Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Sistem zvez ZARE!

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Sistem zvez ZARE!

Objava marjan82 » 8. september 2009, 19:37

Marko Š. je napisal:Točno tako. Sedaj imamo v radgoni in tem delu pomurja 2 kanal. Dela pa toliko kot črnogorci ob 7 zjutraj (brez zamere južnim kolegom - nisem nestrpnež :)). Od takrat dalje imamo informacijski mrk. Še pozivov ne dobim domov na pozivnik. Sicer zadevo poskušamo z RECO rešiti vendar neke luči na koncu tunela se še ne vidi.
Zaradi tega smo bili primorani !!kupiti!! mobilne telefone za tovornjake in PV1. Žalostno a resnično pa smo v letu 2009.
lp, m

Točno tako niti pozivov ne dobimo na pozivnike ko je intervencija, se mi je to ne dolgo nazaj zgodilo da smo imeli intervencijo pozivnik pa kar lepo tiho...
Smo imeli lepo urejene zveze so delale kot se spodobi razen nekaterih krajev kateri so bili zakriti, ne vem zakaj se je to vse skup preselilo te lokacije. Tudi mi smo bili obveščeni da bi morali delat na 02 kanalu vendar z poskušanjem ter testiranjem smo ugotovili da bomo delali kar naprej na 13 kanalu ker nam gre dosti bolje.
Prosil bi pa da nas ti kateri so v ReCO in so tudi uporabniki verjetno tega foruma da nas malce obveščajo kaj se dogaja z zvezami na našem območju ter kaj se načrtuje v prihodnje.
Lp, Marjan.
Uporabnikova podoba
marjan82

Objave: 36
Registriran: 28. oktober 2005, 20:29
GE: Petanjci

Objava Marko Š. » 9. september 2009, 7:34

Za našo regijo moram povdariti, da so s RECOja poslali obvestilo na vse možne naslove, kdaj in kaj se bo zgodilo. Problem pa je Radgonski repetitor, ki so ga zaradi objektivnih razlogov morali preseliti na naš PGD, na türn. Vsi skupaj iščemo alternativo, saj je ta stolp precej nizko in še zaradi drugih krajevnih značilnosti precej neuporaben na tem mestu. Če se prav spomnim je kanal 13 namenjen M. Soboti in bližji okolici in deli pomurja kjer je Ljutomer (gasilec77 bo več vedel). Ostalo pa je kanal 2.

Tudi mi pa vidimo na hipe boljše delovanje zvez na 13 kanalu. Samo mesto Radgona je pa pri obeh sedaj skorajda popolni mrk, po titovi dolini (Apače) je na hipe kot v kameni dobi. Zdaj pa se znajdi. Malo bojše je proti Negovi (včeraj smo bili na požaru in je veza nekje pol poti pokrita). Prosi Lenartu pa ne bom izgubljal besed.

Tudi na slabe radijske postaje smo pomislili. Ovrgli smo tudi to teorijo. Vsa društva imamo probleme. Se pa zadeva poizkuša premakniti na bolje.

lpm
Uporabnikova podoba
Marko Š.

Objave: 212
Registriran: 5. september 2006, 8:04
GE: Gornja Radgona

Objava Rafter » 9. september 2009, 21:47

Marko, kaj pa grad? :o
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava marjan82 » 9. september 2009, 22:06

Mene še zanima zakaj so se lokacije repetitorjev, kateri so delovali čist vredu na našem območju, preselili oziroma menjali lokacijo??
Uporabnikova podoba
marjan82

Objave: 36
Registriran: 28. oktober 2005, 20:29
GE: Petanjci

Objava gasilec77 » 9. september 2009, 22:24

Marko Š. je napisal: Če se prav spomnim je kanal 13 namenjen M. Soboti in bližji okolici in deli pomurja kjer je Ljutomer (gasilec77 bo več vedel). Ostalo pa je kanal 2.

pm

Tudi pri nas v Ljutomeru se ubadamo z podobnimi problemi:).... Do sedaj smo delovali na 04 kanalu, po novem pa kanal 22, pa ti povem,da je več ali manj tema:):D:D
Vedno pričakuj nepričakovano!

Uporabnikova podoba
gasilec77

Objave: 538
Registriran: 9. oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer

Objava Marko Š. » 11. september 2009, 16:13

Grad je bila zadnja lokacija repetitorja, ki pa ni bila dobra zaradi omejenega dostopa do njega. Zaradi tega so ga premestili.
So pa baje pred dnevi dobili novo lokacijo!
lpm
Uporabnikova podoba
Marko Š.

Objava Peprič » 12. september 2009, 15:13

marjan82 je napisal:Mene še zanima zakaj so se lokacije repetitorjev, kateri so delovali čist vredu na našem območju, preselili oziroma menjali lokacijo??

Zaradi "ta zelenih". Pečarovce so morali ugasnit, ker nekomu kure ne nosijo več toliko jajc kot prej. Je že kdo poizkušal predlagati kako novo lokacijo?
Uporabnikova podoba
Peprič

Objave: 63
Registriran: 15. maj 2007, 15:15

Objava Rafter » 12. september 2009, 17:08

Peprič je napisal:Zaradi "ta zelenih". Pečarovce so morali ugasnit, ker nekomu kure ne nosijo več toliko jajc kot prej.
Zajebavaš ali resno misliš??? :lol: :lol: #-o
Rafter
moderator
moderator

Objava Peprič » 18. september 2009, 14:18

Rafter je napisal:
Peprič je napisal:Zaradi "ta zelenih". Pečarovce so morali ugasnit, ker nekomu kure ne nosijo več toliko jajc kot prej.
Zajebavaš ali resno misliš??? :lol: :lol: #-o

Glede kur ne vem, vem pa, da bodo morali odstraniti vse oddajnike na Pečarovcih. Tako RTV kot Mobitel, vojska itd...Pač nekomu na tem hribu antene niso všeč.
Uporabnikova podoba
Peprič

Objava Marko Š. » 18. september 2009, 14:31

http://www.puconci.si/dokumenti/52/2/20 ... 8_2337.doc Rafter, da bo bolj jasna slika.

Danes ponoči smo imeli intervencijo na cesti v bližini gas. doma. Malo je manjkalo da bi centru povedal da se več ne bomo nikoli slišali, ker prodajamo vse radijske postaje, ker jih itak ne potrebujemo. :(
Upam, da bodo res hitro uredili zadevo, ker je stanje porazno.

lp,m
Uporabnikova podoba
Marko Š.

Objava Peprič » 18. september 2009, 17:26

Marko Š. je napisal:http://www.puconci.si/dokumenti/52/2/2009/134-6.11.2008_2337.doc Rafter, da bo bolj jasna slika.

Razumem, da jih moti kilovatni oddajnik RTV- ja, ne razumem pa, kako jih lahko moti VHF repetitor, ki je na oddaji z 10W povprečno enkrat na dan za cca 1minuto. Stvari gotovo niso primerljive. Drage prebivalce Pečarovcev bolj boli glava od sitarjenja po GSM telefonu, ki jim izgleda cvre možgane in ne znajo več trezno razmišljati kaj je in kaj ni nevarno za njihovo zdravje.
Uporabnikova podoba
Peprič

Objava Marko Š. » 18. september 2009, 17:35

Kaj češ.
Ker jih niso od začetka upoštevali so sedaj napičeni proti vsemu kar je v povezavi z oddajnikom. Mi pa gremo nazaj na krese iz brega na breg! :!:
Uporabnikova podoba
Marko Š.

Objava Rafter » 28. september 2009, 22:25

Marek, pa a to so tiste antene na obrobju Goričkega? Enkrat pred leti sem bil tam, sem celo pofotkal.... Moram poiskat.
Rafter
moderator
moderator

Objava Peprič » 29. september 2009, 20:12

Antene na Vaneči (sosednji hrib) so veliko bolj opazne kot antene na Pečarovcih (morda si slikal te) vendar je ta hrib bolj radioamaterska postojanka, tako da neradi spustijo zraven javne službe.
Uporabnikova podoba
Peprič

Objava Marko Š. » 1. oktober 2009, 9:57

Roko na srce ne vem. Gledam le po tleh ko iščem gobe! :)

Rafter je napisal:Marek, pa a to so tiste antene na obrobju Goričkega? Enkrat pred leti sem bil tam, sem celo pofotkal.... Moram poiskat.
Uporabnikova podoba
Marko Š.

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost