Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

postaja KENWOOD TH-22E 144MHz potrebujem nasvet strokovnjaka

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

postaja KENWOOD TH-22E 144MHz potrebujem nasvet strokovnjaka

Objava koši » 9. marec 2009, 0:00

Imam slednjo postajo in me zanima ali se da to postajo sprogramirati na sistem ZARE in kdo oz. kje se to da? Deluje na frekvenci 144MHz. Hvaležen bom za vsak nasvet/odgovor! :D

p.s. Nekaj več podatkov o postaji: http://www.ham.dmz.ro/kenwood/th-22e.php
Uporabnikova podoba
koši

Objave: 4
Registriran: 22. februar 2009, 18:49

Odg: postaja KENWOOD TH-22E 144MHz potrebujem nasvet strokovnjak

Objava Rafter » 9. marec 2009, 0:09

Če bi bil bližje MB, bi ti lahko jaz uredil.
Poglej na http://elnaprave.si/ in se poskušaj dogovorit z Mirotom.

Ali imaš dovoljenje za uporabo ZARE frekvenc/sistema?
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava koši » 9. marec 2009, 16:00

Glede dovoljenja ni problema!
Uporabnikova podoba
koši

Objava gubina » 9. marec 2009, 17:49

ne vem za kaj jo boš uporabljal ali samo za poslušanje ali kako,povem ti le da te postaje niso namenjene za gasilerijo tako da če bo izpostavljena veliki vlagi in temperaturi da ne boš potem :cry:
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 731
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava koši » 9. marec 2009, 19:42

Uporablju bi jo za tisto za kar se pač uporabljajo postaje v gasilstvu! Koliko pa je to kaj cenovno, da je jo sprogramira za ZARE?
Uporabnikova podoba
koši

Objava s57nni » 9. marec 2009, 21:29

Predlagam, ti da se obrneš na g. Mirota iz EN naprave, sem prepričan, da ti bo znal pomagat. V kolikor model postaje omogoča tak razpon frekvenc in ostale karekteristike, ki so potrebne za sistem ZARE, je zadeva zagotovo rešljiva!
s57nni

Objava koši » 9. marec 2009, 23:54

Najlepša vam hvala za vse odgovore! Jutri ga bom poklical in upal na najboljše. :D
Uporabnikova podoba
koši

Odg: postaja KENWOOD TH-22E 144MHz potrebujem nasvet strokovnja

Objava Peprič » 11. marec 2009, 20:10

1. Če tvoja postaja nima vgrajenega CTCSS modula, potem boš postajo uporabljal le za poslušanje na ZARE frekvencah.

2. Postajo je potrebno nekoliko predelati, da bo delovala na frekvencah višjih od 146 Mhz (Odpiranje, lotanje ...)

3 Postaja omogoča le 40 kanalov (ZARE uporablja 68 kanalov). Smiselna je uporaba le nekaj kanalov, ki jih uporabljate v vaši regiji.

4. Postaja ne omogoča oddaje identifikacije (5 tone), kar pomeni, da se naj nebi uporabljala v sistemu ZARE.
Uporabnikova podoba
Peprič

Objave: 63
Registriran: 15. maj 2007, 15:15

Objava b4d » 19. marec 2009, 15:38

Mene pa zanima, kako do dovoljenja za uporabo ZARE, da ti potem nekdo sprogramira vse skupaj, oziroma kdo ga izdaja, komu ter kaksne so zahteve za pridobitev?

Zahvaljujem
Uporabnikova podoba
b4d

Objave: 235
Registriran: 20. julij 2006, 19:14

Objava s57nni » 19. marec 2009, 15:55

Predlagam ti, da se obrneš na svoj pristojni ReCO-predvidevam na tvoje društvo, da je to ReCO Lj. Tam podaj obrazložitev, da boš uporabljal postajo za gasilstvo. V kolikor ti bodo zadevo odobrili, boš verjetno moral podati serijsko št. in pa sam model postaje, na podlagi katerega ti bodo potem dodelili kodo ID, ki ti jo bo potem sprogramiral serviser, oziroma kdo ki ima to možnost za ta model postaje!
s57nni

Odg: postaja KENWOOD TH-22E 144MHz potrebujem nasvet strokovnja

Objava Rafter » 19. marec 2009, 16:02

b4d je napisal:Mene pa zanima, kako do dovoljenja za uporabo ZARE, da ti potem nekdo sprogramira vse skupaj, oziroma kdo ga izdaja, komu ter kaksne so zahteve za pridobitev?
Ti kot fizična oseba (občan/državljan) boš težko pridobil. Ne bom rekel, da ni možno, ampak zakaj (v kakšne namene) si upravičen?
Če sprašuješ za društvo, so ustaljeni postopki. Če ne dobiš odgovora v društvu, povprašaj v poveljstvu GZ oz na ReCO.
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava b4d » 19. marec 2009, 16:22

Zahvaljujem obema za odgovora, samo tako me je zanimalo kako je s tem.

lp
Uporabnikova podoba
b4d

Objave: 235
Registriran: 20. julij 2006, 19:14

Objava aaandrej3 » 24. marec 2009, 16:30

Tako je; postaja ima na razpolago samo 40 kanalov
Postaja je poglašena za uporabo na 144-146Mhz, za delo na 168-174, bo potrbno menjati anteno, pa še vedno postaja ne bo oddajala s polno močjo (5W).
Postaja bo uporabna tako za oddajo kot za sprejem, četudi nima vgrajenega ctss modula (tx subtona je vdelan že v postajo samo). Brez ctss modula pač ne bo mogoča uporaba tonske zapore šumov (motnje na frekvenci bodo odprle squelch). Oddaja ID-ja je nemogoča in glede na to, da le tega nimajo vprogramirane tudi novejše postaje (mototorbo), tudi nepotreben.
aaandrej3

Objava Mustang » 26. november 2009, 17:58

Spoštovani!

Vem da pozno odgovarjam. Kenwoodko TH-22E si lastim tudi sam. Predelava ni zahtevna. Miniaturne ščipalke za žico. Je potrebno odbit eno tačko na čipu. Tapravo seveda, heh. Zahtevno je le klofanje UStreznih SD, SI, in IS frekvenc s subtoni, ki čisttko vmes ne rabjo CTCSS čipa za oddajo. Problem je le pri duplexu, ker postaja ni zmožna imet različnih subtonov v oddaji in sprejemu. Pa še to se bypasa ker ne uporabljaš CTCSS-a in s sprejemnim subtonom ni težav.

Z ustrezno uglašeno anteno za cca. eur se da delat s postajo skor tko dobr, kot s kakšno od profi izvedbe. Govorim iz več letnih izkušenj. saj sem jo v sistemu ZiR začel uporabljati pred več kot 10-mi leti. Danes sicer uporabljam namensko postajo, takrat pa je bla to najcenejša izvedba.

Uporabna pa je še iz drugega razloga. Ker sem v svojem času potreboval tako frekvenca ZA-RE, kot ostalih služb v ZiR, se je dalo brez večjega problema le te sklofat not v postajo.

Se pa zavedam, da ima ta postaja dokaj oster resonančni spekter okrog 144 MHz. in je vsak odmik iz tega področja ustrezno slabši. Če pa vzamem v obzir tedanje postaje SL-500 ipd. si upam trdit da se je v 85% odrezala bolje. Izjema je bla Motorolina GP-900, ki je za moje pojme še danes med boljšimi. Sem pa si v svojem času drznim na postajo namestit vertikalno teleskopsko anteno (original) preračunal sem lambda/4 in z ustrezno raztegnitvijo le-te sem dosegal vse, kar se je potrebovalo. Vprašljiva je le pridobitev vseh potrebnih informacij o kanalih infrekvencah ter subtonih.

Danes uporabljam Motorolino digitalko DP3600, pa moram reči, da vsaj slednja v analognem segmentu ni niti približno tolko učinkovita kot GP-900. V digitalnem pa je niti ne znam sprobat, ker za božjo voljo ni nikjer navodil, za delo v sistemu zvez ZA-RE PLUS. NE vem niti na kterem kanalu čepi lokalni ReCO, pa nenazadnje zaekrat ni veliko uporabnikov ZARE+ med gasilci. Sem pa že mel problem ko prek repetitorja nisem mogel z njo priklicat ReCOta, ker ga nisem dosegel v analognem načinu oddaje, pa jih je kar skor v neposredni bljižini.

Zaključek pa je še danes isti, kot pred leti. Sistem zvez ZA-RE je namenjen namenski uporabi sil ZiR in ne za vsakdanje pogovore, za kar se je svoj čas stvar tudi khm... zlorabljala, kar so ostali uporabniki seveda zaznali. Sam sem se in se še vedno držim načela: Če je nujno, bom uporabil najpriročnejši način komunikacije v danem trenutku, pa si bodi to tudi takrat na črno predelana radijska postaja, če je bla najbližja pri roki. Z mojo "srečo" je svoj čas povsem upravičila predelavo.

Že čist preveč pričam... Sej se morm registrirat... ob priliki.

S spoštovanjem,
Andrej Bizjak, PGD Loka pri Mengšu
Mustang

Objava fras112 » 29. november 2009, 17:43

Mislim da DP 3600 ne dela v sistemu ZARE + !!! kar se tiče sprejema? Kupi prehodni komad in namontiraj gumi anteno od stare ISKRA-e PTR 100... te so bile drugace umerjene ( 9 kanalov) na teh motorolinih pa so bolj sirokopasovne antene...in zgodilo se bo... preverjeno!
fras112

Objave: 84
Registriran: 29. november 2009, 15:56

Naprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov