Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Baterija

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava DAMIJAN » 19. januar 2006, 19:28

Prostoviljni gasilec hvala za informacijo,baterija nama zdrži do minute enako :lol: ,ravno to sem hotel vedeti,ker sem pač pričakoval malo več.

lp Damijan
DAMIJAN

Objave: 101
Registriran: 24. september 2003, 11:32

Objava Buxl » 15. februar 2006, 0:32

[quote="Lado"]Poglej še na tem naslovu

http://nakup.dspot-on.net/jebatt/
Buxl

Objava GoGo » 17. september 2007, 21:15

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje v zvezi z baterijo. Sem bral pa nekateri napišejo tak drugi drugače pa me zanima, kaj je bolše baterijo do konca spraznit pa jo dat punit al takrat ko te začne opozarjat?? Pa če je dobro da jo puniš dlje kot je napisano v navodilih al ne??

Hvala in LP! :wink:
Slika
To kar se Janezek nauči, to Janezek zna.
Uporabnikova podoba
GoGo

Objave: 583
Registriran: 4. junij 2006, 15:13

Objava mihamasle » 17. september 2007, 22:01

Za baterijo je seveda boljše, če jo do konca spraznimo in šele nato napolnimo. Za nove Li-on- ske baterije pravijo da jih lahko tudi dopolnjuješ, vendar je tudi za te bolše da jih sprazneš do konca in spet napolniš.

Ko je baterija nova, jo je treba polniti dlje časa in večkrat izprazniti in napolniti, saj šele po nekaj polnjenjih pride baterija v svoje "delovno" stanje in nato deluje s svojo podano kapaciteto.

Novejši polnilci baterij sami nehajo polniti baterijo, ko je le ta že napolnjena. V kolikem času pa je napolnjena pa je odvisno od izpraznjenosti in pa velikosti baterije.

Lp
Miha
Uporabnikova podoba
mihamasle

Objave: 102
Registriran: 5. oktober 2006, 18:29

Objava GoGo » 17. september 2007, 22:13

Hvala ti lepa za te informacije.. :wink: :wink:
Slika
Uporabnikova podoba
GoGo

Objava M-Coki » 17. september 2007, 22:37

GoGo je napisal:Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje v zvezi z baterijo. Sem bral pa nekateri napišejo tak drugi drugače pa me zanima, kaj je bolše baterijo do konca spraznit pa jo dat punit al takrat ko te začne opozarjat?? Pa če je dobro da jo puniš dlje kot je napisano v navodilih al ne??Hvala in LP! :wink:

O vzdrževanju in polnjenju baterij / akumulatorjev kroži veliko različnih, pogosto tudi zavajajočih teorij.

¤ Svinčevi akumulatorji
Pri vzdrževanju svinčevih akumulatorjev je zelo pomembno, da jih napolnimo takoj po praznjenju in jih hranimo napolnjene. Občasni cikli praznjenja in polnjenja pripomorejo k vzdrževanju. V primerjavi z ostalimi baterijami se polnijo zelo počasi - 10 do 14 ur.

¤ Nikljeve baterije
Poznamo starejše nikelj - kadmijeve (NiCd) in novejše nikelj - metal hidridne (NiMH) baterije. Nikelj - kadmijeve so ob pravilni uporabi ene najtrajnejših in najzmogljivejših baterij, njihovi slabi lastnosti sta razmeroma velika teža in spominski učinek. Če namreč NiCd baterij redno do konca ne praznimo, hitro izgubijo kapaciteto.

Lažje in brez spominskega efekta so NiMH baterije. Kljub temu jih je za vzdrževanje zmogljivosti priporočljivo vsake toliko popolnoma izprazniti.

¤ Litijeve baterije
Imajo zelo visoko energijsko gostoto, torej so lažje od svojih predhodnikov. Ne poznajo spominskega učinka, polnimo jih poljubno (najraje čimvečkrat), so pa zato bolj podvržene staranju. V treh letih bodo po vsej verjetnosti odpovedale ne glede na intenzivnost uporabe.

¤ ''Pametne'' baterije
Polnilec mora vedeti, kdaj je baterija polna, da preneha s polnjenjem. Kdaj je prazna, napravam ni treba posebej ugibati. Pri vmesnih stanjih pa je zelo težko vedeti, koliko energije je še shranjene. T. i. »pametne« baterije s pomočjo dodatnega vezja uporabniku znajo sporočati tudi ta podatek. Ker pa se baterijam kapaciteta s časom spreminja, je dobro to njihovo »pamet« občasno skalibrirati - to naredimo preprosto z enim ciklom popolnega praznjenja in polnjenja baterije.

Verjetno je zdaj sama stvar nekoliko bolj jasna. :)

In še vse, kar ste hoteli vedeti o baterijah, pa niste imeli koga vprašati:
http://www.batteryuniversity.com/
Priloge
rr2.jpg
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava GoGo » 18. september 2007, 0:10

M-Coky je napisal:[
Verjetno je zdaj sama stvar nekoliko bolj jasna. :)

Vsekakor je stvar bol jasna :wink: hvala ti :wink:

p.s. Zaj ti bom že počasi za pivo dužni kolko si mi že pomago glede totih postaj :wink: :D
Slika
Uporabnikova podoba
GoGo

Objava M-Coki » 18. september 2007, 22:18

GoGo je napisal:Vsekakor je stvar bol jasna :wink: hvala ti :wink:

p.s. Zaj ti bom že počasi za pivo dužni kolko si mi že pomago glede totih postaj :wink: :D

Zato smo tukaj, da skupaj razrešimo dileme/dvome itd.
''Kar se pa tiče P.S.-a, se zmenimo ob priložnosti - hehe!'' :D
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Re: Baterija

Objava Pameten16 » 2. april 2010, 11:53

Kje kaj kupujute akumulatorske baterije za ročne radijske postaje npr. Motorola, Kenwood in kakšne so kaj cene? Pa prosim naj bodo originalni deli.
Pameten16

Objave: 2
Registriran: 28. marec 2010, 15:05

Re: Baterija

Objava b4d » 2. april 2010, 13:33

Nocem promovirat nobenega, zatorej imas PM.

LP
Uporabnikova podoba
b4d

Objave: 235
Registriran: 20. julij 2006, 19:14

Odg: Re: Baterija

Objava Pameten16 » 5. april 2010, 19:36

b4d je napisal:Nocem promovirat nobenega, zatorej imas PM.

LP

Hvala. Samo cene so pa kar zasoljene. Kaj pa kakšne druge baterije, ki niso original vendar so primerne za uporabo. Kje se da to kaj dobiti?
Pameten16

Objave: 2
Registriran: 28. marec 2010, 15:05

Nazaj

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost