Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Pozivnik Splavar802

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Pozivnik Splavar802

Objava jankopirnat » 6. marec 2014, 17:54

Če kdo želi primerjavo. Tule smo napravili test v živo in ga posneli. Posnetek je na voljo na YouTube portalu.
http://www.youtube.com/watch?v=G4HGmweHNtI
jankopirnat

Objave: 25
Registriran: 25. julij 2009, 19:35

Re: Pozivnik Splavar802

Objava Mayamaya » 1. april 2014, 20:52

Ko hočem kupiti pozivnik prek spleta pri Splavarjui, mi v zavihku "plačilo" napiše: Pačilni moduli niso bili nameščeni.

Se pozivniki sploh že prodajajo ali ne ?
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 256
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

Objava b4d » 1. april 2014, 23:58

Najbolje da poklices g. Pirnata. Spletna stran je bolj tako-tako...
Uporabnikova podoba
b4d

Objave: 235
Registriran: 20. julij 2006, 19:14

Objava Mayamaya » 2. april 2014, 9:44

Sem ga že kontaktiral prek telefona, tako, da je urejeno :)
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objava Mayamaya » 7. april 2014, 15:28

Mogoče kdo ve, koliko časa po prejetem pozivu Splavar802 še piska in opozarja, če ne potrdimo sporočila ?
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objava nejcz » 14. april 2014, 17:58

Pozivnik piska po prejetem pozivu okrog 15s. Seveda je vse odvisno od predhodnih nastavitev.

Prilagam še eno ponudbo.
Priloge
Page1.jpg
Page2.jpg
nejcz

Objave: 5
Registriran: 29. september 2013, 19:28

Objava sebaB » 14. april 2014, 21:32

NO NO NO, se že bližamo realni ceni! LIKED [-o< =D>
Uporabnikova podoba
sebaB

Objave: 45
Registriran: 22. avgust 2010, 22:50
GE: Gatina

Objava simonjz1 » 7. januar 2015, 18:13

no, da še jaz nekaj tu vprašam....vsi oglasniki imajo zraven napisano da sprogramirajo tudi RIC naslove....mene zdaj zanima to....ko bom jaz povedal ponudniku kdo sem iz katerega društva in kateri je moj Reco....nato bom plačal pozivnik in ga dobil.....a to pomeni, da bo ob naslednji prožitvi pozivnikov v društvu cvilil tudi moj?? ali moram prej še kaj dodatno nardit?

kdor ve mi naj prosim napiše... lp
simonjz1

Objave: 55
Registriran: 3. december 2010, 20:26
GE: pgd

Objava Mayamaya » 7. januar 2015, 18:21

simonjz1 je napisal:no, da še jaz nekaj tu vprašam....vsi oglasniki imajo zraven napisano da sprogramirajo tudi RIC naslove....mene zdaj zanima to....ko bom jaz povedal ponudniku kdo sem iz katerega društva in kateri je moj Reco....nato bom plačal pozivnik in ga dobil.....a to pomeni, da bo ob naslednji prožitvi pozivnikov v društvu cvilil tudi moj?? ali moram prej še kaj dodatno nardit?

Meni je gospod Pirnat vse sprogramiral, pozivnik pa mi do zdaj se ni zatajil ..prejel pa sem ze okoli 20 pozivov
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objava simonjz1 » 7. januar 2015, 18:43

Mayamaya je napisal:
simonjz1 je napisal:no, da še jaz nekaj tu vprašam....vsi oglasniki imajo zraven napisano da sprogramirajo tudi RIC naslove....mene zdaj zanima to....ko bom jaz povedal ponudniku kdo sem iz katerega društva in kateri je moj Reco....nato bom plačal pozivnik in ga dobil.....a to pomeni, da bo ob naslednji prožitvi pozivnikov v društvu cvilil tudi moj?? ali moram prej še kaj dodatno nardit?

Meni je gospod Pirnat vse sprogramiral, pozivnik pa mi do zdaj se ni zatajil ..prejel pa sem ze okoli 20 pozivov

torej ti je sprogramiral tako, da si lahko naslednji dan že normalno dobil poziv, brez da bi še karkoli nastavljal (glede teh stvari) ? saj da g.Pirnat to naredi niti ne dvomim, bolj me skrbi če kupim preko bolhe ali pa kaj takega (cena je približno 65 €) kar je vseeno okoli 40 € ceneje....
simonjz1

Objava Mayamaya » 7. januar 2015, 18:48

simonjz1 je napisal:
Mayamaya je napisal:

torej ti je sprogramiral tako, da si lahko naslednji dan že normalno dobil poziv, brez da bi še karkoli nastavljal (glede teh stvari) ? saj da g.Pirnat to naredi niti ne dvomim, bolj me skrbi če kupim preko bolhe ali pa kaj takega (cena je približno 65 €) kar je vseeno okoli 40 € ceneje....

Tocno tako, takoj ko sem prejel pozivnik, je bil ta ze pripravljen na uporabo, sam nisem rabil nicesar nastavljati .. Ce bos kupil kakega prek bolhe/ebaya, se najprej pozanimaj, ce deluje na nasih frekvencah .. Potem pa ga lahko neses direktno na center in ti ga tam sprogramirajo :)
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objava Gasilec75 » 8. januar 2015, 12:02

simonjz1 je napisal:......torej ti je sprogramiral tako, da si lahko naslednji dan že normalno dobil poziv, brez da bi še karkoli nastavljal (glede teh stvari) ? saj da g.Pirnat to naredi niti ne dvomim, bolj me skrbi če kupim preko bolhe ali pa kaj takega (cena je približno 65 €) kar je vseeno okoli 40 € ceneje....

Tudi sam sem kupil pozivnik tak, ko se prodaja na Bolhi od Zelenik-a. Je popolnoma isti kakor od Splavar-ja samo, da je KREPKO cenejši.

Pozanimaj se v vašem društvu ali še bolje na vaši Gasilski zvezi kateri RIC oz številka pripada vašemu društvu in kateri osebi RIC pripada tebi. Po navadi se v pozivnik vpišeta še RIC-a GZ in regije v katero spadaš. Če se prav spomnim ni za omenjen pozivnik potrebno nobenega programatorja, ker se RIC-i vpisujejo lahko ročno preko displeya.

LP
Gasilec75

Registriran: 25. november 2014, 7:33

Objava nejcz » 8. januar 2015, 15:57

Pozdravljeni,

pri RIC naslovih ni kakšnih posebnih znanosti. Sistem deluje tako, da ko operater Regisjkega centra pošlje sporočilo v "cono(ozračje)", sporočilo preleti vse pozivnike, ki so v dosegu. Če se ujema vpisana RIC številka v pozivniku in RIC številka(društva, posameznika) pozivnik sprejme sporočilo in tako začne oddajati signale(zvočne, svetlobne...). Če se številki ne ujemata enostavno preleti pozivnik, kateri se ne aktivira. Seveda pa mora vse(oddajnik in sprejemnik-pozivnik) delovati na frekvenci 173.250MHz.

Regijski centri programirajo le naslednje znamke pozivnikov: Swissphone(DE506, DE900 DE910 DE915 DE920...), Daviscomms(802) in TPL(Birdy)
nejcz

Objave: 5
Registriran: 29. september 2013, 19:28

Objava simonjz1 » 8. januar 2015, 21:33

hvala vsem za odgovore, pa da ste mi pomagali razjasniti te stvari... bom tekom meseca kupil ta pozivnik, še prej pa bom na zvezi zaprosil za RIC številko za mene (društvo) in upam da bo vseskupaj funkcioniralo :)

no ta splavar pa ima pozivnik v "normalni" obliki in v obliki ure...ima kdo tega v obliki ure? je to udobno? se da to lepo nosit? je primerno za vsakdanjo uporabo??
simonjz1

Odg: Re: Pozivnik Splavar802

Objava Gasilec75 » 9. januar 2015, 7:43

simonjz1 je napisal:no ta splavar pa ima pozivnik v "normalni" obliki in v obliki ure...ima kdo tega v obliki ure? je to udobno? se da to lepo nosit? je primerno za vsakdanjo uporabo??

No, žal o tem urarskem pozivniku nevem nič, ker ga še nisem preizkusil, bi pa samo dodal, da je tukaj cenejši kot pri Splavarju http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo ... kw=zelenik

LP
Gasilec75

Registriran: 25. november 2014, 7:33

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov