Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

SPECIALNOST INFORMATIK

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Tomkat » 12. marec 2006, 10:56

Janez je verjetno v virtualnem okolju preizkušal kako bi združil specialnosti informatika in vodje članic v eno samo pa da bi mu potem takšne "bejbe" marširale po monitorju. :D

Še malo heca, nooo.... :wink:
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1876
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava Janez Koncilija » 12. marec 2006, 14:31

Drago je napisal:ti si danes izdelal "lik članice", kot bi ti ustrezal, da se strinjaš z specialnostjo - slika ne laže. :lol: (bilo kuda - UDBA svuda) :lol:

lp DC

No, sedaj vidite, da se s problematiko članic resno ukvarjam, UDBA mi pa že diha za ovratnik.

Ampak, sem ga našel, udbovca :wink: . Vsaka povezava z SKB je zgolj na vašo odgovornost :D :wink:

Slika

Najbrž razmišlja: "Kje bi dobil dva, da mi tole v Krtinco odneseta" (OZNA sve dozna :D :wink: )

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Janez Koncilija » 12. marec 2006, 19:14

Tomkat je napisal:pa da bi mu potem takšne "bejbe" marširale po monitorju. :D

Še malo heca, nooo.... :wink:

Recimo takšne, tale je bol ognjena (gasilska) :D

Slika

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava Natalis » 11. maj 2006, 13:34

smo tudi taki, ki smo zamudili ta vlak, pa nič za to. kitenje z značkami ne pomeni prav nič, če svojih znanj ne znaš uporabljati v za to določen namen.
v aprilu sem opravila omenjeni tečaj, oziroma se imenuje "usposabljanje za informatika" - pač dobiš le potrdilo "udeležil & uspešno opravil". saj na začetku izrecno vprašajo, kdo se z Vulkanom še ni srečal, in da je tečaj namenjen ravno takim; pač tudi v opozorilo, da bo to dolgčas za tiste, katerim so stvari poznane. ampak jaz vedno pravim, da človek nikoli ne ve vsega, in sigurno se da še kaj novega slišati.
no, uvodoma se mi je povsem nepotrebna zdela razlaga IS in pojmov informatike, saj dejansko v tistem kratkem času želiš spoznati čim več primerov in se izobraziti skozi praktične vaje, kot je to tudi potekalo v nadaljevanju. hec pa je v tem, da dobiš gradivo staro 3 leta, za kar bi se lahko vsaj malo potrudili, da bi v njem odpravili nekaj sprememb. in kot je izdelan "priročnik" za Vulkan, bi lahko predložili še za Spin, če smo ga že na kratko obdelali.
ena od stvari, ki so mi tudi hecne, pa je povsem - kako naj se izrazim, "sistemska". In sicer, da po eni strani vpisujemo in obdelujemo baze podatkov, evidenc, ipd. a po drugi strani, je dan današnji potrebno mnogo vedeti tudi o varovanju podatkov in njihovem skrbnem ravnanju. Se zdi kot vsa tista birokracija, ko imaš dela čez glavo, še preden si kaj zares naredil. No, saj mi je stvar razumljiva, a vendar se zdi, da je informatika prerasla človeštvo.
no, izmed vsega sem hotela le povzeti dejstvo, kot je že rekel:
ales224 je napisal:...namesto da bi dali povdarek na to, saj bomo vedno težje delovali brez te informacijske tehnologije! Lahko vam povem, da je precejšen del gasilcev na področju informatike zelo slabo izobražen, ..

..in se strinjam. danes brez tega praktično ne gre. vse operiramo izključno preko teh programov in nobena prijava ne gre mimo tega. mladi so vsaj seznanjeni s tem, tistim starejšim glavam pa so te stvari povsem tuje in niti ne vedo, kaj to področje dela vse zahteva.
-N-
Natalis

Objave: 2
Registriran: 11. maj 2006, 12:21

Objava marcelino » 24. maj 2006, 23:31

stankok je napisal:
Poznam kar nekaj takšnih zbirateljev, ko tekmujejo sami z sabo kdo bo imel več specijalnost ampak v PGDju pa ni nič od njih

Nejč, kaj jaz slučajno poznam tega zbiratelja??? Da ni to slučajno naš.............

Morda pa ti zbiratelji iščejo znanje, ki jim ga sogasilci ne znajo ali pa nočejo dati???
Potem pa so prisiljeni za znanje še pločevino nositi?
Tisti, ki ne more biti jezen, je bedak, tisti, ki noče biti, pa je modrijan.
marcelino

Objave: 140
Registriran: 8. december 2004, 0:37

Objava Janez Koncilija » 25. maj 2006, 8:28

Natalis je napisal:v aprilu sem opravila omenjeni tečaj, oziroma se imenuje "usposabljanje za informatika" - pač dobiš le potrdilo "udeležil & uspešno opravil".

Mogoče bo kdo vprašal, zakaj se nič več ne oglasim na to temo, ko pa si napisala, da si dobila samo potrdilo o udeležbi, ti moram povedati, da imaš na matični GZ odločbo o podelitvi naziva specialnosti informatik na podlagi točke 10.1.2 PGS.

Torej, specialnost je priznana, če rabiš značko, jo moraš naročiti v ekonomatu GZS (predložiti odločbo), žal pa jo je potrebno plačati.

Najbrž zato, ker ima GZS na nekem področju še vedno precejšen primanjklaj, pa zato vsak tolar prav pride.

Ugotovitev, da bo potreba po informatikih vedno večja, pa je popolnoma pravilna, saj sem prepričan, da bomo v obdobju najkasneje 10 let imeli dostop do podatkov direktno iz intervencijskih vozil, takrat bo pa dober in priseben operater še kako odigral svojo vlogo.

Ampak, za ustrezno vrednotenje informacijskega sistema s strani GZS bo potrebno še malo počakati, kajti za obstoječe vodstvo je to bolj postranska stvar. To je normalno že iz vsakdanje prakse, kajti tudi jaz, če mi kaj ne gre, zadevo porinem vkraj in jo imam za manj pomembno.

Torej, do nadaljnega se problematiki specialnosti informatik in vodja članic ne bom več posvečal in čas lahko koristneje uporabil za, recimo, usposabljanje operativnih članov.

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava Janez Koncilija » 25. maj 2006, 9:41

Sem sicer mislil, da se na temo informatike ne bom več javljal, pa me pravkar grabi sveta jeza :evil: . Namreč, pretipkavam ročno napisan seznam nekega tečaja, ki ga je potrebno dostaviti na GZS zaradi dviga značk.

Najraje bi nesel kar original, pa naj ga gledajo, še posebej tisti, ki so ukinjali informatika, pa naj vidijo, kako se dela. Namesto, da bi stimulirali usposabljanje, ki se povečini ne zdi pomemben, dobesedno delajo z ljudmi kot svinja z mehom in ga skušajo čimbolj razvrednotiti, uvajajo pa sredstva prisile, ki je, kot vse kaže bolj uporabna, predvsem pa cenejša.

Namreč, če se hočeš prijaviti na razpis, moraš imeti računalniško pošlihtane evidence. In za takšno stvar je pač potrebno nekoga usposobiti, zato ga društvo natera na Ig.

Torej, sanjajte o stimulaciji, delali boste pa pod palico :evil: .

Pa bi bilo dobro, da bi se recimo oglasil kakšen član komisije za informatiko (MaV), pa napiše, komu se je utrnila ta prekrasna ideja o ukinitvi specialnosti.

Namreč, je vse preveč udeleženih in vsi se izgovarjajo drug na drugega, na predsedstvo, na komisijo za informatiko, na komisijo za izobraževanje,....

Pa za božjo voljo, dajte enkrat gor neko ime, pa da vidimo, kdo je tisti, ki misli, da je informatizacija nepomembna. Pa bomo šli nazaj na svinčnike in kartice, s tem bomo tudi veliko več privarčevali, saj gasilska Sigma golta denar (tako, kot sem predvidel že pred časom) in nič ne kaže, da bi se kdaj ustavilo.

Mi pa še vedno štejemo podatke iz izpisov ročno :evil: .

Toliko za vmes, zdaj pa nazaj k tipkanju seznama :evil: .

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava ales224 » 17. januar 2007, 22:38

Ali gre kdo na usposabljanje za informatika 1.2. in 2.2.2007 na Ig?

LP
Aleš
Izkušnja je najboljši učitelj, ampak šolnina je visoka.
ales224

Objave: 284
Registriran: 7. julij 2003, 21:11

Objava Jure_Vavtar » 18. januar 2007, 0:51

Živjo

Ales, kdaj si se pa prijavil?

Jaz sem se že enkrat nazaj ( prejšnje leto) pa nič ni.

Lep pozdrav

Jure
Uporabnikova podoba
Jure_Vavtar

Objave: 14
Registriran: 11. april 2006, 22:03

Objava ales224 » 18. januar 2007, 14:26

ales224 je napisal:Pred enim letom sem se prijavil (beri leto 2005) na tečaj za to specialnost, pa še danes nisem prišel na vrsto. Poznam Vulkan, ker delam z njim, vendar sem prepričan da bi slišal kaj novega.
Predvsem se pa strinjam, da bi bilo potrebno ta tečaj razdeliti na predhodno znanje udeležencev tečaja! Sigurno pa ni samo Vulkan, dobrodošle bi bile tudi informacije o drugih aplikacijah.
No da bi se ta specialnost ukinila :evil: :twisted: ne morem verjet (v dobi računalništva in informatike...), namesto da bi dali povdarek na to, saj bomo vedno težje delovali brez te informacijske tehnologije!
Lahko vam povem, da je precejšen del gasilcev na področju informatike zelo slabo izobražen, še posebno na podeželju.
No da zaključim, predlagam da Simona in pristojni dobro razmislijo o ukinitvi tega tečaja :!: :!: :!:

ALEŠ

Jure precej časa nazaj sem bil prijavljen!
Izkušnja je najboljši učitelj, ampak šolnina je visoka.
ales224

Objave: 284
Registriran: 7. julij 2003, 21:11

Objava Fire|Man » 3. marec 2007, 22:17

Jaz grem 30,31.3. Gre še kdo?
"Pa sam gasilc' sm hotu bit!"
Uporabnikova podoba
Fire|Man

Objave: 342
Registriran: 24. maj 2005, 12:58

Objava Jure_Vavtar » 4. marec 2007, 14:21

Živjo fireman

Kdaj si se pa prijavil za ta tečaj, ki ga boš obiskal konec marca?

lep pozdrav :)
Uporabnikova podoba
Jure_Vavtar

Objave: 14
Registriran: 11. april 2006, 22:03

Objava Fire|Man » 4. marec 2007, 14:43

Na tečaj sem se prijavil v decembru lanskega leta, ko je bil zunaj razpis za izobraževanja.
Uporabnikova podoba
Fire|Man

Objava Miha76 » 7. marec 2007, 8:31

Fire|Man je napisal:Jaz grem 30,31.3. Gre še kdo?

Oj nevem kdaj maš točen datum, ampak kolikor sem jaz seznanjen je en tečaj 29. in 30.3., drugi tečaj pa poteka 31.03.2007, prvi je na Igu, drugi pa v Mariboru.
LP
Miha
Uporabnikova podoba
Miha76

Objave: 321
Registriran: 29. avgust 2003, 10:40

Objava Fire|Man » 7. marec 2007, 8:55

Za enkrat uradne pošte še nimam v roki, me je pa tajnik obvestil o tem datumu. Grem danes po vabilo in bom točno videl.
Uporabnikova podoba
Fire|Man

NazajNaprej

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost