Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Uredniki internetnih strani

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Uredniki internetnih strani

Objava tomazrak » 10. februar 2003, 22:17

Mislim, da bi lahko tudi uredniki gasilskih internetnih strani odpremo eno temo, kjer bi si delili nasvete v zvezi z izdelovanjem in urejanjem internetnih strani. Zanima me v katerih programih izdelujete strani, ali urednikujete sami ali imate poseben odbor, ali prihajajo pobude za objavljanje tem iz društva...
Kar se Janezek nauči to Janez zna!
Uporabnikova podoba
tomazrak

Objave: 161
Registriran: 26. december 2002, 13:53

Objava metodg » 11. februar 2003, 1:01

Pobudnik odprtja strani sem bil sam. Tako da sem jih tudi naredil sam. Izdelane so v Front Page-u.
Hotel sem ene informativne strani, na katerih bi gasilco naše zveze imeli informacije. Ampak, časa mi zmanjkuje, tako da jih vedno bolj poredko osvežujem. No letos bomo na zvezi kupili prenosnika, pa bodo zadeve mnogo lažje za urejati.
Stvari so se že premaknile, tako da dobim tudi na predsedstvu prošnjo, naj kakšen dokument objavim na netu, da ga potlej oni dol snamejo...

Sej počasi bo...

Vabljeni na ogled: http://www.gzveza-radovljica.si

Kmalu bo objavljeno poročilo poveljnika za leto 2002, samo da ga še uskladimo z ostalimi.

Metod G. :D
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava Primož » 11. februar 2003, 11:07

LP.Obema
Vidim da sta stara mačka glede inteernetnih strani.V našem PGD tud razmišljamo da bi si naredl svojo stran,sam jez o tem nimam pojma :oops: :( pa tud v društvu ni nobenga ki to obvlada.
A mi lahko kdo svetuje na koga naj se obrnem??
Primož

Objave: 106
Registriran: 22. oktober 2002, 19:43

Objava tomazrak » 11. februar 2003, 13:51

Primož urejanje in izdelava internetnih strani ni noben bav bav (to mi bo vrjetno pritrdil tudi metod) :D Če poznaš osnove dela z Officovimi programi ti ne bo težko ustvariti tud neko poreprosto internet stran v FrontPage-u. Sicer pa sem (tako kot verjetno tudi metod) samouk. Malo probaš, malo pogledaš v kako knjigo, malo se pozanimaš okol... Pa ne igubit volje tekoj ko nekaj ne znaš pa boste tudi vi imeli internet stran.
Uporabnikova podoba
tomazrak

Objava Primož » 11. februar 2003, 14:33

Ja nč treba bo začet dogajat.Pa sej volje je dost :lol: sam začetek bo vrjetn bl tko,bomo vidl mogoče pa rata :shock:
Primož

Objave: 106
Registriran: 22. oktober 2002, 19:43

webmasterji

Objava pouzek » 11. februar 2003, 16:31

Pozdravljeni,
kot pobudnik in skrbnik internetnih strani PGD Stara Vrhnika (www.pgd-stv.si) uporabljam Macromedia Dreawiever. Ta se mi kar dopade. Včasih je kakšna stran tudi v Flash-u. 8)
Zelo rad pa bi izdelal strani podobne temu forumu. Stvar je v tem, da bi lahko vsak, ki bi imel geslo, vpisoval svoje prispevke na strani društva. To bi bili predvsem poveljnik (intervencije), predsednik (članki), tajnik (obvestila).
Na tem mestu bi mi kakšno svetovanje in izkušnje drugih prišlo zelo prav. :lol: :lol: :lol:

Zaenkrat pač moram skrbeti za ažurnost in prispevke sam, in kot pravi Metod, kolikor čas dopušča ... :roll:

NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
pouzek

Objave: 86
Registriran: 9. september 2002, 18:01

webmasterji

Objava pouzek » 11. februar 2003, 16:36

Pozdravljeni,
kot pobudnik in skrbnik internetnih strani PGD Stara Vrhnika (www.pgd-stv.si) uporabljam Macromedia Dreawiever. Ta se mi kar dopade. Včasih je kakšna stran tudi v Flash-u. 8)
Zelo rad pa bi izdelal strani podobne temu forumu. Stvar je v tem, da bi lahko vsak, ki bi imel geslo, vpisoval svoje prispevke na strani društva. To bi bili predvsem poveljnik (intervencije), predsednik (članki), tajnik (obvestila).
Na tem mestu bi mi kakšno svetovanje in izkušnje drugih prišlo zelo prav. :lol: :lol: :lol:

Zaenkrat pač moram skrbeti za ažurnost in prispevke sam, in kot pravi Metod, kolikor čas dopušča ... :roll:

NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
pouzek

webmasterji

Objava pouzek » 11. februar 2003, 16:39

Pozdravljeni,

NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
pouzek

Objava Jani » 11. februar 2003, 16:53

Ja, mi (jaz) bi tudi naredili spletno stran našega PGD, pa ne vem, na koga naj se obrnem za prostor na internetu in naslov, ne da bi zato, vsako leto namenil celo premoženje. Kakšne pa sploh so cene in kdo je najugodnejši, a hkrati tudi ne najpočasnejši.

Pa še en problem - tale Front Page. Sem ga že skoraj kupil, ampak 50 tisoč je pa malo veliko, rabil bi ga pa samo za stran gasilcev.
Saj vem, da je protizakonito, ampak, če bi slučajno kdo, kje imel kako kopijo :oops: .... (ZS)

Hvala! Jani
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava Igy » 11. februar 2003, 19:34

Zdravo

Sam nisem kak hud strokovnjak za računalništvo in internet, povem pa lohk to, da če si uporabnik volje loh postavš internetno stran zastonj. Pa tud nekateri ponudniki kabelskih sistemiv ponujajo svojim uporabnikom to možnost.
Pa veliko uspeha vam želim.
Igy

Objave: 9
Registriran: 7. februar 2003, 16:03

Objava tomazrak » 11. februar 2003, 22:05

Ja z postavitvijo je tako, da se po mojem mnenju najbolj splača postaviti stran pir ponudniku, ki ti brezplačno da na voljo nekaj prostora za tvojo stran, e-mail in uporabniško ime ter geslo za dostop do interneta. Mi imamo svojo stran postavljeno pri volji in deluje brez problemov.
Menim, da nima noben PGD toliko odvečnega denarja da bi si najelo prostor, razen če najdete sponzorja :D
Uporabnikova podoba
tomazrak

Objava tomazrak » 11. februar 2003, 22:08

Jani kar se tiče pa Front page je sestavni del Oficcov 2000. Tk da ga lahk dobiš zraven Officov seveda če poznaš koga, ki jih ima. Če pa ne poznaš pa pošlji ZS pa boma najdla rešitev. :D 8) :D
Uporabnikova podoba
tomazrak

Objava Jani » 12. februar 2003, 14:43

Tomaž, jaz imam Office 2000 prof., pa Front Page-a ni zraven (samo excel, word, access, publisher, outlook in powerpoint), ampak zdaj se mi že malo kaže, nekje na obzorju.

Sem se pa spomnil, da na g-kablu res obstajajo neke Domače strani, kjer je tudi Petrova, moram pa ga vprašati, ali je zastonj, ali ne.

lp Jani
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Izdelava WEB strani...

Objava Alex74 » 12. februar 2003, 17:35

Živijo.

Na internetu je kar nekaj orodij za izdelavo spletnih strani, ki so Freeware ali pa vsaj Shareware tako, da ti ostane 30 dni za izdelavo strani. To pa je čisto dovolj časa, ko imaš pripravljen material, ki ga bi rad objavil. Se pravi pretipkan tekst, skenirane fotke in ideja, kako bi moralo vse to na koncu izgledati. Drugačnega recepta ni. Res pa je, da moraš vsaj malo poznati računalništvo, da se lotiš takšnega projekta. Vsak program je drugačen od drugega in se ga je treba naučiti, ali pa vsaj pogledati Help in primere, ki so zraven programa. Jst uporabljam FrontPage 2000, ki ga imam kupljenega in ga zato poizkušam čim bolj izkoristiti. Za začetek lahko vso zadevo pripraviš tudi v Wordu in shraneš kot HTML in potem objaviš na internetu. Prostor na Inetu pa tudi ni več problem. Je še nekaj zastonskih serverjev (http://www.geocities.com, http://www.tripod.com,..) pa tudi SiOL in Volja nudita kar nekaj prostora na njihovih serverjih. Tako, zadevo je treba prijeti v roke, sesti za tipkovnico in začeti.

Pa obilo uspeha in zabave... :D

Alex

aja... pa še naša stran:

http://members.tripod.com/ravne
Uporabnikova podoba
Alex74

Objave: 555
Registriran: 12. februar 2003, 16:40
GE: PGD Ravne na Kor.

stručkoti

Objava pouzek » 12. februar 2003, 23:08

Na tem mestu se zbirajo stručkoti :lol: , zato bom izkoristil priložnost za eno vprašanje, ki me muči zadnje čase. Namen imam preseliti podatke iz enega strežnika na drugega. Ker imamo domeno www.pgd-stv.si bi rad, da bi le ta naslov kazal na novo lokacijo (ki ima veliko daljši in nerazumljiv naslov). Na ISP-je in ne-vem-kaj-še se prav nič ne spoznam.

Kdo mi lahko svetuje kam se je potrebno obrniti, da bo ta zadeva delovala?
Za odgovor že v naprej hvala.

NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
pouzek

Naprej

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost