Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Nadgradnja pozivnikov

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Nadgradnja pozivnikov

Objava Janez Tratnik » 6. maj 2008, 12:37

WEB Poštar je napisal:Glede pošiljanja SMS:

Preglejte to ponudbo:
WEB Poštar

Cenovno ugodno, možnost pošiljanja skupinam, SMS je hkrati poslan vsem, račun plača društvo.

Mi uporabljamo to in smo zelo zadovoljni.
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
Uporabnikova podoba
Janez Tratnik
moderator
moderator

Objave: 2788
Registriran: 7. avgust 2002, 8:47

Objava Gorazd » 7. maj 2008, 5:15

Tudi pri nas že kar nekaj časa uporabljamo storitev Poslovni Web poštar. Malo za vzorec. Ravno včeraj so poslali račun. Za 55 poslanih SMS-jev prejšnji mesec je skupni znesek 2,75 €. Drugih stroškov ni. Dosedaj še ni bilo nobenih problemov. Ima pa tudi koristno možnost spremljanja, komu je bil SMS dostavljen in komu ne.
Uporabnikova podoba
Gorazd

Objave: 182
Registriran: 28. februar 2003, 22:11

Objava franci1 » 16. september 2009, 12:42

Nekaj časa sem rabil, da sem našel link z navodili za uporabo pozivnika DE 900.
Prosim, da mi poveste, tisti, ki obvladate angleščino v popolnost : Kaj pomeni, če je na displayu "narisana" antena zgoraj levo ?
Po navodilih pomeni to " No field strength " - ali to pomeni, da pozivnik ne sprejema signala, torej ne bo zaznal poziva ?
Ali to pomeni samo, da je v območju slabega signala, pa bo vseeno zaznal poziv ?
Oziroma če imamo tri pozivnike na področju nekaj kvadratnih metrov, če je na enem tale antenca nonstop gor, to pomeni, da je sprejemni del morda oslabel ??
Še link do navodil v angleščini in pa hvala za morebitne odgovore:

http://www.flash-services.com/upload/userguide-swissphone-de900.pdf
franci1

Objave: 123
Registriran: 4. marec 2007, 16:38
GE: PGD Šentjernej

Objava denistop » 16. september 2009, 14:04

Uporabnikova podoba
denistop

Objave: 133
Registriran: 28. februar 2004, 13:23
GE: Prepolje

Objava Ndrej » 16. september 2009, 16:06

Mene so naučili, da tudi ko se pojavi tista antenca, bo pozivnik še vedno dobil poziv.

LP, Andrej
Uporabnikova podoba
Ndrej

Objave: 413
Registriran: 26. september 2004, 10:38
GE: PGD Prečna

Objava sixkiller » 17. september 2009, 0:46

Je možno, da mam jaz vedno narisano anteno? Narisana je tudi če grem na drugi konec Slovenijem, kjer pa dvomim, da je signal ali pa če stojim pod oddajnikom. Pozivov ni veliko in vedno vse sprejmem. Letos dve intervenciji in dva testa. Že ko sem ga dobil pa me je čudila narisana antena, ko pa v navodilih piše, da se pojavlja, ko ni signala. Zmašnjava.

Naj dodam še da me zelo moti to, da se ne zaklepajo tipke. Če ga imam v hlačah v žepu se non stop pritiskajo tipke in prižiga osvetlitev in baterija se kmalu sprazne. Zdaj bodo nekateri rekli, da gre pozivnik za pas vendar ga na kratkih hlačah ali delovnih hlačah z naramnicami ni.
Sam da vode ne zmanka!
sixkiller

Objave: 185
Registriran: 14. januar 2007, 23:43

Objava Theboy. » 17. september 2009, 20:15

To bi naj pomenlo, da pozivnik ni v dometu ali nekaj takega.
Pri meni je skor vedno narisana antena, pa sm do zdaj dobiv use testne pozive in ostale pozive.( do zdaj mamo malo majn kot 50 int. )
Theboy.

Objava Tilen-ReCO LJ » 17. september 2009, 22:48

Pozdravljeni,

V nekaterih sistemih za oddajo osebnega klica je oddajnik ves čas na oddaji, čeprav ne oddaja sporočil. Pri sistemu zvez ZARE oziroma v njegovem podsistemu osebnega klica, je oddajnik aktiven le kadar se pošiljajo sporočila.
To pomeni, da antena na zaslonu pozivnika, ki deluje v ZARE sistemu ni ravno najboljši pokazatelj ali ste v dometu oddajnika ali digipiterja. Vsekakor pa mora antenca ugasniti kadar je oddajnik na oddaji.
Nekateri pozivniki imajo poleg prikaza antence na zaslonu tudi možnost vklopa zvočnega opozorila, ki vas opozori, da se nahajate izven dometa oddajnika. Ta funkcija naj bi bila zaradi že navedenih razlogov izključena. Izključimo jo ponavadi že pri programiranju pozivnikov.
Lep pozdrav,
Tilen
Tilen-ReCO LJ

Objave: 65
Registriran: 20. avgust 2006, 22:30

Objava Theboy. » 18. september 2009, 21:49

Tilen se popolnoma strinjam.
Npr. mobiteli imajo skos signal, pri pozivnikih pa le takrat ko repetitor odda signal..
Pozivniki pa majo tud to možnost, da lahko vklopiš opozorilo če nisi v dometu ( 1min, 1o min)..
Lp
Theboy.

Objava arksi » 28. oktober 2009, 7:50

Pozdravljeni!

Mogoče se vprašanje ne nanaša ravo na naslov teme, pa vendar. Zanima me, ali je možno iz pozivnika prenesti prejeto sporočilo na računalnik. Torej mišljeno je tako, da bi z ustreznim kablom povezal pozivnik in osebni računalnik, ter z neko programsko opremo prekopiral sporočilo v računalnik......je to možno???

Na pomoč!
arksi

Objave: 14
Registriran: 12. april 2007, 10:55

Objava Peprič » 28. oktober 2009, 10:19

Je možno preko COM porta.
Uporabnikova podoba
Peprič

Objave: 63
Registriran: 15. maj 2007, 15:15

Objava arksi » 28. oktober 2009, 11:25

G. Peprič!
Če ni "vojna tajna", mi lahko zaupate kje bi dobil ta kabel za povezavo s pozivnikom, ga je možno kje nabaviti? Imam pozivnik DE 506, ki ima spodaj priključke in, če imam prav se verjetno priključi kabel na te kontakte, ter potem poveže v računalnik.
arksi

Objava Gost » 28. oktober 2009, 11:50

(na hitro pogledano) Verjetno se bi dalo kaj narediti že s temle:http://cgi.ebay.de/Swissphone-Patron-Programiergeraet_W0QQitemZ180422001187QQcmdZViewItemQQptZDE_TV_Video_Elektronik_Funkger%C3%A4te?hash=item2a01fd4223

če ne pa preko PO......

(Amapak res na hitro), bo pa verjetno Peprič odgovoril.
Gost

Objava arksi » 29. oktober 2009, 8:10

Pozdrav!

Hvala "gost" za to povezavo, sem brskal po internetu in našel zelo malo na to temo. Bo verjetno ta komplet na zgornji povezavi bolj za programiranje pozivnika, kot za sam prenos sporočil na računalnik. Slučajno sem med brskanjem našel eno stran kjer je nekaj programov za programiranje pozivnikov, če se bo kdo hotel poigrati s programiranjem - http://board.yourwire.net/showthread.php?p=351450 .Žal nikjer ne najdem kakšne sheme oz. načrta kako bi povezal pozivnik z računalnikom..... Je pa že v navadi, da kdor ima kakšne oprijemlive informacije, le teh ne bo izdajal na forumu - le zakaj????
arksi

Objava Peprič » 29. oktober 2009, 17:34

Ja takole, za stari model pozivnika imam shemo, za novega pa žal še ne, ampak po moje bi se dalo. Pri starem je tako, da takoj, ko ga priključiš preko kabla na serijsko vodilo, pošlje mislim da neprebrana sporočila na PC in jih lahko gledaš na terminalu (nastavitve 9600,8,n,1). Tako potem velja za vsa na novo prejeta sporočila.
Uporabnikova podoba
Peprič

Objave: 63
Registriran: 15. maj 2007, 15:15

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov