Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Pozivniki

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Pozivniki

Objava jsinic » 22. december 2015, 13:44

joe je napisal:tudi jaz ga ne nosim okrog, je pa super ko je potrebno sredi noči koga zbudit. Smo meli že več primerov ko te ponoči zbudi pozivnik - sms pa bolj tako tako. Tudi sms je včasih lahko rizičen, zna se zgodit, da ga presliši kdo, sploh če so melodije bolj tihe.

Mimogrede, obstaja kaj na androidu, da bi recimo številko s katere dobivam sporočila intervencij dal kako posebno zvonenje ?

Fire Alert: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.hoernchen.android.firealert2&hl=sl

Navodila za namestitev intervencije.net: https://www.intervencije.net/documents/Navodila_FireAlert.pdf
ASK: http://www.pgdnovacerkev.si/navodila_za_firealert2.pdf

Lp, Jernej
jsinic

Objave: 40
Registriran: 23. marec 2010, 21:07
GE: Sv. Jurij v Slov. go

Objava gasilec.si » 22. december 2015, 14:30

Tega ne vem samo pravijo da naj bi po novem letu ukinjali pozinike in bi imeli še samo sms pozive
gasilec.si

Objave: 44
Registriran: 21. december 2015, 19:28

Re: Pozivniki

Objava RomanB » 23. december 2015, 8:35

joe je napisal:tudi jaz ga ne nosim okrog, je pa super ko je potrebno sredi noči koga zbudit. Smo meli že več primerov ko te ponoči zbudi pozivnik - sms pa bolj tako tako. Tudi sms je včasih lahko rizičen, zna se zgodit, da ga presliši kdo, sploh če so melodije bolj tihe.

Mimogrede, obstaja kaj na androidu, da bi recimo številko s katere dobivam sporočila intervencij dal kako posebno zvonenje ?

Obstaja. Številko si shrani na telefon (ne SIM), kjer pišeš podatke Ime, številka,... spodaj pritisni dodaj še en polje in izberi Ton sporočila.
Itak pa, če imaš android uporabi rajše aplikacije FireAlert ali SMS Pozivnik. Vedno na maksimum zvoni, tudi če imaš potiho.
RomanB

Objave: 230
Registriran: 13. december 2010, 12:29
GE: PGD Repnje-Dobruša

Objava peugeot » 29. januar 2016, 13:09

gasilec.si je napisal:Tega ne vem samo pravijo da naj bi po novem letu ukinjali pozinike in bi imeli še samo sms pozive

moram priznati, da tega še nisem slišal. Prihaja to od "zgoraj"? Ne zdi se mi logično, da bi ukinjali pozivnike, ko pa se ves čas govori da SMSi nikakor ne morejo nadomestiti proženja preko pozivnikov.

Ko sem že tu, kaj mislite, se bi bolj splačalo popraviti starejše pozivnike, ali kupiti nove? Pri nas imamo namreč nekaj Indexov, ki imajo software napake ali pa kaj drugega. Vemo, da so to bili eni izmed boljših pozivnikov, zato se je porodila ideja po popravilu. Vaša mnenja, predlogi, izkušnje?
Uporabnikova podoba
peugeot

Objave: 116
Registriran: 19. oktober 2013, 18:58
GE: Sela

Objava Radovljica27 » 29. januar 2016, 15:48

Jaz tudi mislim, da bodo pozivniki ostali mogoče bodo šli na ZARE+? in je bilo mišljeno takšno ukinjanje.

Ko je bil žled in so nekateri bili brez mobilnega signala kar nekaj dni. ZARE pa je deloval skoraj ves čas.
Radovljica27

Objave: 263
Registriran: 24. avgust 2009, 4:11
GE: Radovljica

Objava aznidaric » 29. januar 2016, 16:18

Samo malo, kako in zakaj bi šli na ZARE+?
1.) pozivniki so dejansko ločena mreža, ki deluje znotraj ZARE sistema. Digipiterji precej na gosto postavljeni, tudi na lokacijah, kjer ni govornih repetitorjev.
2.) ZARE+ je precej slabše pokrito omrežje. Nekompatibilna z ZARE po frekvencah in načinu delovanja.

Če si mogoče mislil digitalno (DMR) ? Po moje ne bo menjava tako hitra, saj še digitalna infrastruktura ne deluje vsepovsod. Pa tudi cena prehoda je kar velika. Po moje bi bilo treba zamenjati vse pozivnike (strošek).
SMS poziv je zelo praktičen v normalnih razmerah, medtem ko pozivnik pride prav tudi v razmerah ko padejo mobilna omrežja (žled, poplave v LJ (2008), poplave Drava 2012, ... ). Zato ne vidim smisla v ukinjanju tega sistema. Nima vsaj postaje doma, še manj pa jih ima lahko non stop prižgano.

Osebno pagerja nimam, mam nastavljen FireAlert, drugače pa SMS-i pri meni ne delujejo, saj utišani.
aznidaric

Objave: 86
Registriran: 20. maj 2006, 15:45

Objava gasilec.si » 6. februar 2016, 15:27

Pozdrav! Potrebujem pomoč z pozivnikom swissphone de915. Zanima me kako se nastavi ton zvonenja. Lp
gasilec.si

Objava Jure » 6. februar 2016, 20:17

gasilec.si je napisal:Pozdrav! Potrebujem pomoč z pozivnikom swissphone de915. Zanima me kako se nastavi ton zvonenja. Lp

kaj točno ti pa ne gre? mogoče nastaviš melodijo pa narobe piska?
Jure

Objave: 41
Registriran: 23. november 2005, 19:27

Objava gasilec.si » 7. februar 2016, 12:40

Ne. Jaz mislim različne tipe melodij.
gasilec.si

Objava gasilec.si » 7. februar 2016, 12:42

Zanima pa me tudi kje in za kakšno ceno lahko kupim polnilec za swissphone de915. Lp.
gasilec.si

Objava Jure » 7. februar 2016, 13:55

gasilec.si je napisal:Ne. Jaz mislim različne tipe melodij.

ja sam imam de920 in imam možnost nastavitve v meniju >opcije alarma>tip alarma>4D> in izberem zvonenje.

če je drugačen meni imaš v ZS link do majstra, ki ti bo lahko mogoče kaj več povedal

lp
Jure

Objave: 41
Registriran: 23. november 2005, 19:27

Objava gasilec.si » 7. februar 2016, 15:57

Hvala!
gasilec.si

Objava gasilec.si » 29. marec 2016, 7:25

Pozdravljenj! Slučajno kdo kaj več ve o torbicah za pozivnik swissphone de...? Lp. :)
gasilec.si

Objava robit » 29. marec 2016, 10:03

gasilec.si je napisal:Pozdravljenj! Slučajno kdo kaj več ve o torbicah za pozivnik swissphone de...? Lp. :)

Etuije je imela neka slovenska internetna stran oz. trgovina (ne spomnim se katera) malo pobrskaj po internetu.
robit

Objave: 204
Registriran: 1. februar 2013, 10:09

Objava Pernat » 30. marec 2016, 9:11

Mislim, da usnjene prodaja Stami v Črnučah, nevem pa če ima za vse de modele.
Pernat

Objave: 20
Registriran: 5. maj 2013, 0:02

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov