Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Ročna postaja Wouxun

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Ročna postaja Wouxun

Objava bauer » 5. marec 2010, 10:11

wouxun ročna postaja mi med polnenjem sprejema in odaja slabo. sprejem zelo hrši odaja skoraj nič.
a gdo ve kaj bi bilo narobe?

lp
bauer

Objava Rafter » 5. marec 2010, 10:40

bauer je napisal:wouxun ročna postaja mi med polnenjem sprejema in odaja slabo. sprejem zelo hrši odaja skoraj nič.
a gdo ve kaj bi bilo narobe?

lp

Ali si radioamater?
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava bauer » 5. marec 2010, 10:49

Sem ja
bauer

Objava Rafter » 5. marec 2010, 10:59

bauer je napisal:Sem ja

Potem bi pa te morali na tečaju in izpitu poučiti o reševanju takšnih problemov. Kak je tvoj callsign?
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Re: Ročna postaja Wouxun

Objava b4d » 8. marec 2010, 11:32

In vse tiho je bilo :)
Uporabnikova podoba
b4d

Objave: 235
Registriran: 20. julij 2006, 19:14

Objava H20 » 8. marec 2010, 14:12

Kako te kitajske zadeve prenesejo malo dežja?? ali pa če pade na tla?
H20

Objave: 3
Registriran: 1. februar 2010, 9:03

Objava gubina » 8. marec 2010, 16:17

H20 je napisal:Kako te kitajske zadeve prenesejo malo dežja?? ali pa če pade na tla?

to tud mene zanima :)
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 703
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava b4d » 8. marec 2010, 16:59

Za Wouxun KG-UVD1: Imam jo nekje eno leto, v tem casu sem jo uporabljal zgolj na hribih za Summits on the air, padla mi je veckrat, na beton med drugim, malo je spraskana in antena je zvita, ker ni navadna gumijasta temvec podaljsana za UHF+VHF tako da je malo nerodna. Dez prezivi sicer, snega malo tudi, v vodo jo pa nisem dajal, zaenkrat se vedno deluje normalno, ko sem jo nabavil sem pricakoval manj. Je pa nekaj programskih tezav ko vrtis gumb za izbiro kanalov, kar naj bi z verzijo P ze popravili, vendar te se pojavljajo od samega zacetka :)

Nasploh za radioamaterje, ki so v "pokretu" huda zadeva, ker je poceni in ce jo zgubis ne bos jokal prevec, za gasilce, pa se vedno raje placajte vec in nabavite pro postaje, vsaj dokler tile kitajcki kaksno specialno izvedbo ven ne vrzejo :)
Uporabnikova podoba
b4d

Odg: Re: Ročna postaja Wouxun

Objava gubina » 8. marec 2010, 17:50

Nasploh za radioamaterje, ki so v "pokretu" huda zadeva, ker je poceni in ce jo zgubis ne bos jokal prevec, za gasilce, pa se vedno raje placajte vec in nabavite pro postaje, vsaj dokler tile kitajcki kaksno specialno izvedbo ven ne vrzejo :)[/quote]

se strinjam!če pa že hočte met čist vsi gasilčki postajce za medsebojno komuniciranje ja pa sigurno dobra in poceni varianta PMR. ZARE postajo naj ima pa samo vodja ena ja pa tko v mobilu pa ste zmagal.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Odg: Re: Ročna postaja Wouxun

Objava polo98 » 9. marec 2010, 14:23

gubina je napisal:se strinjam!če pa že hočte met čist vsi gasilčki postajce za medsebojno komuniciranje ja pa sigurno dobra in poceni varianta PMR. ZARE postajo naj ima pa samo vodja ena ja pa tko v mobilu pa ste zmagal.

A se ti hecaš? PMR za intervencijo?
To ima že skoraj vsaka tretja bajta na vasi in,če vas bo kdo motil mu ne moreš čisto nič. Lahko se kakšen otrok vmeša in vaša intervencija je lahko ogrožena,lahko tudi z življenjem!(lažni podatki(pojdi sem,pojdi tja))
polo98

Objave: 510
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava gubina » 9. marec 2010, 15:52

ma nisem mislu za intervencije mal tko za vaje pa to normalno da ni PMR primeren za intervencijo halo.ampak še zmeraj mi ni jasno zakaj hoče imet pa res vsak gasilček že svojo postajo ali je to samo neka ideja posameznikov.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava Pero » 10. marec 2010, 11:34

Temu se reče sodobna komunikacija in timsko delo. Časi ko so si mahali z zastavicami, ter se drli iz ene strani objekta na drugega "Jože daj malo bolj zalij!! " so mimo.

Mislim da PMR le ni tako zanič. Res je da niso EX izvedba, da se da motit itd .. Ne smemo pozabit da so iskalne akcije, toča, poplave in podobno tudi intervencije. Potem so tu še razna varovanja, straže, itd. . Sem jih že videl v društvih. Verjetno jih uporabljajo tudi kinologi ? Če pač nimaš sredstev je tudi PMR boljše kot mahat z enega brega na drugega .... Ne smemo pozabit da so cene v primerjavi z EX Zare postajami zelo majhne....

Se pa definitivno strinjam da niso za kakšen notranji napad in podobno...
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava gubina » 10. marec 2010, 12:34

Pero pri nas pljučna tehnika še zmeraj ima svojo veljavo in je ne bo zamenjala nikdar nobena postaja.preden se gasilec sploh spomni da ima postajo pri sebi in jo uporabi je preko pljučnega komunikatorja že zadevo rešil.eni pač nevem zakaj hočejo imeti čisto pri vsakem gasilčku postajo.kdor še ni doživel komunikacijskega šoka pač ne ve kako je to.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava ŠLO » 2. april 2010, 8:43

Ali gdo ve ali je kje v sloveniji je mogoče kupit rezerno batarijo za wouxun???

lp
ŠLO

Objave: 7
Registriran: 11. marec 2010, 10:53

Objava b4d » 2. april 2010, 13:27

Jaz vem. Je mogoče kupiti. Skozi google spustiš "wouxun slovenija", sledi razsvetljenje.

Pa naslednjič dvakrat preberi svoj prispevek preden pritisneš na "Pošlji", ker ti je raven materinega jezika na žalostno nizki ravni...
Uporabnikova podoba
b4d

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost