Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Aplikacija SPIN

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Peter » 29. december 2004, 11:25

dragom je napisal:Gesla za Vulkan so bila dostavljena na vse GZ. Mislim, da so GZ izročila gesla PGD, kako so PGD uredili znotraj je stvar dogovora. Naša GZ je gesla razdelila odgovornim, s tem, da je samo ena odgovorna oseba (nivo GZ ter "moje" PGD) za delo z aplikacijo, da ne pride do mešanja podatkov. Regijski poveljniki imajo svoja gesla, vendar zadeve lahko samo spremljajo, nimajo vpliva na zapise, zadeve rešujejo preko GZS.
Občinskih poveljnikov o katerih sem pisal nisi omenil. :) Pravtako ni jasno, kaj bo, če bo poveljnik vodenje intervencije predal višjemu po činu. Kje bo pa ta dobil dostop? Enako bo moral tudi regijski pisati poročilo, če bo vodil intervencijo, tako da ...
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava dragom » 29. december 2004, 12:45

Pozdravljen Peter,
se opravičujem nisem razumel v čem je poanta, sedaj mi je jasno kaj želiš vedeti.

gesla za spin.sos se bodo dodeljavala sproti operativec ReCO bo dodeljeval vodjem intervencijem gesla. Ko bo vodja sprejel geslo bo to geslo dodeljeno njemu samo enkrat (ostane mu),. V sami aplikacije po dogodku se sistem vodenja po lestvici navzgor zabeleži, tako da bodo vidne oz. zapisane vloge vodij (sporočanje stanja na terenu po zvezah v ReCO-komuniciranje), danes vemo, da 80-90% vodij komunicira z ReCO (moja ocena) ostali pa pozabijo, da je potrebno vsako aktivnost sporočiti (mislim: sprejeti poziv, izvozi, prihodi, ukrepi, kaj je, kaj ni itd..) po vsem spremljajočem se bo vedelo kako je na samem dogodku.
Gesla za Vulkan "evidenco članstva" in .... niso enaka za spin.sos112.

Še nekaj od 1.1.05 ko začnemo ustvarjati nekakšno "zgodovino e-poročil" se bo po mojem mnenju začelo z težavami. Kolikor imam jaz do danes prakse s temi aplikacijami so zamišljene OK, le pozabili so, da je potrebno testno verzijo pustiti dalj časa v uporabi, da se vsi navadi-jo-mo. Kaj hočemo,vse to je nekakšen čar gasilstva v inovacijah.

Gasilske poklicne enote, enote s koncesijo ter enote z več dogodki na leto (mislim, da je meja 10-15 navzgor) z intervencijami na leto imajo že pripravljena gesla, sprejmejo jo takoj, ko se prične dogodek oz. nesreča.

LP
dragom

Objave: 324
Registriran: 5. avgust 2004, 11:35

Objava Peter » 29. december 2004, 14:38

Že v eni izmed prejšnjih objav sem napisal, da je dobro, da bo samo ena aplikacija za vnos intervencij, kasneje pa sem po zbiranju javno dostopnih podatkov ugotovil, da tako Logos kot GZS še vedno pišeta o tem, da bo ta del vključen v Vulkan :roll: . Se opravičujem, ker sem jim verjel.

Kakorkoli srž problema še vedno ostaja pri temeljih. Zagotovitev ustrezne strojne in programske opreme ter dostopa do Interneta:
- računalnik
- min. 17" monitor za ločljivost 1024x768 ( 20% obiskovalcev našega spletišča še vedno uporablja nižjo ločljivost)
- brskalnik IE in verzija 5.5 ( 11% obiskovalcev našega spletišča uporablja druge brskalnike)
- operacijski sistem MS Windows
- dostop do Interneta
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava SUXic » 29. december 2004, 14:45

Se opravičujem če bom malo smetil v temi ampak vseeno.
Ali se je že kdo vprašal kaj bo s temi podatki (v elektronski obliki) čez 20-30 let. Namreč sp0lošno znano je, da je prav v digitalni dobi problem ohraniti podatke oziroma njihovo berljivost.
Za primer naj povem, da v Nemčiji ne morejo prebrati okrog 20% podatkov, ki so bili zapisani pred 15 leti (drugačna strojna oprema, drugačne podatkovne baze nekompatibilna programska oprema itd.) :shock:

Da me ne bo kdo napačno razumel sem za informatizacijo ker tudi sam študiram v tej smeri (računalništvo in informatika) ampak vseeno pa je zanimivo razmišljati tudi v tej smeri.
Moje ime Aleš RAKOVNIK
Uporabnikova podoba
SUXic

Objave: 406
Registriran: 27. december 2002, 18:58
GE: Dolič-Šentflorjan

Objava rs » 31. december 2004, 11:00

Prišlo obvestilo o začetku delovanja sistema SPIN.

Gesla se dodeljujejo na naslovu spinadmin@urszr.si, dodeljuje jih CORS.

Dostop na internetni spletni strani spin.sos112.si in preko strani www.sos112.si

Preko dneva bo odposlan dopis k poklicnim in enotam s koncesijo ter na GZ, naj v aplikacijo nekaj dni še ne vnašajo podatkov, zaradi testnega delovanja, ReCOji pa s 01.01.05 začnejo z vnašanjem podatkov in testnim delovanjem.
rs

Objave: 10
Registriran: 17. november 2004, 16:22

Objava MaV » 4. januar 2005, 20:23

PO današnji (prvi "uradni" predstavitvi) SPIN-a gasilcem je povzetek sklepov (neuradno) naslednji -

1. papirologija ostane v skladu z uredbo in se še naprej vodijo pisna poročila
2. delovna skupina ( poklicni in GZS ) pregleda aplikacijo ter poda pripombe glede na predloge podatkov in šifrante, podane pred izvedbo izvajalcu (LOGOS).
3. Do 31. januarja se zadeva izpili in s 1.02. začnejo vnašati podatke poklicne enote in enote s koncesijo -če bo zadeva seveda sprejemljiva
4. Poskusno obdobje traja do 1.06.04, nato šele začne teči v celoti

Ne pošiljate zahteve za gesla, ker jih bodo enote, ki so navedene, dobile na podlagi seznamov, ostali pa šele po 1.06. 2004

Vse ostalo pa šele po pregledu aplikacije

LP

MaV
MaV

Objave: 195
Registriran: 23. december 2003, 15:40

Objava Miha76 » 4. januar 2005, 21:57

Zanimiva stvar moram reč. Pričakoval sem testno okolje kot je bilo v primeru Vulkana, kjer bi na Logosovi strani lahko aplikacijo preiskusil. Vem da nas je veliko med prostovoljnimi gasilci, ki se dnevno ukvarjamo na delovnih mestih z razvojem in uvajanjem različnih aplikacij in bi pri tem lahko podali še kakšno dodatno mnenje. Prav tako bi lahko v testnem času imeli vzporedno testno okolje, kjer bi lahko zainteresirani vnesli poročila o intervencijah in bi na ta način še dopolnili aplikacijo.
Pa bo že, saj odgovorni vedo kaj delajo :roll:
LP
Miha
Uporabnikova podoba
Miha76

Objave: 321
Registriran: 29. avgust 2003, 10:40

Objava matjaž » 5. januar 2005, 8:11

MaV je napisal:PO današnji (prvi "uradni" predstavitvi) SPIN-a gasilcem je povzetek sklepov (neuradno) naslednji -

1. papirologija ostane v skladu z uredbo in se še naprej vodijo pisna poročila
2. delovna skupina ( poklicni in GZS ) pregleda aplikacijo ter poda pripombe glede na predloge podatkov in šifrante, podane pred izvedbo izvajalcu (LOGOS).
3. Do 31. januarja se zadeva izpili in s 1.02. začnejo vnašati podatke poklicne enote in enote s koncesijo -če bo zadeva seveda sprejemljiva
4. Poskusno obdobje traja do 1.06.04, nato šele začne teči v celoti

Ne pošiljate zahteve za gesla, ker jih bodo enote, ki so navedene, dobile na podlagi seznamov, ostali pa šele po 1.06. 2004

Vse ostalo pa šele po pregledu aplikacije

LP

MaV

Predvidevam da je prav 2005?!
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava MaV » 5. januar 2005, 9:07

Ja,ja, nekateri pač še niso preklopili!!!
MaV

Objave: 195
Registriran: 23. december 2003, 15:40

Objava Martina » 15. januar 2005, 14:33

ojla :)

mene pa zanima, zakaj dela SPIN samo na IE :?:

a bo kaj spremembe glede tega?

Lp
Vaja dela mojstra, če mojster dela vaje! :)
Uporabnikova podoba
Martina

Objave: 914
Registriran: 26. november 2003, 21:31

Objava Rafter » 15. januar 2005, 17:20

S tem te prisilijo, da uporabljaš programsko opremo Micro(fu*king)Soft, ki na trgu spada med najdražjo. Opensource ne pride v poštev.

Žalostno in sramotno. :evil: :evil: :evil:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava Miha76 » 16. januar 2005, 13:11

Martina je napisal:ojla :)

mene pa zanima, zakaj dela SPIN samo na IE :?:

a bo kaj spremembe glede tega?

Lp

Uporabljena je Microsoftova tehnologija za izdelavo strani in potem se niso trudili prilagajati uporabe ostalim brskalnikom.

Sicer sem si pa pogledal to čudo od SPIN-a, pa mislim da bom potreboval še malo vežbe, hkrati pričakujem pa, da bomo kaj na to temo konec meseca rekli tudi na tečaju za informatike na Igu.
LP
Miha
Uporabnikova podoba
Miha76

Objave: 321
Registriran: 29. avgust 2003, 10:40

Objava Jošt » 16. januar 2005, 16:42

Na tečaju informatik, ki je bil v soboto 15.1.2005 je že bilo govora o aplikaciji SPIN in tudi po testni verziji programa smo se malo sprehodili!
Obstajajo pa tudi gesla za testno verzijo! :wink:

lp, Jošt 8)
Kdor vpraša je butelj za pet minut, kdor pa ne vpraša ostane butelj za vedno!
Uporabnikova podoba
Jošt

Objave: 419
Registriran: 4. februar 2004, 0:26

Objava MarkoSimšič » 17. januar 2005, 0:30

Kako pa se pride do gesla? :arrow: Za tiste, ki ne vemo. :oops:
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabnikova podoba
MarkoSimšič

Objave: 542
Registriran: 13. september 2003, 20:33

Objava darko » 2. februar 2005, 21:16

dočakali smo prvi februar s spinom pa nič. kot nalašč po včerajšni intervenciji ni nihče v co o tem vedel bolj konkretnega. rekli so mi da bo morda prvega aprila.
darko
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

NazajNaprej

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov