Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Center za obveščanje

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Slipi » 11. junij 2006, 16:56

No še tole pridam z izkušnjo, vsi klici sprejeti v isti minuti:

- Požar stavbe, kličejo očividci, ki jih je kar precej, noben ne ve, da že nekdo kliče na 112,
- gorska nesreča s hudo poškodbo planinca, pridobiti točno lokacijo, da veš aktivirati tapravo postajo GRS in
- nekdo hoče skočiti iz vlaka, ki pelje v smeri Jesenic

v ReCO pa dežuren samo en operativec, klicev pa najmanj 20 in vsem se moraš takoj oglasiti, da se ne govori, "ja kaj pa dela, sej se sploh noče oglasiti na nujen klic". Zdaj se pa oglašaj na vsak klic in takoj ustreži vsakemu klicočemu :D
Teorija je že pol intervencije, praksa pa poskrbi za vse ostalo in še teorijo !!
Uporabnikova podoba
Slipi

Objave: 145
Registriran: 18. december 2002, 16:54

Objava Mitja Gregorič » 11. junij 2006, 18:50

Slipi
tebi in tvojim kolegom ter vsem ki so zaposleni kot operativci v RCO ni lahka .... včasih tudi je še bolj j.....

Normalen folk (kolikor je sploh še normalen) pa bi vse na tlesk roke... ...malo kdo se zaveda da je po klicu v RCO treba še čakat da se na mesto pomoč pripelje.....in se čudi temu koliko časa pomoč hodi ---(preprosto misli da bi morala z klicem v sekundi tam)...
na žalost to ni tako.... kilometri vzamejo svoj čas.
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Re: Center za obveščanje

Objava Rolf » 11. junij 2006, 20:31

Jure je napisal:... Pojavlja pa se problem da se ob izvozu center ne javlja. Primer je tudi meddruštvena vaja na kateri smo center kicali kar vztrajno vendar se ne javi! :roll: ...

Mogoče niste klicali v tapravem jeziku ;) .... http://video.google.com/videoplay?docid ... 6237246497

LP, Rolf ;)
Life is a lesson, you learn it when you're through! (by Limp Bizkit)
Rolf

Objave: 242
Registriran: 23. oktober 2002, 10:00

Odg: Center za obveščanje

Objava M-Coki » 1. april 2010, 21:20

Okrog 22h zvečer. Očividka (od doma, s pogledom skozi okno) opazi travniški požar, pokliče na 112... obrazloži situacijo in odgovor ki sledi: ''Ste popolnoma prepričani, da gre za požar in ne za nadzorovano kurjenje? Še enkrat poglejte, če res gori! In, ali vesto koliko stane intervencija?''

Je to normalno ? :twisted:
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava Gregor K. » 9. april 2010, 21:36

To glede cene intervencije seveda ni, ostalo pa je. Ko bi ti vedel koliko "travniških", "gozdnih" in požarov "hiš" je takole javljenih ponoči na par kilometrov daleč ali pa celo preko hriba. :roll:
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava Pero » 12. april 2010, 9:56

A ni po zakonu da moreš kurjenje prijavit ?
Če smo že tu , me zanima koliko požarov ni javljenih (ali pa prepozno) ker ljudje mislijo da sosed kuri smeti ....

Se pa strinjam z Coki-em. Lahko vpraša če je prepričana in naj še enkrat pogleda. Mešanje cen intervencij s tem in strašenje ljudi pa res ne pomaga....

Tako ko sprašujem okoli, jih je že večina bila v situaciji, da bi lahko poklicala na 112 (pa ne samo zaradi požara). Pa niso, ker niso pripravljeni odgovarjat na neumna vprašanja operaterjev in se sami tolažijo s tem da bo že nekdo drug poklical .... #-o
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava gubina » 12. april 2010, 16:04

Pero je napisal:A ni po zakonu da moreš kurjenje prijavit ?
Če smo že tu , me zanima koliko požarov ni javljenih (ali pa prepozno) ker ljudje mislijo da sosed kuri smeti ....

Se pa strinjam z Coki-em. Lahko vpraša če je prepričana in naj še enkrat pogleda. Mešanje cen intervencij s tem in strašenje ljudi pa res ne pomaga....

Tako ko sprašujem okoli, jih je že večina bila v situaciji, da bi lahko poklicala na 112 (pa ne samo zaradi požara). Pa niso, ker niso pripravljeni odgovarjat na neumna vprašanja operaterjev in se sami tolažijo s tem da bo že nekdo drug poklical .... #-o

me zanima kakšna neumna vprašanja pa postavljejo operaterji?
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 695
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava Rok Ušen » 13. april 2010, 0:13

Ne bi rad bil nesramen, ampak včasih se pa res najde kakšna cvetka.

Ko sem v Lj klical, da gori vozilo, me je na koncu vprašal "Če avto res gori?" Mogoče sem res javil dokodek malo premalo panično, ampak vseeno če imajo tvoje ime, priimek in izpisano telefonsko, bi takšna vprašanja lahko mirno izpuščali. Še posebno pa je v Lj moteče, da ko na centru pobere informacije o dogodku, da veže na Brigado, kjer še moraš enkrat ponoviti že enkrat povedano.
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava M-Coki » 16. april 2010, 23:46

Pero je napisal:Tako ko sprašujem okoli, jih je že večina bila v situaciji, da bi lahko poklicala na 112 (pa ne samo zaradi požara). Pa niso, ker niso pripravljeni odgovarjat na neumna vprašanja operaterjev in se sami tolažijo s tem da bo že nekdo drug poklical .... #-o

Drži! Kot primer poglejmo samo zadnji požar - PapaJoe na Pobrežju... Objekt stoji tik ob zelo prometni cesti (sploh v jutranjih urah), pa je minlo kar nekaj časa, preden so dobili klic na 112. :roll:
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava gubina » 20. april 2010, 22:08

Rok Ušen-(Blondi) je napisal:Ne bi rad bil nesramen, ampak včasih se pa res najde kakšna cvetka.

Ko sem v Lj klical, da gori vozilo, me je na koncu vprašal "Če avto res gori?" Mogoče sem res javil dokodek malo premalo panično, ampak vseeno če imajo tvoje ime, priimek in izpisano telefonsko, bi takšna vprašanja lahko mirno izpuščali. Še posebno pa je v Lj moteče, da ko na centru pobere informacije o dogodku, da veže na Brigado, kjer še moraš enkrat ponoviti že enkrat povedano.

lahko bi avto samo "zakuhal", zato te je vprašal če res gori!
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 695
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava Pero » 21. april 2010, 7:56

Mogoče je bil pa webasto :lol: :twisted:
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava Gost14 » 4. julij 2010, 16:22

Rok Ušen-(Blondi) je napisal:Ne bi rad bil nesramen, ampak včasih se pa res najde kakšna cvetka.

Lahko ti povem izkušnje, večkratne na isto temo.
"Gori avto na AC v smeri Kranj vzhod proti Naklem"
Ko gasilci pripeljejo na kraj ugotovijo, da je v motorju avta preplozala "dihtenga" in je v zrak ušla vsa hladilna tekočina. Normalno z velikim oblakom pare (za mimo vozečega pa dima).
Največji problem očividcev je ta, da od daleč opazijo nek dogodek, hitro telefonirajo v ReCO in se ne prepričajo kaj se resnično dogaja, ampak so prepričani, da je vse tako, kot so si sami zamislili. To ugotovijo šele gasilci z nepotrebnimi intervencijami, ki morajo nič kolikokrat, tako z lažne intervencije, na bolj oddaljeno pravo intervencijo, kot bi izvozili iz svojega PGD.
Praksa operatica v Reco ima potem za nekoga klicočega taka vprašanja za neverodostojna, ki pa nikakor niso ne nevmesna niti niso neupravičena.
Veste, vedno se morate pri svojih kritikah postaviti v vlogo operativca in ne v gasilca. V tem slučaju bo zadeva popolnoma drugačna in veliko bolj razumljiva. V kolikor pa za katero zadevo ne najdete pravih razlag ali odgovorov, se brez bojazni obrnite na vodja ReCO in pokumunicirajte z njim o vaših "nesporazumih". Izvedeli boste marsikaj kar boste v prihodnje gledali z drugačnim pogledom. Le če ne boste dobili željenega odgovora, potem planite na forum in kritizirajte. Prepričan pa sem, da korekten pogovor, že da željene rezultate in predvsem stvarno sliko zakaj tako in ne po vašem načinu razmišljanja, ki ni rečeno, da je vedno pravilen.
Gost14

Objava Rok Ušen » 4. julij 2010, 16:36

Lepo napisano. Pa vendar bi rad k temu dodal še svoj piskrček...

Če sem ravno napisal svojo izkušnjo z ReCo LJ... Operativec na 112 me je vprašal v smislu, če avto zares gori ali si delam norca. Razlog za to je bil verjetno v tem, da sem študent v LJ, glede na izpisano številko pa je lahko razbral kraj Braslovče, kjer je moj stalni naslov in je tako vnešeno v imeniku (Ne vem - predvidevam). Na to se je nanašalo moje pisanje, da če poveš ime, priimek in glede na to, da imate na ReCo izpisano številko klicočega, so takšna vprašanja po moje odveč. Še posebno pa se s tem izgublja čas v LJ (in verjetno še kje drugje, kjer imajo podoben sistem), kjer potem prevežejo v GBL in tam dežurnemu še ekrat razlagaš kdo, kaj in kje.

Sicer pa verjamem, da je prijavljenega na ReCo veliko dima brez ognja :D
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Re: Center za obveščanje

Objava Gregor K. » 8. julij 2010, 18:51

Blondi nihče ne bo ob prijavi šel v bazo podatkov gledat kako ti je ime in kako se pišeš, še najmanj pa kje stanuješ! Počasi bi se spodobilo da ne pišeš več bedarij...
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava Rok Ušen » 9. julij 2010, 6:52

Gregor, ni mi všeč tvoj ton :)

Saj ne pravim,da moraš takoj pogledati. Ampak lahko pa preveriš kasneje, ker če ti povem ime in priimek, tebi pa se izpiše številka, imaš vse podatke, da me policija ulovi v primeru natega. Ali po novem še številke ne izpisuje več? Tega pa res ne vem...
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost