Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vulkan II

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Vulkan II

Objava Pero » 1. marec 2013, 17:15

Pred kratkim je bil prenovljen modul intervencij. GZS je poslala tudi mail z navodili kako izpolnjevati poročilo.
Jasno mi je kako se vnesejo člani in zaključijo. Jasno mi je kako se vnese oprema in zaključi. (to je tudi opisano v navodilih). Kako potem zkaljučiš celotno poročilo? Včasih si normalno zaključil celotno poročilo, in si potem glede na status si v pregledu filtriral prenešene, shranjene in zklajučene. Sedaj vedno prikaže vse neglede na izbran status.

Če odprem neko staro poročilo, ki je blo zaključeno pred uvedbo novega modlua, ima Status vulkan: zklajučeno, vse nove pa prazno (četudi zaključim obe podskupini).

lp
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava metodg » 24. april 2013, 21:06

Ali mogoče še komu antivirusni program javlja nevarnost, pri odpiranju strani apl.gasilec.net in http://www.gasilec.net??? Meni se je to začelo dogajati danes...
Preje je vse delalo OK...

Metod G.
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Re: Vulkan II

Objava Peter » 24. april 2013, 21:59

Boš moral protivirusni program zamenjat. :)

Za takšne primere se splača preveriti na http://www.urlvoid.com ali https://www.virustotal.com/en/#url
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava metodg » 24. april 2013, 22:13

Sicer imam uradni antivirusni program... Sem zrihtal firewall, sedaj pa dela....
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava Mayamaya » 13. januar 2014, 13:31

Pred kratkim smo na tečaj IDA prijavili 4 naše člane ( II kategorija ), sprejet pa je bil samo 1. Zanima me kako je s tem?

Lp.
Mayamaya

Objava pes » 13. januar 2014, 15:33

Več možnosti je na razpolago. Ena je ta da ni bilo več prostih mest, druga je ta da imate zapolnjene zahtevane norme po kategorizaciji. Ti pa na zavrnjeni prijavi piše zakaj je zavrjeno oz. ni bila prijava sprejeta.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Mayamaya » 13. januar 2014, 20:29

S točnim odgovorom, zakaj niso bili sprejeti še nisem bil seznanjen, vendar nekateri pravijo, da je kvota uporabnikov IDA v društvu II kategorije samo 8 gasilcev, upam da to ni res..

lp.
Mayamaya

Objava mali_tona » 13. januar 2014, 20:41

Za drugo kategorijo je minimalno število uporabnikov IDA 8, kar ne pomeni da jih ne morete imeti več vendar pa je zelo težko potem prijaviti nove tečajnike na IDA ker izpolnjujete minimalne zahteve. Naprimer mi presegamo število nosilcev IDA in jih imamo 11 (smo II kat.), zato sem čakal tri leta da sem prišo noter za IDA kolega pa pet.
Vijolčno sveti se nebo !
Uporabnikova podoba
mali_tona

Objave: 387
Registriran: 16. januar 2010, 12:54
GE: Malečnik

Objava sebaB » 13. januar 2014, 21:18

Kolikor poznam Vulkan imaš napisano razlago v opombah - če je zavrnjeno na nivoju GZS.
Če je pa zavrnjeno na nivoju lokalne GZ pa da ni opomb potem boš moral pa kontaktirati odogvornega na vaši zvezi da ti obrazloži.
NA FORUMU NEBOŠ NAŠEL PRAVILNEGA ODOGVORA

Srečno
lp
Uporabnikova podoba
sebaB

Objave: 45
Registriran: 22. avgust 2010, 22:50
GE: Gatina

Objava pes » 14. januar 2014, 15:42

Lahko vprašaš vašega administratorja, kaj piše na razlogu za zavrnitev, če je bila prijava zavrjena na GZS, če pa je bila zavrjena na vaši GZ pa vprašaj matično GZ. Hkrati se lahko pozanimaš koliko imate v GE nosilcev IDA in koliko vam pripada.
Če pa imate ljudi ki so nosilci IDA in niso aktivni, pa bo moral UO sprejeti sklep. Sicer pa da lahko nosiš IDA ni potrebno imeti spec., moraš pa imeti veljaven zdr. preg. po 4 členu( pa čimveč prakse in čimbolj korektno uspešno opravljen nadaljvalni tečaj s zahtevanimi vajami).

