Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

ASK sistem ali intervencije.net

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Re: ASK sistem ali intervencije.net

Objava KUMBY » 25. april 2013, 12:53

ߣ€ je napisal:Smo ga tudi mi imeli v testni fazi. Je v redu sistem, kljub posodobitvi pa me še vseeno moti, da je proženje preko prestrezanja le preko SMS. Sistema, ki bi prestrezel sporočilo na pozivniku in potem poklical operativce ni?!

LP, Urban

Mislim da bo to naslednja stvar,ki jo bodo poskusili nadgraditi pri sistemu ASK,da bo prestregel sporočila z pozivnika in jih pretvoril v klic.Deluje pa sistem zelo dobro. Iz 112 tako najprej pokliče poveljnika, če njega ne dobi pa kliče naprej.Pri vsi tisti, katere lahko kliče 112 vedo kako aktivirati ask.Je pa zdaj tako to rešeno,ker dobiš takoj sms sporočilo isto kot na pozivniku, čez nekaj sekund pa še dobiš klic, kjer ti lahko poveljnik pove še več dodatnih informaciji o kraju in nastanku izrednega dogodka. Klic pa je super, tudi za sklic kakšne seje, saj skoraj prisiliš ljudi da se oglasijo in slišijo sporočilo, ker drugače telefon 5x zvoni do konca (Številko klicov lahko poljudbno zbiraš). Na pametnih telefonih android in podobno pa z temi sms-i super deluje aplikacija fire alert 2, ki ti, ko dobiš sms iz sistema ASK začne piskati in tuliti tudi če imaš telefon na tiho. Zaenkrat oba sistema in aks in intervencije.net prestrezata sporočila iz pozivnikov in pošiljata naprej sms-e, vendar ima ASK še najboljšo funkcijo klici, pa četude pokliče poveljnik čez nekaj časa. Je pa tudi tako,če recimo dobim jaz sporočilo,da je požar na sms ali na moj pozivnik lahko že jaz pokličem na ask in pustim spročilo, vendar je poveljnik ponavadi prvi, saj dobi prvi kontakt z 112.
Uporabnikova podoba
KUMBY

Objave: 150
Registriran: 12. avgust 2008, 17:56
GE: PGD Ponikva

Re: ASK sistem ali intervencije.net

Objava firefly » 25. april 2013, 14:32

Noben pa ne govori o cenah ASK sistema vs. intervencije.net.
Katerega izbrati bo za nekatere večna dilema.
firefly

Objave: 76
Registriran: 26. maj 2011, 14:35

Odg: ASK sistem ali intervencije.net

Objava kmhslo » 25. april 2013, 23:24

polo98 je napisal:Ko to berem, razberem, da zakomplicirate stvari, ki so bile v preteklosti solidne, enostavne...
Najbolje bi bilo, da zrihtajo, da preko sms-ja iz fotelja gasite požar ali kaj drugega, nekako na to pomislim zadnje čase...

Zakomplicirali so stvar drugi ko ne dopustijo več, da se prožijo sirene ... in gre vse samo še na sistem tihega alarmiranja (pozivniki).
kmhslo

Objave: 278
Registriran: 3. junij 2008, 22:22

Odg: Re: ASK sistem ali intervencije.net

Objava KUMBY » 26. april 2013, 8:19

firefly je napisal:Noben pa ne govori o cenah ASK sistema vs. intervencije.net.
Katerega izbrati bo za nekatere večna dilema.

Ask je kar draga zadeva.Mislim da smo tedaj kar plačali veliko.Smo se pa odločili, da smo plačali v enkratnem znesku in ne za plačilo vsak mesec.Tukaj mislim,da so intervencije.net dosti cenejše.
Priključnina pride 492€ z davkom - nato pa pride še vsako leto letna naročnina, ki je za 2. kategorijo društva 185€ + koliko pošlješ sms-ov in klicov. Vendar pa to so cene za leto 2011.Novih pa nevem.
Uporabnikova podoba
KUMBY

Objave: 150
Registriran: 12. avgust 2008, 17:56
GE: PGD Ponikva

Objava polo98 » 26. april 2013, 13:07

kmhslo je napisal:
polo98 je napisal:Ko to berem, razberem, da zakomplicirate stvari, ki so bile v preteklosti solidne, enostavne...
Najbolje bi bilo, da zrihtajo, da preko sms-ja iz fotelja gasite požar ali kaj drugega, nekako na to pomislim zadnje čase...

Zakomplicirali so stvar drugi ko ne dopustijo več, da se prožijo sirene ... in gre vse samo še na sistem tihega alarmiranja (pozivniki).

Hmm, pred eno tremi leti so jo pri nas sprožili, ko je gorel en senik blizu mene, mogoče zato, ker je povelnik društva v žlahti z oškodovanci?!
Saj ne rečem, da se siren ne proži, če gori kakšen kvadratni meter trave, če gre pa zakaj večjega pa ja...
Kaj čmo...
polo98

Objave: 568
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava Gorilla » 27. april 2013, 19:05

kmhslo je napisal:

Jaz tu nevidim nobene komplikacije, zakaj bi delal nepotrebno paniko in si delal težave stem, da bi ti civilisti hodili okoli firbcat kaj dogaja, če pa lahko samo tebi piska, in lepo odideš na intervencijo...
Lp, Luka

Kjer je problem, je tudi rešitev.
Uporabnikova podoba
Gorilla

Objave: 157
Registriran: 21. april 2013, 10:58

Objava polo98 » 27. april 2013, 19:46

Civilist tudi lahko rešuje življenja, oz. če je to po novem prepovedano pa ne vem???
Ne imej se za BOGA, če ti na hrbtu piše GASILEC XXX društva.
Na realna tla pa bo...
polo98

Objava Gorilla » 28. april 2013, 8:21

polo98 je napisal:Civilist tudi lahko rešuje življenja, oz. če je to po novem prepovedano pa ne vem???
Ne imej se za BOGA, če ti na hrbtu piše GASILEC XXX društva.
Na realna tla pa bo...

Že res, že res, deloma se totalno strinjam stabo, vndar če bi bilo to tako, nebi policija s trakovi zaprla kraja intervencije(zgolj moje mnenje), drugače pa se nimam za BOGA, ker sem le PRIPRAVNIK, in mi na hrbtu še ne piše GASILEC XXX društva. Sem zgolj izrazil svoje mnenje, prosim če to spoštuješ in ne sodiš, če me ne poznaš.

Lp
Lp, Luka

Kjer je problem, je tudi rešitev.
Uporabnikova podoba
Gorilla

Objave: 157
Registriran: 21. april 2013, 10:58

Objava polo98 » 21. maj 2013, 15:45

Le moje mnenje je to bilo :)
Srečno naprej.

EDIT: Ja, če je pa označeno z trakom pa res ne smeš mimo. Če si pripravljen reševat življenje pa to nebi moralo biti kaznivo po kmečki logiki.Sum na kazniva dejanja so pa druga stvar.
polo98

Objava ߣ€ » 22. januar 2014, 8:45

Pozdrav.

Po daljšem času sspet odpiram temo.

Zanima me, kakšne so trešitve na področju dodatnega alarmiranja (poleg ASK in Intervencije.net). Želim si, da bi sistem deloval tako, da bi prestregel POSCAG sporočilo in na naše mobilnike spustil KLIC in ne SMS. Avtomatsko seveda.

Hvala za odgovore.

LP, Urban
ߣ€
ߣ€

Objave: 68
Registriran: 15. september 2006, 12:21

Objava polo98 » 22. januar 2014, 13:38

In kaj ti bo en klic povedal??? A misliš, da bo operater vsakemu posebej razlagal za kaj se gre?
Imej normalen pozivnik pa pika.
polo98

Objava guzl06 » 22. januar 2014, 17:40

Pozdrav.

Mislim, da noben ta sistem ne omogoča alarmiranja z klicem. Pri nas uporabljamo Intervencije.net in obstaja aplikacija za telefone FireAlert, ki omogoča da ob prejemu sms si nastaviš alarm kot na pozivniku. Preverjeno deluje. Seveda pa to naj ne bo izgovor da pozivnik puščaš doma.

lp.
guzl06

Objave: 2
Registriran: 22. januar 2014, 17:27
GE: Spodnja Polskava

Objava ni pomembno » 22. januar 2014, 18:54

Pozdravljeni,

verjetno so to želje tistih, ki pač nimajo telefonov na katere bi lahko naložili kakšno bolj "sposobno" aplikacijo in tudi nimajo potrebe po menjavi telefonov, kar je čisto razumljivo, če stari telefon deluje.

Vsem, ki nimajo telefonov z raznimi androidi, windowsi ipd. ampak imajo mogoče symbian (DELUJE 100%) oziroma kakšen drug sistem svetujem, naj pobrskajo po nastavitvah - področje "PROFILI" - oziroma kaj podobnega, kjer si lahko uredijo tipe zvonenj za določene skupine oseb (ki jih morate ustvariti v imeniku). Najboljše je, da ustvarite novo skupino (v imeniku), v njo dodaste številko s katere dobite sms o intervenciji potem pa v profilu določite, da je zvonenje (sms) določeno za to skupino v kateri je ta številka. Zadeva deluje in ne potrebuje nobene aplikacije, da bi tekla v ozadju. Seveda pa se najdejo tudi telefoni, ki tega ne omogočajo. Meni je to uspelo urediti že na 4 telefonih različnega cenovnega razreda, starosti (4-6let) in OS.

Upam, da bo komu ta nasvet v pomoč.
Lep pozdrav
ni pomembno

Objava ߣ€ » 23. januar 2014, 9:33

polo98 je napisal:In kaj ti bo en klic povedal??? A misliš, da bo operater vsakemu posebej razlagal za kaj se gre?
Imej normalen pozivnik pa pika.

Po pogovoru z našimi operativci smo kaj hitro ugotovili, da v primeru prejetja SMSa ne pogledamo takoj na gsm. Ni mišljeno, da bo operater razlagal! Mišljeno je, da pozivnik prestreze sporočilo, nato pa "pokliče" željene operativce. Ko klic dobiš, se javiš ali zavrneš, s tem je zadeva končana.

Nobeden pa ne govori o opustitvi pozivnikov. Seveda ostanejo. Imamo jih samo 12, kar je pač premalo in bi s tem povečali število prvih postredovalcev.

LP ,urban
ߣ€
ߣ€

Objave: 68
Registriran: 15. september 2006, 12:21

Objava Peter » 23. januar 2014, 10:31

ASK-ovcem sem jaz že na začetku predlagal, da naj v ponudbo vključijo tudi sintetizator govora, vendar so mi takrat rekli, da sistem ni bil mišljen za posredovanje sporočil s pozivnikov. To se je spremenilo in če bi jih kdo spomnil na sintetizator govora, bi mogoče o tem vsaj razmislili.

Kot sem že v pisal v temi o ASK sistemu, je imel Mobitel včasih možnost, da si namesto SMS-ja dobil klic, ki ti je prebral SMS.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov