Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

ASK sistem

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: ASK sistem

Objava Lado » 4. december 2009, 19:01

Pozdravljeni!

Tudi sam se sprašujem kaj je ta ASK tako revolucionalnega. Kolikor poznam ASK je to nekaj podobnega kot Web poštar s to razliko, da se pri ASK lahko odda še glasovno sporočilo uporabiku na GSM, pri Web poštarju pa se lahko pošlje samo SMS sporočilo (vsi uporabniki dobijo naenkrat sporočilo- ni zamikovk kot pri pošiljanju posameznih sporočil - Mihailičov sistem).
Torej mora nekdo tako kot pri ASK kakor tudi pri Web poštarju posredovati željeno sporočilopreko svojega GSM, samo s to razliko, da je ASK zelo zasoljen, Web poštar pa praktično zastonj. Naj dodam, da se lahko tudi na Web poštarju kreirajo posamezne skupine, ki jih potem lahko proži (pošljemo SMS) kar prek mobilnega telefona. za potrebe pošiljanja SMS sporočil preko Web poštarja ni potrebno imeti računalnika niti ne internetnega priklopa tako, kot sem rekel lahko kar iz GSM pošljemo vesem uporabnikom določene skupine enkratni SMS.

Se pa strinjam, da mora biti to le DOPOLNILNI in ne nadomestni sistem alarmiranja!!!

Na pomoč!
Lado

Objava Pero » 4. december 2009, 20:55

Meni se zdi da je bistvena razlika, da ko pride SMS, ti mobitel zapiska 1x , če pa te kliče iz AKS-a pa bo zvonilo odkler ne dvigneš =). Če si zraven še nastaviš tip zvonenja za določeno številko nemoreš preslišat....
Mislim da je prednost tudi v tem, da večina ljudi hitreje izgovori neko besedilo (sploh nekaj daljšega kot "intervencija") kot pa ga napiše z tipkami.
Mi imamo to v uporabi in zaenkrat dobro funkcionira...

lp
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava Peter » 4. december 2009, 22:05

Pero je napisal:Meni se zdi da je bistvena razlika, da ko pride SMS, ti mobitel zapiska 1x , če pa te kliče iz AKS-a pa bo zvonilo odkler ne dvigneš =). Če si zraven še nastaviš tip zvonenja za določeno številko nemoreš preslišat....

To lahko za Nokia telefone rešiš z uporabo programčkov kot je npr. AdvanceSMS ( ali Remind me, Messagetones ...). Zaigra poljubno dolgo zvonenje ob prihodu SMS-a z določene številke in te v poljubnem razmiku opominja na neprebran SMS.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Pero » 4. december 2009, 22:35

Peter je napisal:To lahko za Nokia telefone rešiš z uporabo programčkov kot je npr. AdvanceSMS ( ali Remind me, Messagetones ...). Zaigra poljubno dolgo zvonenje ob prihodu SMS-a z določene številke in te v poljubnem razmiku opominja na neprebran SMS.

Verjamem da lahko rešiš to na drug način. Ampak kdo bo to razlago 30+ operativcem, ki verjetno nimajo vsi Nokij in katerih večina telefon uporaba z najosnovnejšimi funkcijami, kako se tak program naloži in skonfigurira ? :oops: :)
Da ne omenjam da lahko stvar potem uporabiš tudi za ostalo članstvo (sestanki, izleti, vajte , izobraževanja, itd... ).
Uporabnikova podoba
Pero

Objava Peter » 4. december 2009, 23:38

Imaš prav, pa tudi program ni zastonj, čeprav ga lahko uporabiš tudi za lastno uporabo.

Sicer pa glasovni SMS (SMS2Voice) ni neka unikatna storitev in me prav zanima, zakaj je Mobitel ne nudi več.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava gapi » 3. januar 2010, 12:18

Tudi jaz videm edino prednost v tem, da ASK sistem posreduje glasovno spročilo. Sistem z SMS je "problemetičen" ravno v tem, da opozorilo za prispelo sporočilo ponavadi preslišiš....

Cena se mi pa res zdi relativmo visoka, če želiš tak sistem uvesti v GZ z nekaj društvi potem številke na koncu postanejo kar konkretne, primerljive z konkurenčnimi rešitvami.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1840
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava fras112 » 27. januar 2010, 22:03

Mislim, da bo pri nas predstavitev tega sistema cez nekaj dni. Me res zanima kako je s tem ko je omrezje gsm v defektu kar se obcasno dogaja. In kako se to obnasa recimo ob neurjih ali drugih vecjih nesrecah ko je omrezje prezasedeno.
no v glavnem: tisti ki boste pozivnike ukinli se priporočamo za njih!! uredimo prepis na urszr. lahko so tudi brez baterij =P~ , in se en pogoj.. vracila pozivnikov od nas ne morete zahtevati [-X :D :D
fras112

Objave: 84
Registriran: 29. november 2009, 15:56

Objava Lado » 17. februar 2010, 7:17

binep je napisal:Ne hitite preveč s tem sistemom. Razvija se nekaj boljšega, vendar še ne smem izdati ker se stvar trenutno testira........

lp

Bine

:o
Pozdrav!

Binep, a je sedaj že kaj več znanega o tem na novo razvijajočem se sistemu alarmiranja, ali je spet vse ostalo le pri besedah??????
Lado

Objava binep » 17. februar 2010, 12:11

Lahko po ZS

lp

Bine
Uporabnikova podoba
binep

Objave: 558
Registriran: 1. september 2002, 23:55

Objava JackDaniels » 17. februar 2010, 16:06

binep je napisal:Lahko po ZS

lp

Bine

Tud js bi se prjavu, če se da seveda....
Smo ravno pred nakupom omenjenega sistema.

LP
JackDaniels

Objave: 30
Registriran: 9. januar 2009, 18:33

Re: ASK sistem

Objava Napadalec2 » 18. februar 2010, 11:34

Daj še meni ker upam da bomo tudi mi počasi kaj nabavli!
Napadalec2

Objave: 120
Registriran: 29. oktober 2009, 12:16

Re: ASK sistem

Objava Peprič » 20. februar 2010, 11:51

Upam, da boste svoje člane opozorili, da je nošenje pozivnikov še vedno priporočljivo. ASK sistem je lahko le kot pomoč ne pa kot primarni sistem. Če ASK ne bo deloval ne bo nihče odgovarjal, pri pagerjih je zadeva precej drugačna. URSZR ne daje podpore nobenemu vzporednemu sistemu.
Uporabnikova podoba
Peprič

Objave: 63
Registriran: 15. maj 2007, 15:15

Odg: Re: ASK sistem

Objava JackDaniels » 20. februar 2010, 13:12

Peprič je napisal:Upam, da boste svoje člane opozorili, da je nošenje pozivnikov še vedno priporočljivo. ASK sistem je lahko le kot pomoč ne pa kot primarni sistem. Če ASK ne bo deloval ne bo nihče odgovarjal, pri pagerjih je zadeva precej drugačna. URSZR ne daje podpore nobenemu vzporednemu sistemu.

Nekaj takega so povedali tudi sami snovalci sistema. To je le DODATNA oblika alarmiranja, uradna različica seveda ostaja prva izbira.
JackDaniels

Objave: 30
Registriran: 9. januar 2009, 18:33

Objava arksi » 3. marec 2010, 8:26

binep je napisal:Ne hitite preveč s tem sistemom. Razvija se nekaj boljšega......................

Pozdrav!

Binep, ponovno te sprašujem za kakršno koli informacijo o tem novem razvijajočem se sistemu. Dvakrat sem ti poslal zasebno sporočilo in te prosil za osnovne informacije o tem sistemu, vendar brez odgovora. Upravičeno se sprašujem zakaj???
Zakaj potem "nabijaš" da naj počakamo na nekaj bolšega, ko pa človek hoče vsaj minimalno informacijo nas pa enostavno IGNORIRAŠ!!!!!!!!
Prosim te, binep, da v bodoče ne delaš več tako. Če ne misliš potem posredovati vsaj "osnovnih" informacij bodi potem raje tiho in ne zavajaj ljudi!!!
arksi

Objave: 14
Registriran: 12. april 2007, 10:55

Objava Pero » 3. marec 2010, 10:45

Se strinjam da to ne more bit nadomestitev pozivnikov, kdo govori o ukinitvi pozivnikov ? [-X
Me pa zanima koliko enot 4. kategorije ima 54+ pozivnikov ? Sploh če si jih moreš večina kupit sam ... #-o (isto velja za ostale kategorije...)

lp
Uporabnikova podoba
Pero

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost