Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Programiranje Baofeng UV-5RA

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Programiranje Baofeng UV-5RA

Objava flori93 » 14. februar 2020, 16:08

Gasilec75 je napisal:
flori93 je napisal:.........ali niso vse povezave z Reco preko zare ? ker malo sprobavam in večkrat ujamem društva iz Trbovelj,Celje, MB,. ter ostalih okoliških.

Da. Komunikacija z ReCo gre preko ZARE oz. preko repetitorjev - semiduplex.

flori93 je napisal:.......ker malo sprobavam in večkrat ujamem društva iz Trbovelj,Celje, MB,. ter ostalih okoliških. sicer pa se nahajam blizu NM, vendar teh bližnjih gasilcev ne najde na omenjenih frekvencah,ki si opredeljene.......

Če si poslušal omenjene gasilce, potem si očitno na postaji nastavil prave frekvence in subtone. Nisi povedal, ali si jih poslušal preko repetitorja, ali med medsebojnim pogovorom. Če hočeš poslušati gasilce v okolici NM, boš pač moral nastaviti frekvence, ki jih uporablja ReCo NM.
Tukaj so frekvence sistema ZARE.

flori93 je napisal:.......imajo omenjena društva drugačno kodiranje?
lp

poslušal sem medsebojni pogovor, vendar je bilo zaradi velike aktivnosti velika zmeda.od MB do CE gasilcev, ter tudi centri kolkr sm ujev so se različni javljali(2-3)...

drugače pa sem naštimal samo frekvenco, ker če subton naredim na 91.5 potem nič ne slišim več.

sem tudi probal sprogramirati na zare frekvence, pa sedaj samo tišina, dobim pa znak,da se nekaj dogaja.

tko,da če kdo pozna zadevo se mi lahko v ZS javi in razloži kje je napaka.

Omenjena društvo nimajo posebnega kodiranja. Sistem ZARE deluje po celi Sloveniji enotno. Edino kar je, imajo različni repetitorji različne subtone.
flori93

Objave: 4
Registriran: 10. februar 2020, 10:57
GE: velika strmica

Objava flori93 » 24. februar 2020, 21:41

mogoče sem malo vmes napisal.

a se res nebi našel kdo, ki bi biv pripravljen povedati omenjeno napako? zakaj po programiranju spisanih frekvenc zadeva ne deluje? :? :? :?
flori93

Objava polo98 » 25. februar 2020, 1:17

Subtona za sprejem ne rabiš (91,5) oz. po želji, da ti noter ne letijo kakšnje el. motnje.
Predlagam ti reset postaje pa na novo, ker kdo ve kaj si čaral.
polo98

Objave: 542
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava Gasilec75 » 25. februar 2020, 14:19

flori93 je napisal:......a se res nebi našel kdo, ki bi biv pripravljen povedati omenjeno napako? zakaj po programiranju spisanih frekvenc zadeva ne deluje? :? :? :?

polo98 je napisal:.....Predlagam ti reset postaje pa na novo, ker kdo ve kaj si čaral.

Točno tako, kot je napisal polo98. Če bi kdo vedel napako, bi ti že zdavnaj povedal. Kristalne krogle nimam, niti ne znam na daljavo oceniti kaj je šlo narobe.
Napiši točen postopek programiranja. Prilepi kakšen printscreen nastavitev in frekvenc, ki si jih programiral. Kakšen software si uporabil? A je šlo programiranje 100% do konca? Je javilo kakšno napako?
Če imaš pri sebi še kakšno delujočo postajo, ki je sprogramirana na ZARE? Poizkusi najprej vzpostaviti medsebojno komunikacijo s kanali od 33 pa do 68. Če nastviš dve postaji na kanal recimo 39, ki sta (pravilno) sprogramirane v ZARE, bi se morale med sabo slišati. Ko bo to delovalo pa raziskuj naprej in ugotavljaj/mo zakaj ne dela semiduplex komunikacija oz. zveza z ReCo.....
Gasilec75

Objave: 64
Registriran: 25. november 2014, 7:33

Objava vselic » 26. februar 2020, 9:25

flori93 je napisal:mogoče sem malo vmes napisal.

a se res nebi našel kdo, ki bi biv pripravljen povedati omenjeno napako? zakaj po programiranju spisanih frekvenc zadeva ne deluje? :? :? :?

Če si iz celjskega konca, se lahko dobiva in ti uredim.
vselic

Objave: 27
Registriran: 24. januar 2020, 12:31

Re: Programiranje Baofeng UV-5RA

Objava flori93 » 27. februar 2020, 16:33

programiranje je šlo do konca. ni javilo nobene napake.

programiral sem jo z programom ,ki sem ga snel iz uradne strani baofenga. notri pa se vpeljal spisek zara frekvenc, ki so bile objavlene na tem forumu

sem pa pred programiranje jo resetiral in potem šel delat. sem pa to ponovil dvakrat(saj sem mislil,da je bilo prvo kaj narobe).

sem naredil tudi test, da sem ročno na postaji naštimal 91.5 sub RX pa mi samo daje znak, da je nekje nekaj ampak nič zvoka, če to odstranim delu.
flori93

Nazaj

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov