Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Grafični prikaz trenutnih dogodkov

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Zbiljc » 20. marec 2007, 13:17

Pri nas se je pa doma podrlo drevo :? Sem že požagal
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava Aljaž » 20. marec 2007, 17:41

Ja res je odstranjevanje dreves ni dlih naša naloga, vendar bi mogli vozniki predolgo čakat v takšnem sneženju kot je bilo nocoj, preden bi do njih prišle za to pristojne službe, že cestišča so komaj sproti čistl. Na našem koncu je kar mrgolelo podrtih dreves in električnih napeljav.

LP Aljaž :P
Lp. Aljaž Kotnik
Kjer je dim je tudi ogenj! Je blo, je in vedno bo!
Aljaž

Objave: 206
Registriran: 11. januar 2007, 22:41

Objava MIŠICA » 20. marec 2007, 18:18

Mi smo pa samo dali vozilo nazaj na kolesa.
Lepo je biti gasilec.
Uporabnikova podoba
MIŠICA

Objave: 93
Registriran: 17. julij 2006, 23:42

Objava Oskar » 26. marec 2007, 11:49

Imam vprašanje glede biltena , ki ga ureja CORS. Opažam , da poročilo , ki ga pošlje RECO ni identnično tistemu , ki ga pošilja na teletekst in na portal URSZR CORS.
Zakaj morajo spreminjat določene podatke? Zadnji primer je prometna nesreča v Zamarkovi dne, 22.3.2007 kjer napačno piše , da je bila na intervenciji enota PGD Maribor mesto. :shock: :shock: :evil:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Tilen-ReCO LJ » 30. marec 2007, 12:35

Pozdravljen Oskar!

V CORS-u dežurni operativec sam oblikuje bilten. Sestavi ga iz teksta opisa dogodka, poteka intervencije ter tudi iz teksta, ki ga ReCO oblikuje za svoj bilten v SPINU. CORS ponavadi vsebino oklesti, ker njegov bilten zajema celotno Slovenijo, v ReCO-jih pa večinoma dogodek objavimo podrobneje. CORS v svojem biltenu tudi ne objavlja dogodkov, ki se nanašajo na odpiranja vrat, zapiranja vode itd.

Zakaj pride včasih do spremembe podatkov, kot je bilo to v vašem primeru ti lahko zagotovim, da sigurno nenamerno. Med oblikovanjem/spreminjanjem teksta za republiški bilten je očitno operativec naredil tiskarsko napako.
Lep pozdrav,
Tilen
Tilen-ReCO LJ

Objave: 65
Registriran: 20. avgust 2006, 22:30

Objava Indijanec » 8. april 2007, 22:25

Oskar je napisal:Zanima me , zakaj ima PGD Murska sobota 19 neizpolnjenih poročil SPIN ?

No Oskar, številka je že narastla na 28 :lol: :oops: :lol:

Očitno, za vse ne velja enako pravilo.

LP
Uporabnikova podoba
Indijanec

Objave: 111
Registriran: 29. april 2006, 23:56

Objava Miran 70 » 20. april 2007, 22:41

Zanima me kako lahko dežurni operater na ReCu SG obvesti za prometno nesrečo,kjer so poškodovani ljudje in razlite tekočine po cestišču, enoto ki nima koncesije.Koncesionar pa o tem ni obveščen in to izve preko UKW postaje in grafičnega prikaza.
Ali gre za pomoto ! ali pa za nevednost operaterja?

Zgodilo pa se je 20.04.2007 ob 18:40
Kjer je dim, je tudi ogenj.
˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘˘
Pozdravljena koroška,kjer koli si.
L.P.Miran 70
Uporabnikova podoba
Miran 70

Objave: 395
Registriran: 8. januar 2004, 20:34

Objava Tilen-ReCO LJ » 21. april 2007, 13:13

Miran 70 je napisal:Zanima me kako lahko dežurni operater na ReCu SG obvesti za prometno nesrečo,kjer so poškodovani ljudje in razlite tekočine po cestišču, enoto ki nima koncesije.Koncesionar pa o tem ni obveščen in to izve preko UKW postaje in grafičnega prikaza.
Ali gre za pomoto ! ali pa za nevednost operaterja?

Zgodilo pa se je 20.04.2007 ob 18:40

Pozdravljen Miran!

Iz besedila na grafičnem prikazu trenutnih dogodkov ni razvidno, da bi operativec aktiviral ali obveščal enoto. Tudi, če jih je obvestil še ne pomeni, da jih je aktiviral. Če jih je aktiviral, je možno, da jih je zaradi požarnega zavarovanja po prometni nesreči. Ker tehnično posredovanje ni bilo potrebno, ni bilo potrebe po koncesionarju. Težko komentiram, ker ne vem zakaj točno je šlo, iz teksta v grafičnem prikazu pa ni nič jasno razvidno. Normalno, da je lahko napako storil tudi operativec.
Opažam, da vas večina ne razlikuje med pojmi obveščanje, aktiviranje in alarmiranje.
Lep pozdrav,
Tilen
Tilen-ReCO LJ

Objava Janez Koncilija » 2. maj 2007, 18:09

Vprašanje za Tilna-ReCOLj

Vem, da ni v tvoji pristojnosti, da komentiraš, vendar pa lahko pokažeš svojim sodelavcem in jih vprašaš - ZAKAJ TAKO?

Drugo (1.5.2007)

Ob 11.08 so poklicni gasilci CPV Domžale izvlekli 4 zabojnike za smeti, ki so jih neznanci vrgli v reko Pšato ob Šolski ulici v Mengšu.

lp

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4624
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava gobi » 2. maj 2007, 18:25

Janez in kaj naj bi bilo tukaj narobe :?: :idea:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava Janez Koncilija » 2. maj 2007, 18:56

gobi je napisal:Janez in kaj naj bi bilo tukaj narobe :?: :idea:

Neustrezno aktivirana enota :evil: .

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava Tilen-ReCO LJ » 6. maj 2007, 23:02

Pozdravljen Janez in ostali!

Se opravičujem za pozen odgovor. Teden dni sem bil v tujini in nisem bral foruma.

V SPIN-u sem preveril omenjeni dogodek. Točno zakaj so bili na območju občine Mengeš poklicni gasilci CPV Domžale ne morem komentirati, vendar pa je v SPIN-u pri aktiviranih enotah zabeleženo, da je bila enota aktivirana drugače, ne iz ReCO Ljubljana. Točne podatke bom po vsej verjetnosti lahko posredoval v sredo, če srečam sodelavca, ki je imel ta primer.

Pri poklicnih enotah in nekaterih osrednjih PGD se večkrat zgodi, da jih mimo ReCO aktivira OKC ali pa kar lokalna PP, ki ima zabeleženo njihovo telefonsko številko. Večkrat se tako zgodi, da policija aktivira gasilce, namesto, da bi obvestila pristojno CP za čiščenje cestišča po prometni nesreči. To se dogaja predvsem takrat, kadar vedo, da bodo morali na delavce CP čakati dalj časa, patruljo pa bi imeli radi prosto.

Iz grafičnega prikaza trenutnih dogodkov, biltena ali pa teleteksta te stvari žal niso razvidne.
Lep pozdrav,
Tilen
Tilen-ReCO LJ

Objava Janez Koncilija » 7. maj 2007, 12:02

Tilen-ReCO LJ je napisal:Pri poklicnih enotah in nekaterih osrednjih PGD se večkrat zgodi, da jih mimo ReCO aktivira OKC ali pa kar lokalna PP, ki ima zabeleženo njihovo telefonsko številko.

Hvala za odgovor, najbrž bo tole, kajti res bi bilo čudno, da bi operater za štiri kante poslal CPV.

Res pa je tudi, da bi CPV lahko obvestil pravo enoto, sam ali preko ReCO, saj ni šlo za nujen dogodek, občani se pa vedno vprašajo, kje so domači gasilci.

K sreči so po nočnem kresovanju še na veliko počivali :D in so gasilce iz CPV videli le redki.

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objava Tilen-ReCO LJ » 7. maj 2007, 23:34

Pozdravljeni!

Danes sem izvedel nekaj podrobnosti v zvezi z dogodkom v Mengšu. Poklicne gasilce CPV Domžale je mimo ReCO aktiviral dežurni policist PP Domžale. ReCO so po izvozu v Mengeš obvestili gasilci CPV.

Kaj bi kdo lahko naredil se mi zdi brezveze debatirati, je pa kolega gasilcem, ko so sporočili za dogodek, povedal, da se mu njihov izvoz na tuj teren ne zdi ok.

Janez bodi vesel, da vam na praznik ni bilo treba vlačit smrdljivih zabojnikov iz struge Pšate.:D
Lep pozdrav,
Tilen
Tilen-ReCO LJ

Objava Janez Koncilija » 8. maj 2007, 10:00

Tilen-ReCO LJ je napisal:Janez bodi vesel, da vam na praznik ni bilo treba vlačit smrdljivih zabojnikov iz struge Pšate.:D

Saj zato sem napisal, da so nekateri še počivali po večerno-nočnem kresovanju in so celo budnico zamudili :lol:

Pa hvala za odgovor :!:

LP

Janez 8)
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

NazajNaprej

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten