Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vulkan II

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Janez Koncilija » 22. april 2007, 16:19

binep je napisal:Toliko "sranja" kot ga je naredila tale verzija Vulkana ga pa ni še nobena...
Bine

Se podpišem zraven, da jim j....m sve po spisku :evil: Sem že napisal, pa bom še nekrat, pustili bi GAS 2000, ga dodelali in konec zapravljanja, ne pa, da se bom zdaj na stra leta vsake dve leti jebal s temi jajci.

Zato vljudno naprošem kakšnega, ki zadevo obvlada, naj mi po kmečko razloži, kako pridem do naslednjih seznamov (nivo GZ):

Seznam članstva po činih:

Priimek, ime, čin

Seznam članstva po specialnostih:

Priimek, ime, specialnost (vse)

In med nama, gospod Tepina, za koga ste delali tale program, za nas gasilce (uporabnike), ali ste ga delali kar tako, za sebe, pa še za kakšnega na GZS, toliko da je kaj pokazati? :evil:

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Matej 9 » 22. april 2007, 19:17

Živjo.

Janez, za izpis članov (ne glede na nivo) rečeš Člani >> Polj. pregledi.
Odpre se forma za nastavljanje kriterijev v poizvedbi. Novost v novem Vulkanu je ta, da sam definiraš katera polja boš prikazal in po katerih boš postavil kriterije.

Za izpis članstva greš torej na razdelek PRIKAZ PODATKOV:, kjer nastaviš:
Priimek (brez pogoja) - dodaš
Ime
Aktiven čin - dodaš!!

S tem ko si nastavil ta tri polja, si dejansko definiral tabelo izpisa.
Rečeš še Izvedi in Prikaži podatke in je to to.

Druga poizvedba je praktično ista, samo da pri tečajih nastaviš omejitvene kriterije. Nastaviš torej:
Priimek
Ime
Tečaj večje ali enako tečaj za strojnika
Tečaj manjše ali enako tečaj za vodjo članic

Izvedi in to je to.

Zakaj taki omejitveni kriteriji? Vulkan ima tečaje pošifrirane. Lahko jih vidiš v Podpora >> Šifrant član. >> Usposabljanja.

Šifre tečajev grejo nekako tako:
tečaj ID 1-10 > tečaji, katerih posledica je čin,
tečaj ID 11-16 > seminarji, usposabljanja,
tečja ID 17-47 > specialnosti (osnovni + obnovitveni),
tečaja ID 47-48 > tečaj za višjega/visokega strokovnega svetovalca.

Tečaj za strojnika je id 17, tečaj za vodjo članic pa izd 47. Sicer ti pa spustni seznam sam ponudi nazive tečajev, ti samo nastaviš OD-DO.
Pri takšnih poizvedbah je potrebno nastaviti operatorje; v eni vrstici > in v drugi <.

Upam, da bo kaj pomagalo.

LP Matej.

PS: Še par slik.
Priloge
janez_specialnost.jpg
janez_cin.jpg
Matej Krnc, VGČ I.

================================================
Ni kosec vsak, ki koso nosi.
Uporabnikova podoba
Matej 9

Objave: 202
Registriran: 16. marec 2005, 16:41

Objava Janez Koncilija » 22. april 2007, 22:53

Matej 9 je napisal:Upam, da bo kaj pomagalo.

LP Matej.

PS: Še par slik.

Hvala za trud, sem prišel do izpisa tečajev specialnosti, jih je vrglo ven 284, malo mešano :?

Vem, ja, ampak ne znam nastaviti, sem pač bukov, ampak takšen je tudi snovalec programa :twisted: .

Če sem namreč pri gas-u 2000 hotel število gasilcev s posameznimi specialnostmi, sem kliknil na specialnost, kjer je to pisalo in jih je izpisalo, lahko z imenom, priimkom, društvom, ali pa samo končna številka.

V Vulkanu 1 sem jih moral že šteti na roke, ampak vsaj izpisati sem jih znal.

Vse kaže, da domišljija Logosa za otežitev (kompliciranje) nečesa, kar bi bilo lahko enostavno, ne pozna meja.

Vem da je za mlajše, ki obvladujejo programe, zadeva lahko enostavna, sam se pa ne mislim več kaj dosti ukvarjati z umotvori neskončnih možnosti.

Kaj čmo, tko se mamo :? .

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava gorobi » 22. april 2007, 23:44

Dobro ti to ugotavljaš Janez.
Mislim, da smo se že pogovarjali v tej vzezi, ko je bilo še vse v povojih in razglabljalli o tem, da mogoče le ne bo tako slabo.
Izgleda, da so se določeni sumi potrdili.
Sem še vedno stališča,da bi morali le izpopolniti star program, namesto, da so delali novega. Žal je ta nov ponovno kot švicarski sir in ga bo potrebno še nekajkrat krpati. Krpe pa stanejo :evil: , le narun koga in kdo vse bo to občutil :?:
gorobi

Objave: 272
Registriran: 3. junij 2005, 16:18

Objava tomas_ » 26. april 2007, 23:20

Kam naj se obrnem da bi dobil novo geslo za vulkan. Sem novi tajnik društva od predhodnika sem dobil up in geslo za staro verzijo.
lp,tomaž
tomas_

Objave: 7
Registriran: 26. april 2007, 7:59

Objava BAČO » 26. april 2007, 23:29

tomas_ je napisal:Kam naj se obrnem da bi dobil novo geslo za vulkan. Sem novi tajnik društva od predhodnika sem dobil up in geslo za staro verzijo.
lp,tomaž

Obrni se na administratorja Vulkana v vaši GZ.

LP BAČO :wink:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava tomas_ » 26. april 2007, 23:50

BAČO je napisal:
tomas_ je napisal:Kam naj se obrnem da bi dobil novo geslo za vulkan. Sem novi tajnik društva od predhodnika sem dobil up in geslo za staro verzijo.
lp,tomaž

Obrni se na administratorja Vulkana v vaši GZ.

LP BAČO :wink:

Sem že poslal mail na njegov naslov pa sem dobil odgovor iz GZS da naj se obrnem na administratorja GZ :?
tomas_

Objave: 7
Registriran: 26. april 2007, 7:59

Objava BAČO » 27. april 2007, 0:04

tomas_ je napisal:Sem že poslal mail na njegov naslov pa sem dobil odgovor iz GZS da naj se obrnem na administratorja GZ :?

Ne vem sicer, kako si lahko dobil odgovor iz GZS, če si poslal mail administratorju Vulkana na GZ :shock: , ampak kot sem napisal, administrator Vulkana na GZ je odgovoren za razdelitev gesel na nivoju GZ in nižje.
Drugače pa je bilo v naši GZ potrebno administratorju na GZ dostaviti s strani predsednika PGD podpisan spisek s člani, ki so v našem društvu določeni za delo z Vulkanom ( opredeliti je bilo tudi stopnjo do katere posamezni član lahko dostopa ) in na podlagi tega spiska nam je administrator na GZ, dodelil gesla.

LP BAČO 8)
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava Gorazd » 29. april 2007, 17:56

A mi lahko kdo pove, kako se izbriše lokacija zadolžitve opreme?
Probal sem že vse, kar mi je padlo na pamet. Tudi vse zadolžitve na to lokacijo sem pobrisal. Potem sem tudi ustvaril novo lokacijo PROBA in jo hotel pobrisat, pa ni šlo.

Zgleda, da je pri prenosu s prejšnjega programa prišlo do napak. Ker mi je kazalo, da sem imel MB Tomos zadolženo na vrv(reševalno) s karabinom F, ki pa je mi sploh nimamo. Ali pa del opreme je bil zadolžen na Gasilski dom Šmarje :shock:

Če kdo ve, se mu vnaprej zahvaljujem.
Uporabnikova podoba
Gorazd

Objave: 182
Registriran: 28. februar 2003, 22:11

Objava pes » 29. april 2007, 22:17

Gogi, jaz sem probal in lahko brišem. Mogoče ti Drago ni omogočil kake kljukice v nastavitvah( amapk ne verjamem). Jaz sem izbris probal na osnovnih sredstvih in je šlo.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava PrimožTe » 30. april 2007, 12:09

Pozdravljeni!

Izredno, izredno jezen na vse skupaj. Toliko slabosti kot jih najdem v vulkanu II proti dobrim stvarem, joj joj joj,... Da ne bi vsega našteval, samo kritika na delovanja programa in upam da bo GZS poslala po društvih kak vprašalnik glede novega programa. Naj programerji poslušajo naša vprašanja, pripombe, predloge, sugestije...

Poleg tega sem tudi sam Administrator na GZ in je dela na pretek z administratorji v društvih, ker so med njimi tudi takšni ko še prej niso znali uporabljati prejšnjo verzijo...

samo nekaj pripomb:
- prijave na tečaj (prekomplicirano)
- izpisi članstva - prekomplicirano (operativa, specialnosti,po posameznih činih...)
- izpisi OS in DI, določitev proizvajalca (kaj pa če imaš od več različnih proizvajalcev opremo, potem moraš vsak DI vpisati ponovno,...

upam da se bo kaj premaknilo na bolje oz. se strinjam da postavijo na strežnik staro verzijo programa nazaj, ker je bistveno bolj uporaben in hitrejši!!!

lp
Uporabnikova podoba
PrimožTe

Objave: 65
Registriran: 4. april 2003, 16:02

Objava majkel » 4. maj 2007, 13:42

Imam eno vprašanje glede tega vulkana.
In sicer v osnovnih sredstvih imam še vedno vodeno poveljniško vozilo ki pa smo ga že odprodali.Status pri tem imam še vedno AKTIVNO kar očitno pomeni da je kao ta avto še vedno pri nas čeprav sem lani v starem vulkanu že vso stvar odpisal.Sedaj me zanima kako naj ta zapis izbrišem da si gospodje v LJ nebodo tega narobe tretirali.Ko hočem zbrisat mi vrže opozorilo da obstajajo zapisi na tej kartici in da ne mre brisat.

Prosim ve kdo kaj naj naredim.
Za vse odgovore že v naprej hvala.
Čas bo prinesel svoje.Ali na boljše ali na slabše pa bomo videli!
Uporabnikova podoba
majkel

Objave: 396
Registriran: 31. januar 2005, 22:33

Objava Franci » 4. maj 2007, 14:16

majkel je napisal: .... zbrisat mi vrže opozorilo da obstajajo zapisi na tej kartici in da ne mre brisat.

Prosim ve kdo kaj naj naredim.
Za vse odgovore že v naprej hvala.

Najprej pobriši zadolžitve na kartici. :cry:
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava majkel » 4. maj 2007, 14:37

Zadolžitev nimam.Tako da nevem zakaj ne gre.
Kopirano iz vilkana za dokaz:

ZADOLŽITEV:
Ni zapisov.

Ma kdo kako idejo????
Čas bo prinesel svoje.Ali na boljše ali na slabše pa bomo videli!
Uporabnikova podoba
majkel

Objave: 396
Registriran: 31. januar 2005, 22:33

Objava Gorazd » 4. maj 2007, 17:25

Mislim, da si narobe razumel, kar ti je svetoval Franci. Klikni na "KARTICA" in potem pobriši vse dogodke, ki jih imate beležene za ta kos opreme (nabava, odpis...). In ko boš tam pobrisal, boš po moje lahko zbrisal.
Uporabnikova podoba
Gorazd

Objave: 182
Registriran: 28. februar 2003, 22:11

NazajNaprej

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov