Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Swissphone DE506 Programiranje

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Swissphone DE506 Programiranje

Objava Gost » 14. november 2012, 20:13

Pozdravljeni,

Pred kratkim sem preko ebay-a naročil pager Swissphone DE506, zaenkat ga še čakam vendar me vseeno zanima, če je kakšna opcija, da v primeru če frekvenca pagerja nebi bila prava bi se dalo to sprogramirati? zanima me tudi na kateri frekvenci delajo pagerji v sloveniji.

Hvala za odgovore.
ŽigaZ
Gost

Re: Swissphone DE506 Programiranje

Objava Mitja79 » 14. november 2012, 20:42

Pozdravljen!

Če si kupil omenjeni pozivnik in ti ni dobavitelj že vprogramiral RIC-e (klicne številke dodeljene s strani ReCO), ga bo morala pooblaščena oseba iz vašega društva dostaviti v Regijski center za obveščanje na programiranje. Omenjeni pozivnik ima možnost vnosa štirih RIC-ov (osebni, društveni, regijski, RIC gasilske zveze...) odvisno od tvojega ReCO. Šele nato bo možna uporaba pozivnika.

LP!
Mitja
Mitja79

Objave: 7
Registriran: 7. oktober 2009, 22:51

Odg: Swissphone DE506 Programiranje

Objava ŽigaZ » 14. november 2012, 21:04

Ja za tele Rice vem,da gre tako. Mene zanima frekvenca FE/MHz, če se to da sprogramirat.. torej sprejemna frekvenca na tem pozivniku ki ga dobim bo vejretno; FE/MHz : 166.3500

Lp.
Žiga
ŽigaZ

Objave: 14
Registriran: 14. november 2012, 20:03
GE: Gatina

Objava b4d » 14. november 2012, 21:05

Iz glave, mislim da je frekvenca fiksna ob nakupu, ne me drzat za besedo. ZARE sporocila letijo na 173.25MHz, kar lahko preberes v notranjosti vecine pozivnikov. Najbolje da poklices na pristojni ReCO, ce lahko kaj storijo, morda se pa da sprementi, vsekakor ne skodi kaksno potrdilo drustva da ti vnesejo se RICe.

Glede na to da je vecina pozivnikov na ebayu nekje iz Izraela in delajo na 166.35MHz, si morda vrgel denar stran.
Uporabnikova podoba
b4d

Objave: 235
Registriran: 20. julij 2006, 19:14

Objava ŽigaZ » 14. november 2012, 21:16

Aha, hvala za info.Bom jutri poklicov prvo magar na servis potem pa še na ReCO, upam na najbolše,imam pa nekaj upanja da bi se dalo to na servisu poštimat. Zaenkrat imam še to varijanto da ga lahko v 14 dneh od prevzema pošljem nazaj.

Lp.
Žiga
ŽigaZ

Objava b4d » 14. november 2012, 21:19

Glej da ti servis ne zaracuna vec kot si dal za pozivnik :) Ce se gre samo za klikanje zna bit na ReCO zastonj.
Uporabnikova podoba
b4d

Objave: 235
Registriran: 20. julij 2006, 19:14

Objava GoGeC » 15. november 2012, 7:29

Upam, da nam boš sporočil kako so ti odgovorili iz servisa in ReCO.
Uporabnikova podoba
GoGeC

Objave: 19
Registriran: 10. junij 2008, 22:50
GE: PGD Most na Soči

Objava Tilen-ReCO LJ » 15. november 2012, 15:21

Pozdravljeni,

pozivnik DE506 ima vgrajen kristal za točno določeno frekvenco, tako, da je potrebno kupiti nov kristal (cca. 20 EUR) in ga zamenjati. Brez spajkalnika ne bo nič.

Ker pozivnik ni narejen za SLO tržišče tudi ne bo izpisoval č, š, ž.
Lep pozdrav,
Tilen
Tilen-ReCO LJ

Objave: 65
Registriran: 20. avgust 2006, 22:30

Objava Lado » 15. november 2012, 19:59

Me prav čudi, da ljudje kar malo "na slepo" kupujejo pozivnike z kar "nekimi" sprejemnimi frekvencami. Pri DE506 ni mogoče spremijati frekvence programsko. Potreben je poseg v pozivnik in najmanj kar je zamenjati oscilator, potem ga je treba nastaviti na točno določeno frekvenco, nastaviti je potrebno tudi anteno ter ostale nihajne kroge. Če boste dajali pozivnik na servi se naprej !!prepričajte!! koliko bo vas stalo. Namreč, nekater servisi (npr. ISKRA) so katastrofalno oderuški pri servisiranju.

Samo za primer: nedolgo nazaj sem spraševal na servisu ISKRA iz Ljubljane za displey za pozivnik DE506. Odgovor je bil, da ga imajo in ga lhko zamenjajo. Ker nisem pozivnika kar na slepo poslal na servis sem poprosil še za cene storitev. No, in sledilo grenko razočaranje - displej = 66,40 € +DDV ter še delo 21,00 € brez DDV. Oderuško! Seveda pozivnika nisem servisiral, ker je popravilo stalo skoraj 3/4 novega pozivnika.

LP
Lado

Objava ŽigaZ » 15. november 2012, 21:33

Kar se tiče ReCO je že Tilen napisal.Glede servisa pa takole, klical sem na iskro zaenkat nisem izvedel čisto nič, je pa rekla da me bo jutri kontaktirala. tako da jutri izveste več. upam da me nebo kap ko bo povedala ceno.. #-o

V primeru da bo cena previsoka, kateri drugi pager mi priporočate?

Lp.
Žiga
ŽigaZ

Objava Gregor K. » 15. november 2012, 23:13

BR802 dobiš že za 85-95 eur.
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava ŽigaZ » 16. november 2012, 14:29

Evo kot obljubljeno so me danes poklicali iz iskre.

Zamenjava kristala ter programiranje bi me stalo okoli 40€.

Tako da se bom verjetno določil kar za to varijanto.

potem pa bo mir za nekaj časa.. :D
ŽigaZ

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost