Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Avtomatsko ponavljanje pozivov ZARE

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Avtomatsko ponavljanje pozivov ZARE

Objava Marko Novak » 8. december 2003, 14:58

Pozdravljeni,

z razgovori sem uspel ugotoviti ,da je avtomatsko ponavljanje poziva iz ReCO nastavljeno poljubno. To pomeni da imajo ReCO-ji nastavljen različen časovni interval ponovnega pozivanja. Interval je od 5 minut do 12 minut.
Ker zagovarjam naslednjo trditev ponovitev pozivanja v manj kot 3 minutah. Torej na podlagi kakšnih meril je nastavljen ta časovni interval?
Kakšne so vaše izkučnje s tem?
Če operativec,operativka iz različnih razlogov ne prejme prvega poziva (lokacija) ga tudi čez 3,5 ali več minut ne bo.Če je v gibanju in zaradi (mrtve lokacije) spreminja točko bo čez 12 minut zelo oddaljen od enote ali obratno.
Ker sem poizkušal "aparatu" (odgovornim) dopovedati da mi ponovitev čez 12 minut ne koristi prav nič, so me :shock: gledali.

No sedaj ste na vrsti vi...

Lep pozdrav kjerkoli ste že.
Marko NOVAK...GSM 040 631 011
Uporabnikova podoba
Marko Novak
moderator
moderator

Objave: 1063
Registriran: 4. marec 2003, 22:59

Objava Marolt » 8. december 2003, 15:05

Ja se popolnoma strinjam steboj! Samo nekaj pa bi mogoče še rekel! Pomoje je to drugi poziv bolj potrditvene narave ali pa v slučaju da se res ravno tisti trenutek brez omrežja... Je pa tudi to res da če nisi na signalu ob prevem pozivu tudi težko če boš čez 5 ali pa 12 min.... Vendar nekaj pa je zihr je pa zihr! Mogoče pa dobiš ravno takrat poziv čez 3 ali pa 12 min! Čeprav roko na srce je to zlo zlo prepozno!

Lp Marolt
Uporabnikova podoba
Marolt

Objave: 905
Registriran: 13. november 2003, 1:46

Objava lipe » 8. december 2003, 22:22

LP!

Interval bi moral biti čim krajši.
Velikokrat po intervenciji primerjamo izpise na pozinikih in nemalokrat ugotovimo (npr.) da od 2 pozivov vsi ne prejmemo obeh.
To pomeni, da če se pozivi ne bi ponavljali nekateri sploh ne bi bili aktivirani.
Uporabnikova podoba
lipe

Objave: 447
Registriran: 15. marec 2003, 17:20
GE: Preddvor

Objava Bošta71 » 8. december 2003, 23:23

Pri nas prakticirajo deset minutni interval. Ali je to prepozno ali prehitro nebi komentiral ](*,) .Naj si s tem razbijajo glavo :clubbed: v centru za obveščanje. Oni bodo že vedeli kaj je prav in kaj ni :wink:

L.p. Bošta71
Dolg jezik ima kratek spomin.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
L.p. Bošta71
Uporabnikova podoba
Bošta71

Objave: 262
Registriran: 25. julij 2003, 22:45

Objava Matjaž Zupan » 9. december 2003, 19:56

Intervali bi morali po mojem biti kratki. Že mogoče,da se s tem želijo izogniti temu,da bi bil kdo v mrtvi točki in zato brez signala,vendar kar vsem naenkrat se pa tudi ne more to zgoditi. Tudi glede zanseljivosti je tako bolje,če se ob prvem pozivu (slučajno) kak pozivnik ne aktivira- zna biti problem pri manjšem številu pozivnikov.
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

Objava mitjau » 9. december 2003, 21:02

Mogoče bi pa morali preiti na 3 pozive. Prvi in drugi v razmaku 2-3min, tretji pa kakšnih 7-10min kasneje. Seveda je to le moje osebno mnenje.
Tistemu, ki je dobil prvi poziv bi pa verjetno tretji že malo živce načel.... :)
Uporabnikova podoba
mitjau

Objave: 87
Registriran: 30. julij 2002, 9:08

Objava Skavt » 9. december 2003, 21:30

Pri nas je zamik 15 min vendar če ne slišiš prvaga tudi drugega zelo težko, ali pa si v tem času že na intervenciji. Primeren bi bil 3 min.
Z znanjem raste dvom!
Uporabnikova podoba
Skavt

Objave: 484
Registriran: 17. december 2002, 0:31

Objava metodg » 10. december 2003, 8:21

Na našem koncu je ponavljanje nekako na minuto ali dve. Tako imam kar precej dela, med samo vožnjo na intervencijo, da izklapljam pozivnik...

Metod G.
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava Mitja Gregorič » 10. december 2003, 9:19

Ponavadi je z tem med vožnjo zaposlen kar "kopilot".... :lol:
Da lahko šofer varno opravlja svojo funkcijo se razume... :twisted:

Ponovitve pa so po mojem malce.......no ja..... :roll: :?
Če enkrat sprejmeš sporočilo in ga z tem ko ga prebereš "utišaš" :lol: vsaj po mojem ni potrebno da ti ponivno piska razen če pride novo sporočilo (nov poziv-nova zapordena štev. poziva- lahko tudi z isto vsebino.)
Moje mnenje seveda... 8)
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava metodg » 10. december 2003, 9:23

Problem je, če si sam pilot in kopilot... :lol:
Jaz grem na i tervencijo s svojim osebnim avtom, ker zaenkrat še nimam poveljniškega... :cry:
Ampak, se kažejo boljši časi... :shock:

Metod G. :D
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

re

Objava Marko Novak » 10. december 2003, 12:26

metodg je napisal:Na našem koncu je ponavljanje nekako na minuto ali dve. Tako imam kar precej dela, med samo vožnjo na intervencijo, da izklapljam pozivnik...

Metod G.

No končno sem vas ulovil :P , da vam povem v katerem grmu tiči zajec. Gospoda na ZiR, trdijo da je to po vsej državi enako :!: Da se stvar ne da spreminjati. Torej predvidevam da ima ReCO Kranj nastavljen ponovitveni čas pod 3 minute. Pri nas je ta čas 12 minut. Torej se bom potrudil in ga poizkusil skrajšati. Torej sledi obisk na ReCO.

LP Marko
Uporabnikova podoba
Marko Novak
moderator
moderator

Odgovor samemu sebi...

Objava Marko Novak » 10. december 2003, 12:52

Torej , zakaj je zamik pri proženju pozivnikov različen od centra do centra.?

Ker se pozivniki prožijo na enotni frekvenci 173.550 MHz po celi državi bi ob hkratnem proženju prišlo do motenja oddajnikov ki so si blizu, npr. Mrzlica z Celjem ipd.Ker vemo da je moč oddajnika za pozivnike pb.100W njihov signal "leti" zelo daleč.

Naj kot zanimivost povem da je najdaljši domet, ki je bil praktično preizkušen, letališče PLESO Zagreb !! S popolnoma čitljivim izpisom na ekranu. Oddajnik je lociran na Mrzlici nad Trbovljam-i.

Lep pozdrav Marko
Uporabnikova podoba
Marko Novak
moderator
moderator

Objava JozeR » 10. december 2003, 14:11

Halo :!: :!: :!:

In kolikokrat se zgodi, da se na dveh koncih Slovenije ISTOČASNO proži pozivnike?
In zakaj imamo ravno mi nastavljeno na 10+ minut? (ker smo najmanj "pomembni"?!)
A manjšega intervala od minute ni? (npr. proži prva regija po dveh minutah, druga regija po 2:15, tretja po 2:30, itd.)
Pa če je zadeva že itak "high-tech", a ne bi mogli na oddajnike (ali pa v računalnike ki prožijo oddajnike) za pozivnike vgraditi še vezja, ki dovoli oddajanje samo če ni prometa na kanalu...

Če je to razlaga, mislim da je nekdo naredil "znanost" tam, kjer ne bi bilo treba in je zato več škode kot koristi. Saj če dobiš poziv čez 10+ minut, je vseeno tudi če ga ne bi... :evil:

Na pomoč,
Jože
Uporabnikova podoba
JozeR

Objave: 206
Registriran: 23. avgust 2002, 13:37

Objava Jani » 10. december 2003, 20:24

Marko, frekvenca je 173.250 in ne 173.550 MHz. Ampak to si se najbrž zatipkal. Kar se pa ponavljanja tiče, imam jaz za zadnjih 15 intervencij (in več) vedno samo en zapis, tako da ne vem, koliko kaj v ReCO Kranj ponavljajo pozive. Je pa res, da če teksta ne prebereš v celoti oz. se s tipkama ne pomakneš od začetka do konca, tako da se klicaj spremeni v kljukico, pozivnik vsako minuto (ali deset, odvisno kako imaš nastavljenega) ponovi alarm (tonsko in alfanumerično).

Lahko pa, da je kje drugače.

lp Jani
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava Bošta71 » 10. december 2003, 20:35

Jani to vsekakor da moraš "odkljukati" sporočilo, vendar pa pri nas čez deset minut vseeno dobiš ponovitev.
Dolg jezik ima kratek spomin.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
L.p. Bošta71
Uporabnikova podoba
Bošta71

Objave: 262
Registriran: 25. julij 2003, 22:45

Naprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov