Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

karte požarnega okoliša

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

karte požarnega okoliša

Objava gapi » 12. december 2007, 8:48

Sicer ne vem če moje vprašanje ravno paše pod to temo, pa vendar.

Zanima me ali pri delu v vaših društvih uporabljate kakšne karte okoliša, ki ga pokriva vaše društvo. Predvsem se mi zdi to pomembno v naseljih kjer imajo ulični sistem.

V enem društvu sem nekaj podobnega že videl, vendar se nikakor ne morem spomniti v katerem, mogoče mi takole uspe osvežiti spomin.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1843
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava 13-PGD CERKLJE » 12. december 2007, 11:01

Gapi mislim, da si te karte videl pri nas v Cerkljah. Uporabljamo jih dokaj pogosto. Bom ob priliki poslikal kako zgledajo.

LP! Jan
Zadnjič uredil 13-PGD CERKLJE - 12. december 2007, 11:02. Skupaj urejeno 1 krat.
Slika

Objave: 198
Registriran: 26. april 2005, 16:52

Objava Pero » 12. december 2007, 11:01

mi imamo:
-specialke v papirnati obliki
-garmina
-po potrebi pa tudi kaj sprintamo z najdi.si ali pa googleearth, vcasih parv pride tudi radarska slika padavin z arso
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava gapi » 12. december 2007, 11:58

13-PGD CERKLJE je napisal:Gapi mislim, da si te karte videl pri nas v Cerkljah
LP! Jan

To da sem jih videl pri vas, takrat še v "tastarem gasilskem domu" sem se spomnil, vendar sem jih pred kratkim videl še nekje???

Pa še malo izven teme, zdej bi bil pa res že skrajni čas da si pridem enkrat TEMELJITO ogledat vaš novi dom, kaj praviš??

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Objava _strojnik_ » 12. december 2007, 15:52

Pri nas imamo v avtih karto območja, ki ga pokrivamo razdeljeno na liste formata A4 na katerih so z rdečimi pikami označeni hidranti!
V domu pa imamo veliko karto našega požarnega okoliša in ob njej barvne risalne žebljičke! Ekipa, ki izvozi prva naj bi zapičila žebljiček na lokacijo kjer naj bi bil požar, nesreča... da vejo naslednje ekipe kam priti(to velja bolj za tiste, ki nimajo pozivnikov in so poklicani predvsem po telefonih oziroma s sireno in nimajo veliko podatkov). Ampak to se pri nas prakticira bolj po redko!

LP
SLOVENSKO JE BITI GASILEC !!!
Uporabnikova podoba
_strojnik_

Objave: 421
Registriran: 4. marec 2007, 21:17

zemljevidi

Objava Rok Ušen » 12. december 2007, 15:56

Pri nas karte sicer so, ampak jim je že potekel rok trajanja :D V praksi jih pa ne uporabljamo. Vedno najdemo kje gori. Če ne drugače nas usmerja z ReCo. Za hidrant (če ga slučajno potrebujemo) je pa vedno dovolj domačih firbcev, da povejo kje je skrit. :oops:
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava M-Coki » 12. december 2007, 17:58

Sam sem za uporabo GPS navigacije - karta AdriaRoute (Garmin) z najnovejšimi posodobitvami!
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava Đuro » 12. december 2007, 19:47

M-Coky je napisal:Sam sem za uporabo GPS navigacije - karta AdriaRoute (Garmin) z najnovejšimi posodobitvami!

No, ko smo že pri garminu pa adrii route, me zanima, en podatek, kolko je kaj pokrito pohorje, pa to ne mislim glavnih cest, ker tiste niso problematične ampak posamezne dovozne poti do pohorskih kmetij - predvsem me zanima Slivniško in Hočko Pohorje.

če kdo ma tako informacijo se mu zahvaljujem!
PGD Hoče - since 1888
http://www.gasilci-hoce.si/
Uporabnikova podoba
Đuro

Objave: 240
Registriran: 26. november 2006, 16:00
GE: Hoče

Objava Pero » 12. december 2007, 20:25

ne mores se samo na garmina zanest. Ni vseh rovt pa tega not. (pa niti nismo na nekem hudo nedostopnem terenu)
Mi smo enkrat imeli primer, ko lokacija garminu ni bila znana ,med tem ko jo je TIS nasel .. nevm kak to posodabljajo .. :?
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava hec » 12. december 2007, 20:55

Jaja Garmin :lol: :lol: Ko ta stvar deluje tako, kot mora je fino, ko pa ne si pa v p....

Specialke pa delujejo vedno :wink: Mi imamo požarni okoliš razdeljen na 9 sketorjev in vsak sektor je svoja karta, na katiri so še vrisani hidraniti (vrsta, pretok, parcela na katiri stoji hidrant....) točne hišne številke vsakega objekta in še kaj bi se našlo!
Uporabnikova podoba
hec

Objave: 902
Registriran: 17. februar 2006, 1:55

Objava Rafter » 12. december 2007, 22:55

Đuro je napisal:...me zanima, en podatek, kolko je kaj pokrito pohorje, pa to ne mislim glavnih cest, ker tiste niso problematične ampak posamezne dovozne poti do pohorskih kmetij - predvsem me zanima Slivniško in Hočko Pohorje.

Na Pohorju (in rekah) zaupam izključno mojemu SporTraku.

Slika
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava M-Coki » 12. december 2007, 23:21

Đuro je napisal:No, ko smo že pri garminu pa adrii route, me zanima, en podatek, kolko je kaj pokrito pohorje, pa to ne mislim glavnih cest, ker tiste niso problematične ampak posamezne dovozne poti do pohorskih kmetij - predvsem me zanima Slivniško in Hočko Pohorje.

AdriaRoute - Garmin gotovo ne zajema 'vsakega kotička, vseh (kolovoznih, dovoznih) poti' je pa v splošnem uporabna zadeva...
P.s. a morda razmišljate o nakupu? :D
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava gapi » 13. december 2007, 8:56

Sej mi je kar malo žal, da sem odpril to temo, sem kar nekako slutil, da se bo dabata odvijala okoli GPS navigacije.

Ja žal je tako, da si vsi teh elektronskih napravic ne moremo privoščiti.

No če pa že nikakor ne morete berz sodobne tehnike, bom pa še jaz podal mojo varianto, ki mislim da je boljša. Namreč sem mnenja, da ni več daleč dan, ko bodo imela tudi gas.vozila, predvsem poveljniška, nameščen prenosnik z potrebno programsko podporo za navigiranje, pa ne preko satelita.

No sej nekaj takih primerov je že, eden zadnjih PV-1 PGD Radovljica.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
Uporabnikova podoba
gapi

Objava Đuro » 13. december 2007, 10:07

rafter, mi2 se boma mogla dobit na kaki pijači pa da kero rečema. :D

ja, v društvu se razmišlja o nakupu navigacije, predvsem zaradi pohorja, dejansko pa zaj zadevo kupit, brez da imaš kolovozne poti vrisane je pa brez pomena, zato ker tolko kot "očitno" pokaže garmin, tolko nekateri naši člani teren tudi poznajo (al pa še boljše).

drugače pa laptopi v vozilih so že, enega sem vido na lastne oči v GVC-ju mislim da PGD Podova (bo mogoče več ANDY napisal, ali pa keri član iz Podove).
PGD Hoče - since 1888
http://www.gasilci-hoce.si/
Uporabnikova podoba
Đuro

Objave: 240
Registriran: 26. november 2006, 16:00
GE: Hoče

Objava hec » 13. december 2007, 15:05

Elektronska navigacija, ne bo nikoli izpodrinila ročne topografije. Elektronika je lahko samo dodatek.....kdor ne zna brat iz karte...mu tudi Garmin ne pomaga! Takšno je moje mnenje!
Uporabnikova podoba
hec

Objave: 902
Registriran: 17. februar 2006, 1:55

Naprej

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost