Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

ASK sistem

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Re: ASK sistem

Objava Peprič » 12. marec 2010, 20:28

serpentinsek je napisal:Sam sem pripravil podoben sistem kot je Miheličev, samo da je naprednejši in cenejši - naprednejši v tem da obdela več pozivniških sporočil naenkrat, možno ga je nadgradit za krmiljenje še česa drugega, cenejši pa že vsi vemo kaj je (približno 20% ceneje) :) V pripravi je tudi izboljšava tega sistema, ki bi delal podobno, le da bi RICe in tel. številke vnašal preko WEB vmesnika, posredovanje SMS sporočil v primeru proženja pa je VZPOREDNO - X sporočil = 10 sekund. Če koga zanima naj me kontaktira, ceno sistema predvidevam okoli 80€ 1.kat, 90€ 2. kat itd, brez priključnine.

Sistem AKS ima povratno informacijo o tem, ali je prejemnik sporočilo prebral ali ga je preslišal. Sistem, ki ga razvijam jaz, res nima te povratne informacije (edina povratna informacija je ali je sporocilo dostavljeno ali ne), poraja se vprašanje ali to informacijo PGD v primeru intervencije potrebuje? Izvoz je pri nas cca 4 minute po proženju, tudi če niso vsi prisotni v PGD (so še na poti) mi izvozimo, tako da nas ubistvu ob intervenciji ne zanima koliko jih se prihaja - važni so tisti ki so že tam, ki jih pa itak vidiš.

Rabimo račun ! Fušarji! Vsak ki zna spajkalnik v roke prijet bi neki prodajal.
Uporabnikova podoba
Peprič

Objave: 63
Registriran: 15. maj 2007, 15:15

Re: ASK sistem

Objava serpentinsek » 13. marec 2010, 12:07

Niti ni tok fuš. Se nameravam ukvarjat z avtomatizacijo še celo življenje, tako da prejšni tedn odprl s.p., račun ni problem.
serpentinsek

Objave: 7
Registriran: 12. marec 2010, 11:06

Odg: ASK sistem

Objava Žani » 13. marec 2010, 13:04

Mislim , da sem že enkrat povedal v tej temi. Primarni sistem za alarmiranje so še vedno pozivniki, čeprav je moje mnenje, da je stvar nekoliko zastarela. Vsi ti dodatni sistemi so lahko samo v pomoč pri aktiviranju članstva. Nekdo je napisla, da kdor ne nosi pozivnika, ni pravi gasilecv. Načelno se strinjam, vendar dajmo si nalit čistega vina. Kakšen % vaših članov redno nosi pozivnik, v njih redno menjuje baterije!? MIslim, da je številka po vsej Sloveniji podobna ( nizka ). Zato je tak sekundarni sistem lahko zelo doborodošel. Telefone pač vsi nosimo s sabo vsepovsod. So pa vsi ti sistemi komercialne narave, zato vam jih nihče ne more vsiliti, so pa sigurno v pomoč pri aktiviranju članstva.
Nekdo je tudi podal mnenje, kaj se zgodi, če je poveljnik nedosegljiv. Nič posebenga. Na RE-Co imajo vrstni red članov posameznega društva, ki jih kličejo. Zato, če ni dosegljiv poveljnik, bo pa podpoveljnik, ki ima prav tako pravico alarmiranja preko teh sistemov.
Mi v društvu smo že uporabniki sitema ASK in moram reči, da se je sistem že izkazal. Pa nočem delat reklame. Želim povedati le to, da se lahko posamezno društvo odloči, kako bo poleg pozvnikov alarmiralo članstvo, da bo lahko čim hitreje priskočilo na pomoč. Kar pa je najpomembneje, ali ne !

Pozdrav !
Uporabnikova podoba
Žani

Objave: 89
Registriran: 22. marec 2008, 10:39

Objava fras112 » 16. marec 2010, 0:20

lahko bi pa kdo naredil program za mobilne telefone ki imajo vgrajen radijski sprejemnik... recimo pocsag za symbian ali pa kaj podobnega... kaj pa to?
fras112

Objave: 84
Registriran: 29. november 2009, 15:56

Objava serpentinsek » 17. marec 2010, 17:45

Če bi to šlo, bi bilo že narejeno
serpentinsek

Objava fulpoznvalaec » 18. marec 2010, 13:06

glede vsega bi nekaj dodal
moti me, da nočejo aska prodat recimo celotni zvezi kar bi bilo za gasilce ceneje
hočejo da kupi vsak PGD svojega
glede na to da je pri prodaji prisoten gasilec me to zelo moti
cilj ni boljše alarmiranje ampak zaslužek
fulpoznvalaec

Objava pilot » 18. marec 2010, 16:02

V prilogi je cenik, ki so nam ga poslali na društveni elektronski naslov.

Zadeva je zelo draga.
Priloge
ASK_ponudba_gasilci.doc
(275 KiB) Prenešeno 247 krat
Kdor živi od meča bo z mečem pokončan.
Uporabnikova podoba
pilot

Objave: 293
Registriran: 8. februar 2006, 17:31

Objava serpentinsek » 18. marec 2010, 19:48

res je. ravno zato se razvija alternativa...
serpentinsek

Objava fras112 » 21. marec 2010, 22:15

serpentinsek je napisal:Če bi to šlo, bi bilo že narejeno

ja najbrz gre.. ce na racunalnik nalozis program pa prklopis postajo se da brat vsa sporocila ki sibajo po zraku ....
fras112

Objave: 84
Registriran: 29. november 2009, 15:56

Objava serpentinsek » 21. marec 2010, 23:17

symbian, GSM in POCSAG ne gre skupaj. to mislil
serpentinsek

Objava scorpz » 21. marec 2010, 23:52

serpentinsek je napisal:symbian, GSM in POCSAG ne gre skupaj. to mislil

Zakaj pa to nebi šlo skupaj? :] Dejstva me zanimajo.
Ne igraj se z ognjem,
če nočeš, da se on igra s teboj.
Uporabnikova podoba
scorpz

Objave: 56
Registriran: 18. april 2006, 1:49
GE: Slovenske Konjice

Objava jmiro » 21. marec 2010, 23:59

V našem društvu 1. kategorije imamo 15 pozivnikov in bomo število še povečali. Za dopolnilno alarmiranje, že nekaj let uporabljamo »vmesnik«, ki je inštaliran v gasilskem domu (podprt tudi z UPS). Po prejemu alarma po pozivniku ali telefonskem obvestilu ReCo, pooblaščeni gasilec (poveljnik, podpoveljnik, ostali) pošlje SMS, katerega ima stalno pripravljenega na mabilniku, na ustrezno številko. Vmesnik prejme kodirano vsebino sporočila (npr. intervencija ali intervencija + z dodatno pojasnilo), po sedmih sekundah začne pošiljati to sporočilo na GSM-je, po vrstnem redu, ki smo ga določili po prioritetnih potrebah OE. Vmesnik ima vneseno tudi standardno besedilo (intervencija), katero pošlje če ga sprožiš s tipko na pultu v dežurni sobi. Ta sistem pošilja cca 30 SMS-jev na minuto in ga prejmejo vsi člani OE, da dosegamo obveščenost vseh članov OE in raznim izgovorom. Nekateri, skrbnejši, imamo nastavljene daljše opozorilne tone na svojih mobilniki, predvsem, ker v nočnem času običajnega kratkega piska večinoma ne slišimo. Ostalo SMS pošto (vaje, parade, pogrebi, dopolnilna obvestila k vabilom, …) pošiljamo s pomočjo Webposterja.
Če smo imeli več pozivnikov na kupu, na nekatere sporočilo ni prišlo, kar pa ni problem in smo bili na to opozorjeni od delavca na ReCo.
Take so naše izkušnje. Ime ponudnika ne vem, je pa z Gorenjske.

L.p. Miro
jmiro

Objave: 197
Registriran: 4. marec 2008, 14:59

Objava serpentinsek » 22. marec 2010, 0:43

Podobnih sistemov je veliko, tudi spodaj omenjeni sms alert pro, pri njem ni potrebno pošiljati smsa na "vmesnik", sporocilo iz 112 direktno poslje naprej na GSM. lahko ga prozis tudi rocno seveda.

http://www.programkom.net/sms_alert_pro.html
serpentinsek

Objava ales77 » 31. marec 2010, 9:49

serpentinsek je napisal:Podobnih sistemov je veliko, tudi spodaj omenjeni sms alert pro, pri njem ni potrebno pošiljati smsa na "vmesnik", sporocilo iz 112 direktno poslje naprej na GSM. lahko ga prozis tudi rocno seveda.

http://www.programkom.net/sms_alert_pro.html

Kako dalec ste zdaj s tem programom ?
ales77

Objave: 5
Registriran: 31. avgust 2008, 12:30

Objava serpentinsek » 29. april 2010, 15:47

scorpz je napisal:
serpentinsek je napisal:symbian, GSM in POCSAG ne gre skupaj. to mislil

Zakaj pa to nebi šlo skupaj? :] Dejstva me zanimajo.

1. Noben "navaden" GSM telefon nima sprejemnika za frekvenco 173.250 Mhz.
2. Noben "navaden" GSM telefon POCSAG dekoderja.
3. Ce pa ze ima to dvoje, pa nima Symbian OS-a nalozenega :D

SMS ALERT PRO je ze izdelan in komeriacliziran, SMS ALERT PRO PLUS pa še v izdelavi. Zaenkrat je pa bolj malo zanimanja za omenjeno storitev, ocitno "predprodaja" ni tako učinkovita :) ...
serpentinsek

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Bing [Bot] in 1 gost