LP
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objava gapi » 14. januar 2014, 18:20

Minimalna omejitev glede na kategorijo je veljala oziroma je bila pomembna pred leti. Sedaj je tako da lahko npr. enota II. kategorije v letu prijavi 4 tečajnike ne glede na to koliko IDA enota že ima. Mi smo tudi II. kat. in jih imamo skupaj do sedaj 15, v letošnjem pa imamo na tečaj razporejana še 2. Vidite da to o minimumu ne drži, res pa je da je minilo kar nekaj let odkar so bili na tečaju zadnji. Vsekakor pa imajo pri prijavah prednost tiste enote, ki minimuma glede na kategorijo še nimajo doseženega.

Drži pa tiso o zavrnitvi, če je zavrnitev na nivoju GZS potem v opombah piše zakaj je prijava zavrnjena. Jaz bi skoraj upal trditi da zaradi preveč prijavljenih. Če mi je prav ostalo v spominu je bilo samo na IDA sedaj v spomladanskem obdobju prijavljenih okoli 1.100 tečajnikov. Vam ja jasno, da to v enem letu zaradi kapacitet ni mogoče spraviti skozi.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1838
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava sebaB » 14. januar 2014, 23:25

Sicer pa da lahko nosiš IDA ni potrebno imeti spec., moraš pa imeti veljaven zdr. preg. po 4 členu( pa čimveč prakse in čimbolj korektno uspešno opravljen nadaljvalni tečaj s zahtevanimi vajami).

PES mi lahko razložiš mal tole. Prvič slišim za tole.
Uporabnikova podoba
sebaB

Objave: 45
Registriran: 22. avgust 2010, 22:50
GE: Gatina

Objava Primoz » 14. januar 2014, 23:28

sebaB je napisal:
Sicer pa da lahko nosiš IDA ni potrebno imeti spec., moraš pa imeti veljaven zdr. preg. po 4 členu( pa čimveč prakse in čimbolj korektno uspešno opravljen nadaljvalni tečaj s zahtevanimi vajami).

Kot je napisano. Specialnost ti da dodatna znanja. V teoriji je nadaljevalni tečaj dovolj, v praksi pa....? ;)
Uporabnikova podoba
Primoz

Objave: 1029
Registriran: 25. februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Objava pes » 15. januar 2014, 0:01

sebaB je napisal:

Z kvalitetno opravljenim nadaljevalnim tečaj z vsebanimi in obširnostjo vaj, ki so predpisane s temeljnim učnim programom, lahko vsak ki je uspešno opravil nadaljvalni tečaj in ima opravljen zdravniški pregled po 4 členu, nosi IDA. Specialnost je nadgradnja, ni pa pogoj za uporabo in nošenje IDA, je pa seveda dobro po tečaju čimveč vaditi.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objava Matjaž Zupan » 15. januar 2014, 9:55

pes je napisal:
sebaB je napisal:

Z kvalitetno opravljenim nadaljevalnim tečaj z vsebanimi in obširnostjo vaj, ki so predpisane s temeljnim učnim programom, lahko vsak ki je uspešno opravil nadaljvalni tečaj in ima opravljen zdravniški pregled po 4 členu, nosi IDA. Specialnost je nadgradnja, ni pa pogoj za uporabo in nošenje IDA, je pa seveda dobro po tečaju čimveč vaditi.

O tem, da zadošča le opravljen tečaj za gasilca in zdravniški pregled po 4. členu, sem že tudi jaz slišal. Še vedno pa nimam jasne, v praksi preverjene informacije, kaj to pomeni v primeru nesreče pri uporabi IDA.
Po moje ne bi smelo biti težav, če je izobraževanje narejeno po učnem programu, ampak v primeru nesreče vedno v igro vstopijo tudi birokrati, ki pa so mahnjeni na papirje...in manj kot jih imaš, težja je situacija za odgovorne osebe.
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

NazajNaprej

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost