Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vulkan II

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Vulkan II

Objava Primoz » 15. januar 2014, 11:57

Matjaž Zupan je napisal:

O tem, da zadošča le opravljen tečaj za gasilca in zdravniški pregled po 4. členu, sem že tudi jaz slišal. Še vedno pa nimam jasne, v praksi preverjene informacije, kaj to pomeni v primeru nesreče pri uporabi IDA.
Po moje ne bi smelo biti težav, če je izobraževanje narejeno po učnem programu, ampak v primeru nesreče vedno v igro vstopijo tudi birokrati, ki pa so mahnjeni na papirje...in manj kot jih imaš, težja je situacija za odgovorne osebe.

pa saj ja vemo, kakšni so zakonski pogoji za operativnega gasilca?
Uporabnikova podoba
Primoz

Objave: 1029
Registriran: 25. februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Objava sebaB » 15. januar 2014, 13:40

Po moje ne bi smelo biti težav, če je izobraževanje narejeno po učnem programu, ampak v primeru nesreče vedno v igro vstopijo tudi birokrati, ki pa so mahnjeni na papirje...in manj kot jih imaš, težja je situacija za odgovorne osebe.

mislim da lahko nastane tukaj problem pri nezgodnem zavarovanju, zato pomoje bolje da to tretiramo kot da ni dovoljeno, dokler mi ne bo kdo z zakonikom dokazal. [-X
Uporabnikova podoba
sebaB

Objave: 45
Registriran: 22. avgust 2010, 22:50
GE: Gatina

Objava pes » 15. januar 2014, 14:08

sebaB je napisal:

mislim da lahko nastane tukaj problem pri nezgodnem zavarovanju, zato pomoje bolje da to tretiramo kot da ni dovoljeno, dokler mi ne bo kdo z zakonikom dokazal. [-X

Dokazuj ti to sam sebi, tako pač je, če pa imaš pomisleke pa delaj po svojem prepričanju. Ostane ti sicer še ena organizacija, na katero lahko nasloviš vprašanje in dobil boš tudi odgovor--to pa je GZS.

S tem postom zaključem razpravo na to podtemo.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Mayamaya » 15. januar 2014, 22:27

Hvala vsem za odgovore! Se bom pa vseeno pozanimal, zakaj točno so bili zavrnjeni.

Zanima me še ena stvar; že od nekaj kolegov gasilcev sem slišal, da lahko (če seveda izpolnjuješ pogoje) do tečaja za IDA, prideš tudi tako, da spremljaš spletno stran GZS, kjer naj bi bilo potem objavljeno, koliko je še prostih mest (zaradi tistih, ki se opravičijo tečaja), ti pa potem pošlješ SMS oz. pokličeš, da bi se ga rad udeležil. Koliko to drži ?

lp.
Mayamaya

Objava Primoz » 15. januar 2014, 23:44

Mayamaya je napisal:Hvala vsem za odgovore! Se bom pa vseeno pozanimal, zakaj točno so bili zavrnjeni.

Zanima me še ena stvar; že od nekaj kolegov gasilcev sem slišal, da lahko (če seveda izpolnjuješ pogoje) do tečaja za IDA, prideš tudi tako, da spremljaš spletno stran GZS, kjer naj bi bilo potem objavljeno, koliko je še prostih mest (zaradi tistih, ki se opravičijo tečaja), ti pa potem pošlješ SMS oz. pokličeš, da bi se ga rad udeležil. Koliko to drži ?

lp.

Drži. Vsake toliko je kakšno fraj mesto in je takšna objava.
Uporabnikova podoba
Primoz

Objave: 1029
Registriran: 25. februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Objava pes » 19. marec 2014, 23:37

A je morda kdo opazil ali pa ve kaj se je zgodilo s tabelo MOŽNI VODJE INTERVENCIJ v Vulkanu? Dva redna uporabnika V.. (admin-a) ugotavljama, da je ni več ?
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Re: Vulkan II

Objava Scottusa » 20. marec 2014, 7:15

3 Seja poveljstva GZS:

Slika
Uporabnikova podoba
Scottusa

Objave: 248
Registriran: 21. julij 2007, 18:15
GE: PGD Brezovica pri Bo

Objava med_o » 18. avgust 2014, 12:29

Se še kdo v Mozili ne more prijaviti v Vulkan? Vstopna stran se mi 1x na sekundo avtomatsko osveži. Niti up. imena ne morem vpisati. V IE deluje normalno.
Uporabnikova podoba
med_o

Objave: 77
Registriran: 31. januar 2010, 14:22

Objava Peter » 18. avgust 2014, 16:36

Poglej, če imaš slučajno vklopljeno blokiranje piškotkov.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Wulfenit » 16. april 2015, 12:46

Ali ima danes tudi kdo od vas podobne težave z Vulkanom:

Slika

Lp
Jure
Medalja / krogla vedno zgreši "tapravega"
Uporabnikova podoba
Wulfenit

Objave: 19
Registriran: 28. november 2013, 11:28
GE: Hoče

Objava aznidaric » 16. april 2015, 13:53

So kaj s certifikati muštrali.
Nimaš spodaj nižje opcije, da nadaljuješ?

Andrej
aznidaric

Objave: 87
Registriran: 20. maj 2006, 15:45

Objava Wulfenit » 17. april 2015, 16:04

Zdravo Andrej!

Ja imam, samo mi je prvič to s certifikati pokazalo, pa me je zanimalo, če je samo pri meni tako, ali ima še kdo težave. Problemov z dostopom do vulkana nimam, sta pa to zdaj 2 nadležna klicka več preden uspem dostopiti noter :lol: :lol:
Medalja / krogla vedno zgreši "tapravega"
Uporabnikova podoba
Wulfenit

Objave: 19
Registriran: 28. november 2013, 11:28
GE: Hoče

Objava tomser » 30. april 2015, 11:53

Sam sem imel podobno težavo s Firefoxom. Z IE je šlo brez težav.

Terminologija ni dosledna: enkrat je ID opreme edinstveni identifikator vpisa, drugič pa šifra za vrsto opreme.

Moti me, da za nekatero opremo, ki je po tipizaciji predpisana za gasilska vozila, ni na voljo šifre.
primer: košara za tlačne cevi šifra 187 je za 3x C, za 2x B je pa ni.
Vpišem novo šifro (ki seveda velja le zame), pa se zgodi, da čez nekaj časa šifra ne obstaja več.

Ne moreš vpisati (ali popraviti vpisa za) recimo gasilske škornje proizvajalca Dolenc model Florjan.
Florjan ni v spisku tipiziranih škornjev.
Rezultat je, da izberem Brandbull005.
Evidence niso točne, ampak vpisano je. Čez nekaj let pa popravljati že vpisano opremo.

Elanovim pasovom sem spremenil šifro iz 690 v mojo novo 24538 pas ELAN (ker pač niso tipizirani).
Javi napako:
Server Error in '/Vulkan' Application.
Cannot set Column 'OpremaProizvajalecID' to be null. Please use DBNull instead.
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.ArgumentException: Cannot set Column 'OpremaProizvajalecID' to be null. Please use DBNull instead.

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

Stack Trace:

[ArgumentException: Cannot set Column 'OpremaProizvajalecID' to be null. Please use DBNull instead.]
System.Data.DataRow.set_Item(DataColumn column, Object value) +3045428
Vulkan.DAL.Tables.P_OpremaOrgOprema.set_OpremaProizvajalecID(Nullable`1 value) +267
Oprema_Oprema_Urejanje_ucOprema.Save() +3265
Oprema_Oprema_Urejanje_Main.bShrani_Click(Object sender, EventArgs e) +43
System.Web.UI.WebControls.Button.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +155
System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +3804

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:4.0.30319; ASP.NET Version:4.0.30319.34249
Uporabnikova podoba
tomser

Objave: 172
Registriran: 28. december 2004, 13:08
GE: Pijava Gorica

Objava UV10 » 30. april 2015, 16:57

Živjo,

mi smo elanove pasove vpisali pod šifro 690 in pod proizvajalcem vpisali "Netipizirana oprema"

Naziv pa smo spremenili v ustreznega.

Glede napake pa mu manjka vpisan proizvajalec, enega je potrebno izbrati (namesto zvezdice "obvezno" je izpisal napako)

lpU
UV10

Objave: 9
Registriran: 12. november 2012, 9:27
GE: Barje

Objava Alex74 » 17. junij 2015, 9:51

Wulfenit je napisal:Ali ima danes tudi kdo od vas podobne težave z Vulkanom:

Slika

Lp
Jure

Je kakšna rešitev za tole sranje?
Mi je že tečno, da me gnjavi z nekimi certifikati?!
Aleksander Hočevar :wave:
PGD Ravne na Koroškem
Uporabnikova podoba
Alex74

Objave: 555
Registriran: 12. februar 2003, 16:40
GE: PGD Ravne na Kor.

NazajNaprej

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost