Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Aplikacija SPIN

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava silvano » 5. januar 2006, 15:26

Če pride gasilska enota A pomagat drugi enoti B na intervencijo. Intervencijo vodi vodja enote B.

V spinu se torej izpiše, da je bil vodja intervencije vodja enote B. Le ta tudi izpolne poročilo. Kaj pa enota A? A je sploh potrebno kaj izpolnit (včasih je bilo poročilo o pomoči PGD)? Polja so tako na nivoju vodja intervencije kot tudi na nivoju PGD zaklenjena?

Hvala za odgovore, LP Silvo
Uporabnikova podoba
silvano

Objave: 235
Registriran: 15. oktober 2002, 18:28
GE: PGD Boh. Bistrica

Objava gasilec » 5. januar 2006, 16:47

Jaz sem bil na enem predavanju glede programa SPIN, kjer so nam razlagali, da naj bi prvo poročilo oddal vodja intervencije, nato pa bi določene stvari lahko dodajali in dopolnjevali še ostali prisotni na intervenciji. Zaenkrat vam še ne morem rečti, na kak način to poteka vendar bi naj po intervenciji dobil vodja svoje geslo za vpis, kakor tudi PGD. Določene stvari naj bi bile pa itak že vpisane iz strani ReCO. Bom se zanimal malo o zadevi in vam v prihodnje sporočil.

"Na pomoč"
gasilec

Objave: 59
Registriran: 25. november 2005, 18:29

Objava gasilec » 5. januar 2006, 16:52

No če kdo rabi priročnik, o programu spin naj mi pošlje svoj mail naslov na ZS. Priočnik je nekje 2MB in je opremljen tudi z slikami. je pa Izdaja – December 2004
gasilec

Objave: 59
Registriran: 25. november 2005, 18:29

Objava Gost » 5. januar 2006, 17:05

Vodja intervencije ki je določen (primer več enot na intervenciji), dobi s strani ReCO, poročilo ki ga mora izpolniti. Za vse potrebne podatke sodelujočih enot se poveže z njihovimi vodji in skupaj odpravijo nesoglasja. nekaj podatkov vpiše že center, saj ste ob izvozih, prihodih, moštvo, vozila že poročali. Tako ne ostane več veliko, pa vendar. Intervencija pa je zabeležena za vse enote ki so sodelovale, tako da nihče ni prikrajšan.

Pa še to, z novim letom naj bi pričel delovti spremenje in dopolnjen SPIN, vendar do danes pri pisanju poročil tega še nisem zasledil.

LP
Gost

Objava MICKA » 5. januar 2006, 17:07

Gornja objava je moja, sem se pozabil prijavit

LP
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabnikova podoba
MICKA

Objave: 1939
Registriran: 31. december 2002, 16:25

Objava Brko » 6. januar 2006, 11:15

Kolikor vem napiše poročilo tisti,ki je zaključil intervencijo in podal podatke v center.Sicer pamora omeniti vsa vozila,ki so izvozila iz orodišča.Pa še podatki se morajo ujemat z tistimi,ki jih dobi iz centra.
Uporabnikova podoba
Brko

Objave: 324
Registriran: 22. oktober 2004, 21:35

Objava Brko » 23. januar 2006, 20:49

Moram pripisat ,da SPIN dela malo po svoje,po domače bi dejal kakor se mu dvigne. Sedaj sem vpisoval prevoze vode pa pritisneš shrani on meni Error.In to ni prvič.Sem pač zaključil pomanjkljivo.
Uporabnikova podoba
Brko

Objava MarkoŠ » 23. januar 2006, 21:27

Tudi jaz sem hotel napisat poročilo pa sem ga preložil za jutri, ker tudi meni on eror. :computer:

V službi ljudstva na pomoč! :lol: 8) :lol:
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava MarkoŠ » 29. januar 2006, 13:26

Včeraj zvečer sem hotel zaključiti poročilo pa ni šlo samo eror.
Danes sem zopet poiskušal, pa spet ni šlo.
Zato sem poklical na ReCO Kranj, operater me je zvezal z CORZ om, skupaj sva hotela rešiti zadevo, pa je tudi njemu pisalo eror.

Povedal mi je, da bodo čim prej odpravili napako.
A drugim dela SPIN (to mislim tiste, ki so v teh dneh uspešno opravili poročilo in ga zaključili).

MarkoŠ

Objava Brko » 29. januar 2006, 20:38

Enkrat ja drugič ne. Ne se sekirat te vsaj ne bodo preganjali,če ne boš napisal v 5 dneh.
Baje so se pohvalili na nekem posvetu prejšni teden,da bodo letos odpravili napake. :?:
Uporabnikova podoba
Brko

Objava MarkoŠ » 1. februar 2006, 18:08

Včeraj sem hotel zakjučiti SPIN pa ni šlo, poklical sem ReCO Kranj.
ReCO Kranj me je povezal z CORZOM.
Operater na CORZu me je prepričeval, da so napake na moji povezavi, predlagal sem mu, da naj on vpisuje podatke, kmalu je ugotovil, da ne gre.
Povedal je, da bodo sistem popravili.

Ko so poravili SPIN so nehote (hote) izbrisali eno poročilo. To sem opozoril in ReCO Kranj in CORZ. Operater ReCO Kranj se je včeraj namučil, da je zaključil poročilo in ga še enkrat napisal.

:alright:

Danes sem poročilo brez problema napisal in lahko rečem, da SPIN dela. =D> =D> =D>

MarkoŠ

SPIN - podatki

Objava DOBRE VILE » 16. februar 2006, 9:49

Podatke o odhodu, prihodu na lokacijo in vrnitvi moramo itak sporočati po navodilu, o porabljenih sredstvih pa povemo vodji intervencije, ki je dolžan to vnesti v poročilo. Mislim, pa da bomo do poletja dobili nadgradnjo Vulkana, kjer bomo podrobno opisali, kdo vse je bil udeležen na intervenciji....

Res, da so poročila zaklenjena vendar imamo možnost pregleda in če ni vse OK ga mora vodja intervencije popraviti.

Lep dan
DOBRE VILE

DOBRA NOVICA

Objava DOBRE VILE » 16. februar 2006, 10:09

Če imate težave s SPINom je en fant na CORSu, ki obvlada sceno. Meni je že večkrat pomagal. Lahko ga pokličete na 01/471-32-60.

Problem je samo ta, da gre ob pol štirih domov.

Gasilski pozdrav
DOBRE VILE

Re: DOBRA NOVICA

Objava krivina » 16. februar 2006, 12:39

DOBRE VILE je napisal:Če imate težave s SPINom je en fant na CORSu, ki obvlada sceno. Meni je že večkrat pomagal. Lahko ga pokličete na 01/471-32-60.

Problem je samo ta, da gre ob pol štirih domov.

Gasilski pozdrav

In da za vikende, praznike in dopust ne dela, mi pa moramo, če tako nanese. :( :( :( Mora pa tudi SPIN, drugače ga ne rabimo. :evil: :evil: :evil:
krivina

Objave: 214
Registriran: 6. januar 2005, 10:55

Objava peters » 20. februar 2006, 21:26

Ali kdo ve za koliko časa nazaj bodo arhivirane intervencije? 1 leto,2 leti..?
VSI ZA ENEGA,EDEN ZA VSE!
peters

Objave: 90
Registriran: 1. junij 2005, 22:18

NazajNaprej

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost