Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Motnje v radijskem omrežju ZARE

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Motnje v radijskem omrežju ZARE

Objava krokar » 25. december 2013, 23:06

Kolega jaz se s tabo tu ne bom prerekal, ko boš hodil kaj tu naokoli v Posočje se mi javi potem se bova v živo srečala, da ti tudi dokažem in pokažem, ker ti praviš da se spoznaš, jaz sem preko 20 let radioamater, sem dal skoz preko 20 vrst radijskih postaj skoz od profesionalnih do amaterskih vem malo preveč o tem katera ja kaj in koliko vredna za naše delo, tako daj te prosim ne bluzi.Kar sem napisal vem in sem prebral dobro in tudi vem na čem je v stvari tako da ne mi solit pameti, ne misli imam tudi Motorolo DP 3600 in Hytera 1Xp, tako da jo prinesi s sabo tudi tvojo in probava, OK pa brez zamere lp
krokar

Objave: 32
Registriran: 2. januar 2008, 14:06

Objava gubina » 25. december 2013, 23:43

krokar je napisal:Kolega jaz se s tabo tu ne bom prerekal, ko boš hodil kaj tu naokoli v Posočje se mi javi potem se bova v živo srečala, da ti tudi dokažem in pokažem, ker ti praviš da se spoznaš, jaz sem preko 20 let radioamater, sem dal skoz preko 20 vrst radijskih postaj skoz od profesionalnih do amaterskih vem malo preveč o tem katera ja kaj in koliko vredna za naše delo, tako daj te prosim ne bluzi.Kar sem napisal vem in sem prebral dobro in tudi vem na čem je v stvari tako da ne mi solit pameti, ne misli imam tudi Motorolo DP 3600 in Hytera 1Xp, tako da jo prinesi s sabo tudi tvojo in probava, OK pa brez zamere lp

Prerekaš se sam s seboj in svojim razmišljanjem.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 700
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava hojti » 26. december 2013, 10:09

Jest se pa s krokarjem popolnoma strinjam, kar je povedal je res
hojti

Objava gubina » 26. december 2013, 10:53

hojti je napisal:Jest se pa s krokarjem popolnoma strinjam, kar je povedal je res

no potlej se pa dogovorita za kavico in se razgovorita na max.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava janči » 26. december 2013, 16:03

"Vem pa, da kitajčki niso primerni za težje pogoje pri gasilskem delu" je zapisal gubina, ej ti moj pametnjakovič, se vidi da si prisesan samo na državne jasli. Osebno uporabljamo Wouxsune za delo v gasilstvu(na simplex da ne bo pomote) in zaenkrat delajo in imajo boljši domet kot Motorole katere smo dobili, tako da ne govori da niso primerne, dale so poplave,ogenj in dež skoz pa še vedno delajo ko urca. Kar pa se tiče o ceni postaj in dodatne opreme, da sploh ne govorimo. Za eno Motorolo dobim 5 wouxsunov z opremo prav, komuniciral bom pa isto kot s Motorolo oziroma še boljše.
janči

Objava gubina » 26. december 2013, 16:15

janči je napisal:"Vem pa, da kitajčki niso primerni za težje pogoje pri gasilskem delu" je zapisal gubina, ej ti moj pametnjakovič, se vidi da si prisesan samo na državne jasli. Osebno uporabljamo Wouxsune za delo v gasilstvu(na simplex da ne bo pomote) in zaenkrat delajo in imajo boljši domet kot Motorole katere smo dobili, tako da ne govori da niso primerne, dale so poplave,ogenj in dež skoz pa še vedno delajo ko urca. Kar pa se tiče o ceni postaj in dodatne opreme, da sploh ne govorimo. Za eno Motorolo dobim 5 wouxsunov z opremo prav, komuniciral bom pa isto kot s Motorolo oziroma še boljše.

prisesan si ti na svoje jasli, pametnjakovič.imej svojga kitajčka ti nihče ne brani.samo ne mi jokcat, če boš v notranjem napadu rabil poklicati koga, pa boš ugotovil, da se ti je kitajček sesul.sem napisal, da naj vsak uporablja kar se mu zahoče.jaz uporabljam svojo Motorolo in to je to.
vsi samo jokcate glede financ, koliko vas je pa glasnih, ko je treba kaj storiti, da bo bolje.
in ne govori mi pametnjakovič, da sem prisesan na državne jasli, predobro vem, kako je iskati denar za vozila in opremo mimo državnih jasli.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava gubina » 26. december 2013, 16:18

še to, takile loleki, ki se upajo sem prijaviti samo z nekim izmišljenim uporabniškim imenom in nič več, so navadno navadni forumski nabijači.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava janči » 26. december 2013, 20:44

Kdaj si pa ti sploh napravil kakšen notranji napad, sej nimaš nič akcij, tebe rešuje GB tako da ne rabiš Motorole
janči

Objava polo98 » 26. december 2013, 21:44

Zakaj se pa naj bi "kitajček" sesul? Meni dela OK. Če misliš na toploto se bo isto skuril kot Motorola...
polo98

Objave: 505
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava gubina » 26. december 2013, 22:23

janči vzemi dudico in kovterček pa v posteljico, je že kr pozna ure zate.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava janči » 27. december 2013, 0:02

gubina ti pa se še naprej prisesaj na drzavne jasli ker očitno drugega ne znaš
janči

Objava Peter » 27. december 2013, 1:39

DMR ni bil mišljen za uporabo na področju zaščite in reševanja. Uporabljati se je začel predvsem zato, ker je precej cenejši kot TETRA. Prva je bila Motorola, sledila ji je Hytera in če bi bil vrstni red obrnjen, bi verjetno tudi tukaj razprava tekla drugače. Razumeti je treba URSZR, da mora kot pogoj postaviti kompatibilnost z obstoječim sistemom, v vzpostavitev katerega so bila vložena tudi določena sredstva. O porabi teh sredstev se lahko odpre druga tema.

Med Hytero in Motorolo marsikaj deluje tudi na digitalnem področju. Prenos sporočil in podatkov pa ne, ker vsak proizvajalec uporablja svojo sistemsko rešitev. Verjetno bi se zapletlo tudi pri uporabi enkripcije in GPS-a.

Nikjer ne piše, da Hytera povzroča motnje, čeprav pa obstaja možnost, da je nekompatibilna z žepnim poklopcem na zaščitni obleki. :lol:

Tisti ki omenjate "kitajčke", napišite za katere modele ali vsaj proizvajalca gre. Vse kar je proizvedeno na Kitajskem ne gre metati v isti koš.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava janči » 27. december 2013, 10:30

No končno tudi eden ki je pa zares korektno zapisal glede postaj. Kitajske in to vredu postaje pa so Wouxsun KG-UVD6D in KG-UVD1
lp
janči

Objava b4d » 27. december 2013, 10:52

janči je napisal:Kitajske in to vredu postaje pa so Wouxsun KG-UVD6D in KG-UVD1

Originalna verzija ima svoje napake, lahko prides k meni pa bova zavrtela gumb za izbiro kanalov, da vidis kako se postaji zmesa :D So pa v "P" razlicici to popravili in je zadeva cisto ok. Pri KG-UVD6D je opazen napredek, verjetno bo pri meni zamenjala KG-UVD1, ampak ta hudic ze 4 leta dela in ne umre :)
Uporabnikova podoba
b4d

Objave: 235
Registriran: 20. julij 2006, 19:14

Objava gubina » 27. december 2013, 11:25

janči je napisal:gubina ti pa se še naprej prisesaj na drzavne jasli ker očitno drugega ne znaš

taki kot si ti bodo rešili finančno krizo v gasileriji.najprej z nakupi poceni UKV postaj za take gasilčke, ki so sposobni samo pritiskati PTT tipko, narediti še kaj je že problem.
vsa društva imajo določen proračun,kako ta sredstva smoterno porabiti je njihova stvar.in ker nekateri niso sposobni tega, se tule obešate na neke nesmisle kot so radijske postaje, ki so še med najcenejšimi elementi v gasileriji.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost