objave: 304
Registriran: 30. november 2002, 13:07

Objava Milan Dubravac » 13. december 2002, 18:23

Po mojem mnenju bi morala informatizacija društev iti iz drugih postavk občinskega proračuna. Sem pa za to, da se društvom dostop do interneta omogoči ceneje ali zastonj.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava Jaka » 13. december 2002, 22:25

Ja Miha, vem :oops: . Tudi sam sem večkrat omenil izvedbo tega, pa je bil problem nabave GSM aparata :oops: :oops: in je stvar zastala :cry: . Upam samo, da s tem ne bo podobno :oops: . Tudi alarmiranje preko GSM naj bi se uredilo. Po novem letu (nič nisem rekel katerem) :?
Uporabnikova podoba
Jaka

Objava Gost » 14. december 2002, 23:14

Jaka saj dobro vem, da se ti prizadevaš,da bi se to ža enkrat uredilo, pa kaj ko drugi bremzajo :? ! Na žalost sam ne morem nič prispevati k temu.
V upanju na dobro rešitev z gasilskim pozdravom: NA POMOČ!
Gost

Objava mihael » 14. december 2002, 23:16

Jaka zgornja je moja. To se pa zgodi če človek premalo misli. :lol:
Z gasilskim pozdravom: NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
mihael

Objave: 304
Registriran: 30. november 2002, 13:07

Objava Milek » 18. december 2002, 8:25

V našem koncu imamo zelo "aktivnega" gasilca, ki je lastnik kabelskega TV sistema in je vsem gasilskim domovim podaril kabelski priključek :lol: Obljubil je tudi, da bo preko sistema možno uporabljati internet, vendar je ostalo samo pri obljubah :cry: . Sicer pa bo potrebno najprej nabiviti osnovno računalniško opremo in potem razmišljati o internetu... :oops:
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava metodg » 18. december 2002, 10:01

V proračunu za leto 2003 nam je uspelo (no občinski svet ga še ni sprejel, je pa šlo skozi vsa usklajevanja) pridobiti 3.000.000,00 SIT za nakup računalniške opreme za vsa društva. Mislim da bomo lahko kupili še en projektor in prenosnika za tečaje. :lol:

Kasneje moramo še zagotoviti internetne dostope za vsa društva. :cry: Ko smo delali plan nabave, se še ni vedelo, da bo nastopil VULKAN. :evil:

Zato mislim, da je Jakova pobuda, da GZS poskuša pri telekomu dobiti cenejše telefonske in internet priklope za društva...

Metod G. :D
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava Slipi » 19. december 2002, 0:14

Jaka je napisal:Ja Miha, vem :oops: . Tudi sam sem večkrat omenil izvedbo tega, pa je bil problem nabave GSM aparata :oops: :oops: in je stvar zastala :cry: . Upam samo, da s tem ne bo podobno :oops: . Tudi alarmiranje preko GSM naj bi se uredilo. Po novem letu (nič nisem rekel katerem) :?

Hja lepa pa moderna zadeva, drugače pa mislim, da kar težko uporabna. Zakaj, če pomisliš, da je aktiviranje društva preko pozivnikov izvedeno v hipu, za vse imetnike pozivnikov, na GSM pa štepa po en poziv in ne vem kaj naredi, če se pri enem ali dveh ustavi, pol recimo za aktiviranje 15 članov GSM porabi cca 10min. Po toliko minutah, pa pri nas gasilci - ne poklicni - že nekaj časa vozijo na kraj požara.

Slika
Teorija je že pol intervencije, praksa pa poskrbi za vse ostalo in še teorijo !!
Uporabnikova podoba
Slipi

Objave: 145
Registriran: 18. december 2002, 16:54

Objava Jaka » 19. december 2002, 0:41

Ja saj ne gre za zamenjavo pozivnikov. Sistem obveščanja preko GSM se lahko uporabi za vaje, sestanke, ..... ali pa tudi za pozivanje na intervencijo POLEG STANDARDNIH NAČINOV.
Uporabnikova podoba
Jaka

Naprej

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov