Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Strokovne vsebine Ljubljanskega gasilca v prihodnje

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Strokovne vsebine Ljubljanskega gasilca v prihodnje

Objava Jure Čokl » 17. julij 2003, 11:22

Zanima me, kaj bi v prihodnje izmed strokovnih tem v Ljubljanskem gasilcu radi prebrali. Če poznate tudi koga, ki bi o predlagani temi znal kaj strokovnega napisati, še toliko bolje.

Mucias Gracias,
Jure
"Čoklu kot ponavadi goflja prehiteva pamet. P.S.: Puno priča, malo radi!" Anonimni gost, 30. oktober 2005
Uporabnikova podoba
Jure Čokl
Piranja

Objave: 1733
Registriran: 1. maj 2003, 21:06
GE: Lukovica

Objava Vrsho » 18. julij 2003, 0:12

Jaz bi na vašem mestu malo "pohopsal" kakšnega predavatelja iz Iga! Meni je najbolj v spominu ostal Gregor Šebenik (opravljal sem izpit za strojnika) in se res spozna na stvari v gasileriji. Nam je na primer opisoval blazine za dvigovanje bremen. To temo pa bi lahko povezali tudi z reševanjem ljudi iz stisnjenih avtomobilov. :P

V glavnem, poskusite dobiti take teme, ki so zanimive in dobimo gasilci informacije, ki jih je možno uporabiti v kriznih situacijah!

Drugače se mi pa zelo dopade v aktualni številki tisti test dihalnih aparatov, ki so ga delali fantje iz Bizovika!
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava Jure Čokl » 18. julij 2003, 9:28

Ja, fantje z Iga so res 1A in so se pri prvi številki res iskazali. Tudi v drugi bodo imeli glavno besedo pri operativnih straneh. Kar se tiče tistega teksta o IDA v vodi, se tudi strinjam. Za take tekste bi ubijal!!!

Če kdo kaj takega počne, naj se seveda javi... :wink:
"Čoklu kot ponavadi goflja prehiteva pamet. P.S.: Puno priča, malo radi!" Anonimni gost, 30. oktober 2005
Uporabnikova podoba
Jure Čokl
Piranja

Objave: 1733
Registriran: 1. maj 2003, 21:06
GE: Lukovica

Objava Mitja Gregorič » 18. julij 2003, 14:34

Strokovnjakov nam res ne manjka.
(Milan Dubravac,Darko Muhič,etc.....--->)
Tem ki bi jih lahko obdelali je pa tudi celo morje .
od: fenomenov pri gorenju ,taktično gašenje,3D tehnika gašenja v prostorih,požari v naravi,PIRS postopki, prezračevanje,Tehnični pripomočki ,priprave pred/na intervencijo,oskrba z vodo,itd itd...
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost