Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Pomoč pri uporabi Baofeng UV-82

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Pomoč pri uporabi Baofeng UV-82

Objava Petko » 17. januar 2015, 18:45

Ima morda kdo od vas kaj izkušenj z Baofeng UV-82 (oziroma kakšno podobno postajo)? Pred kratkim sem jo dobil za darilo, ampak je ne znam nastaviti oziroma mi ne rata loviti popolnoma nič. Vpisujem frekvence, skeniram, pa niti enega glasu ne dobim iz nje (razen če preklopim na radio). Prebiram že nekaj dni forume in sem uporabil tudi CHIRP program in uspešno prenesel eno listo frekvenc z nastavitvami na napravo (tukaj je screenshot - http://shrani.si/f/47/fj/32zy3cUr/frekvence.jpg), ampak ko grem sedaj na channel mode in menjam kanale so vsi prazni, nikjer nobenega glasu... Tako da ne vem več kaj bi lahko bilo narobe oziroma zakaj ničesar le lovim. Poskusil sem naložiti tudi eno datoteko ki sem jo našel na tem forumu za ZARE, ampak mi je CHIRP noče vstaviti oziroma če jo le odprem se pojavijo nastavitve, ampak nikjer nobenih frekvenc. Testiram pa v MB (center).
Petko

Objave: 2
Registriran: 17. januar 2015, 0:26

Re: Pomoč pri uporabi Baofeng UV-82

Objava b4d » 18. januar 2015, 19:52

Kaj bi pa rad poslusal?

Seznam, ki ga imas je radioamaterski (simpleksi in repetitorji, od oka je pravilen), najvec prometa bo verjetno na 439.200Mhz, kar je repetitor na Pohorju, ki je povezan v vseslovensko omrezje.

Podrocje v katerega drezas pa je dalec od tega, da bi bilo aktivno 24/7, pozabi na facebook, pri radioamaterstvu je potrebna dobra mera potrpezljivosti.

Ce te ta smer zanima, ti priporocam http://s59dxx.uni-mb.si lokalni radioklub. Sam sem sicer iz drugega konca Slovenije, ampak povsod smo veseli interesentov in fantje/dekleta bodo odgovorili na vsa tvoja vprasanja :)
Uporabnikova podoba
b4d

Objave: 235
Registriran: 20. julij 2006, 19:14

Odg: Pomoč pri uporabi Baofeng UV-82

Objava polo98 » 19. januar 2015, 13:23

Ne vem, če imaš odprto tudi na recimo 380-400 Mhz? Vsaj tam bi moral nekaj slišat.
Pa tudi med 467-468 so stalni signali.

Ali pa obišči kakšen radioamaterski klub in ti bodo povedali zakaj nič ne slišiš.
polo98

Objave: 505
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Odg: Pomoč pri uporabi Baofeng UV-82

Objava Petko » 19. januar 2015, 19:32

Sem nastavil na 439.200Mhz in končno nekaj ujel (enkrat sem dobil poročilo vremena, vsake toliko se odda nek signal v morsejevi abecedi za nekaj sekund, potem sta se nekaj minut dva pogovarjala,...). Ampak kot si napisal, bolj malo dogajanja, večina časa je tišina. Sem upal, da bo kaj več aktivnosti, sploh ker je mestno območje. Kaj pa npr. gasilci, reševalci? Naj bi uporabljali 168.575 (gasilci) oziroma 168.475 (reševalci) ampak sem imel pol ure na tej frekvenci pa čista tišina (ali se tako malo dogaja v MB gasilcem in reševalcem, ali uporabljajo že kaj drugega?).
Petko

Objave: 2
Registriran: 17. januar 2015, 0:26

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost