Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Pozivnik Daviscomms BR 802 Flex

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Pozivnik Daviscomms BR 802 Flex

Objava Franci » 21. julij 2008, 17:38

Dobili bomo nekaj novih pozivnikov, ki bodo znamke Daviscomms, model BR802 Flex.
A jih mogoče že kdo uporablja in kako se obnesejo.
Nekaj o tem pozivniku na spodnji povezavi:
http://www.lmcwirelessusa.com/pagers/da ... -flex.html
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1655
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Odg: Pozivnik Daviscomms BR 802 Flex

Objava Don Micky » 22. julij 2008, 9:49

Pozdravljen;

ja tudi mi smo dobili nekaj teh igračk....igračk mislim dobesedno, tile pozivniki so narejni za na polico v pisarni in ne za nošenje za pasom. Sam pozivnik nima priponke za pas,pač pa je zraven plastičen (poceni kitajska plastika) ovitek, nosilec na katerim je priponka za pas. Pri najmanjšem skoku tako pozivnik zdrsen iz ovitka in lepo poleti proti trdim tlem. Posledice so znane:)....Pozivnik je že na otip prenežen, prepoceni!!! Še vedno sem mnenja, da so bili najboljši in najvzdržljivejši pozivniki prve generacije.

LP!
Bolj star, bolj nor!
Uporabnikova podoba
Don Micky

Objave: 452
Registriran: 10. december 2003, 9:24

Objava markodr » 22. julij 2008, 10:26

Se strinjam z ugotovitvami - le kdo je izbral to zadevo za potrebe gasilcev.
Uporabni so bolj kot ne za dohtarje in medicinske sestre! :lol:
markodr

Objava Gost » 22. julij 2008, 13:40

jaz ga mam priblizno en mesec in se je dobro obnesel. je pa res da je tista skatla iz plastike malo nerodna.. bomo videli kako dolgo bo zrzau... aja pa se nikol ni padel ven. saj se zatakne. je pa res da je proti starim zelo glasen in omogoca tudi neprekinjen alarm... kar je se posebaj dobro ponoci. omogoca tudi kombinacijo vibracije in zvoka. upravljanje z njim je pa malo nerodno saj ima 6 tipk.. #-o
Gost

Objava Peprič » 23. julij 2008, 13:33

Ali pozivnik obvlada šumnike? Pozivnik po specifikaciji obvlada Flex protokol, v Sloveniji pa uporabljamo Pocsag protokol?! Ali so predelani za Slovenski trg.
Uporabnikova podoba
Peprič

Objave: 63
Registriran: 15. maj 2007, 15:15

Objava Franci » 24. julij 2008, 7:35

Tudi moje mnenje je ko gledam tele nove "igračke", da so bili pozivniki prve generacije tisti tapravo. Ta novi pozivnik
BR 802 pa ima dobro obliko samo cenen videz. #-o
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1655
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava luka_makuc » 7. avgust 2008, 17:01

Pri prvi generaciji je že sama konstrukcija dajala (ne zlagan) občutek trdnosti in trpežnosti. Na žalost pa gre od takrat vse le dol skoz v tem pogledu.
Makuc Luka
041 297-986
luka.makuc@gmail.com

VIDEO PREDSTAVITEV PGD TOLMIN:
http://www.youtube.com/watch?v=tkYDOfXm2gM
Uporabnikova podoba
luka_makuc

Objave: 99
Registriran: 20. april 2007, 15:26
GE: Tolmin

Objava Tomkat » 7. avgust 2008, 21:08

Očitno se je nekdo odločil, da bo gasilcem pričel prodajati igrače.

Začelo se je z UKV-ji Vertex pred dobrim letom (tisto iz požarne takse). Meni še vedno bolj pašejo h kakšnemu varnostniku v špar kot pa na intervencijo.

Zdaj pa je nadaljevanje očitno v teh pozivnikih. Pri nas jih še ni. Sem pa zadnjič enega videl pri nekomu za pasom, sicer na hitro, vendar na prvi pogled tudi meni ni deloval prepričljivo.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1874
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava vihi007 » 20. avgust 2008, 23:42

Jaz sam sem dobil ta nov pozivnik in moram reči da je (za moje pojme) vredu saj da močen glas ima razviden ekran in NI OKOREN kot ti eno generacijo pred temi .... je pa tudi to da je bolj skrit in se ga ne opazi takoj in pravtako je zelo lahek, moram pa reči da ne pade takoj iz ovitka vsaj dozdaj še mi ni... (in upam da nebo ) je pa ta ovitek zelo vredu stvar saj ščiti pozivnik pred poškobami saj stalno ne moreš razmišljat da imaš pozivnik za pasom ... no to je pač moje mnenje
Ni ga lepšega poklica od gasilca. Velika možnost opeklin, drugih poškodb in smrti, vedno ti je prekleto vroče, greš tja notri od koder vsi bežijo, plača je bolj tako in edina stvar na katero se lahko zaneseš je tehnična oprema pa še ta zna včasih zatajiti
vihi007

Objave: 25
Registriran: 15. april 2007, 18:00

Objava gasilec_ » 13. oktober 2008, 20:51

Lep pozdrav.

Glede na ceno se meni oseno zdijo kar primerni predvsem za društva, ki si finančno prejšnjih ne morjo privoščiti ali pa v zelo malem številu. če gledamo nam tudi mobiteli padajo iz žepov,... pa niso nič kaj trpežni današnji dan. Pozivnik pa tk nwm zakaj bi skakali z njim pa nwm kaj pa z njim tolkli okoli, če pa etui ni vredu pa ga zamenjaš z čim trpežnejšim. Jaz še pozivnika nisem videl niti slišal in ne vem kako zgleda, pa vendar se mi zdi da je kar primeren za 1/3 cene ostalih podobnih čeprav trpežnejših.
gasilec_

Objava minc1 » 7. december 2008, 17:53

kaka je pa cena te igračke ?
minc1

Objava franci1 » 7. december 2008, 19:05

Po pol leta uporabe lahko tudi zvočnik crkne, no vibrira še vedno.
Saj je v garanciji, boste rekli, vendar ni vse v tem.
franci1

Objave: 123
Registriran: 4. marec 2007, 16:38
GE: PGD Šentjernej

Objava kt84 » 17. junij 2009, 12:00

tut jaz imam že neki časa ta pozivnik in se je dost dobro obnesel. sporočila pridejo vedno, med tem ko pri starih so ble izkušnje take da če si se v trnutku ko je prihajalo sporočilo obrnil, je šlo mimo, skratka bili so popolnoma nezanesljivi. pri testu ki smo ga delali centrom so od 11-ih dobili samo trije sporočila. priponka tudi dobro drži js sm že dostikrat tekel z njim in mi še ni padel iz za pasa. sam izgled me ne moti ker si majce ne klačim v hlače tako da pozivnika ne razkazujem. kar se pa tiče teže je pa tako, danes so elektronske komponente dost male in že same po sebi kompaktne, velik stvari je integriranih v čipke, ne vidim razloga zakaj bi mogel met pozivnik pol kilograma in titanovo ohišje, če ti pade ti bo v vsakem primeru najprej poču ekran. kot prvo ga pa itak ne nosim s sabo na intervencijo. tisti pa ki pogrešajo maso pa lepo en ceguček za pas pa bo. :D
kt84

Objava Zbiljc » 6. julij 2009, 20:08

A to jih sami nabavljate, društva, ali občine?
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 625
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava suligoj » 18. september 2009, 23:40

Sam imam ta pozivnik. Prej sem imel swissphone-jevega pa se mi je zdel veliko boljši, samo kaj ko je crknil. Pri tem novem sem pa danes odlomil zaponko za pas na etuiju, pa me zanima če kdo pozna zastopnika za te pozivnike, da si dobim novo zaponko?
suligoj

Objave: 16
Registriran: 2. februar 2009, 22:11
GE: PGD Tolmin

Naprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost