Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Sistem zvez ZARE!

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Sistem zvez ZARE!

Objava reševalka » 1. april 2010, 15:12

Pozdrav gasilcem!

Rabim pomoč in sicer sem zaradi poškodbe isti dan ko bi morala na seminar za ZA-RE pristala na urgenci. Delam izpit za vodnika reševalnih psov in rabim potrdilo še za ta seminar. V okviru kinološke zveze je to organizirano enkrat letno in bi zdaj morala čakati še eno leto, da lahko nadaljujem. Imate gasilci kaj prej razpisan seminar, da se infiltriram :D
Hvala, lp reševalka
reševalka

Objava gubina » 5. april 2010, 21:03

reševalka napiši kaj več o sebi-od kod si, ali si gasilka in podobno.razpis za uporabnika radijskih postaj je v domeni posameznih gasilskih zvez.torej pozanimaj se pri gasilcih v svojem kraju kaj in kako.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 703
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava resevalka » 6. april 2010, 10:07

Sem vodnica reševalnega psa in bi rada opravila seminar / izpita za ZA-RE (na Igu ali kje drugje v Sloveniji) pred aprilom naslednje leto (kinologi imamo seminar enkrat letno). Pri reševalcih je dovolj, da poslušaš seminar o ZA-RE in v praksi uporabiš postajo. Po nasvetu svoje organizacije imate podobno usposabljanje samo še gasilci in zdaj iščem možnost, da se pridružim podobnemu seminarju katerikoli gasilski enoti in pridobim potrdilo. Torej bi se vam priključila samo za ZA-REizobraževanje, ki bi bilo čimprej letos in za kakšno pivo :).
resevalka

Objava skater » 7. april 2010, 16:09

resevalka je napisal:Sem vodnica reševalnega psa in bi rada opravila seminar / izpita za ZA-RE (na Igu ali kje drugje v Sloveniji) pred aprilom naslednje leto (kinologi imamo seminar enkrat letno). Pri reševalcih je dovolj, da poslušaš seminar o ZA-RE in v praksi uporabiš postajo. Po nasvetu svoje organizacije imate podobno usposabljanje samo še gasilci in zdaj iščem možnost, da se pridružim podobnemu seminarju katerikoli gasilski enoti in pridobim potrdilo. Torej bi se vam priključila samo za ZA-REizobraževanje, ki bi bilo čimprej letos in za kakšno pivo :).

V GZ zgornje Savinjske doline, točneje za PGD Mozirje bo letos organiziran še en tečaj za specialnost uporabnik radijskih postaj. Kako je pa s potrdilom, čeprav boš ušpešno opravila tečaj če nisi gasilka pa ne vem. :?:
Uporabnikova podoba
skater

Objave: 94
Registriran: 9. julij 2006, 16:04

Objava Zbiljc » 7. april 2010, 19:37

V Medvodah bo v kratkem tečaj za zveze ZARE
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava resevalka » 8. april 2010, 7:26

Hvala obema! Se bom poskusila priključit Mozirju, ki mi je bliže.
resevalka

Objava Samuel » 1. avgust 2010, 21:48

Kje bi se lahko dobil podatek katere kanale uporabljajo gasilska društva po Sloveniji?
Samuel

Objava Matjaž Zupan » 2. avgust 2010, 21:19

Društva ne uporabljajo fiksnih kanalov, temveč jim slednje dodeli pristojni RECO. Je pa res, da imajo posamezne gasilske zveze t.i. delovne kanale, ki jih v primeru intervencij najpogosteje uporabljajo.
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

Objava mareex » 11. februar 2011, 23:21

zanima me kako veš katere frekvence se uporabljajo v določeni regiji. Sicer je znanih 32 kanalaov v seznamu na zaćetku te tema,kaj pa ostali?
mareex

Objave: 46
Registriran: 31. januar 2011, 21:37

Objava Pero » 21. februar 2011, 19:36

2x isto vprašanje. Saj to ni javni radijo kjer sučejo muziko ?! Če boš rabil ti bo ReCO točno vse povedal na kateri kanal se javi.

lp
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava tomaz112 » 13. marec 2013, 23:45

Zanima me prava lokacija repetitorjev na območju ReCO Gorica. Na drugi strani te teme sem zasledil, da so lokacije

Trstelj 07-REG GO 07 173.5125

Planinica 08-REG GO 08 173.375

Kobariski Stol 09-REG GO 09 173.5625

V dokumentu na strani GZ Kočevje (http://www.gzkocevje.si/upload/doc/15_Za_uporabnike.pdf na 7 strani je zemljevid z lokacijami) pa da so lokacije repetitorjev

Gora C7
JavornikC8
Kobariški stol C9
Kuk C22

Katere so prave lokacije repetitiojev na kanalih 7 in 8, ter ali res obstaja repetitor Kuk na kanalu 22?
tomaz112

Objave: 31
Registriran: 9. avgust 2012, 14:29

Re: Sistem zvez ZARE!

Objava boris79 » 14. marec 2013, 9:27

Tomaž,
to lahko vprašaš tudi v svoji GZ!!!
mislim, da boš vse izvedel!
boris79

Objave: 60
Registriran: 10. april 2008, 14:36

Re: Sistem zvez ZARE!

Objava kmhslo » 14. marec 2013, 10:56

kmhslo

Objave: 277
Registriran: 3. junij 2008, 22:22

Objava Don Micky » 14. marec 2013, 12:25

Pozdravljeni;

repetitorji so na vrhovih hribov, ki ste jih zapisali, repetitor na KUK-u resnično deluje na 22 ZARE kanalu oz. na istem kanalu kot je eden izmed repetitijev v GZ Murska Sobota. Od lanskega leta je nad Baško grapo nameščen še ne repetitor, ki služi prav pokrivanju tega strnjenega območja in deluje na kanalu 24.

http://www.sos112.si/slo/page.php?src=pr12.htm

LP!
Bolj star, bolj nor!
Uporabnikova podoba
Don Micky

Objave: 452
Registriran: 10. december 2003, 9:24

Objava Intervent » 30. marec 2013, 11:51

Pozdravljeni!

Za lokalno PGD bi rad usposobil ročno radijsko postajo in ker sem bolj neizkušen na tem področju bi bil vesel, če bi me prek ZS kontaktiral kak uporabnik foruma, ki bi mi pojasnil par osnovnih stvari. (duplex, offset, subtone, cross mode, itd. v sistemu ZARE).
Imam vse potrebno za programiranje preko računalnika, le pri nastavitvah se malo lovim.
Postaja je sicer že registrirana pri lokalnem ReCO.

Lp, Domen
Intervent

Objave: 4
Registriran: 30. marec 2013, 11:35

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost