Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

UKV postaje in baterije

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

UKV postaje in baterije

Objava Mitja Gregorič » 23. september 2002, 12:42

Zdravo!
Kot vsi dobro vemo je komunikacija oz. prenos podatkov ključnega pomena pri našem delu.O tem kakšnen model in katero postajo bo kdo imel ne bi izgubljal preveč besed ker sem mnenja,da je to sekundarnega pomena.Po mojem mnenju bi za nakup tako postaj kot druge opreme v gasilstvu morala skrbeti pristojna služba - npr. en oz. največ dva modela (tipizacija opreme -lažja uporaba v skupnih akcijah).
Sicer pa je sam nakup in pravilna uporaba UKV postaj relativno lahka.(navodila,tečaj).
Pomembnejše se mi zdi pravilno vzdrževanje UKV postaj in baterijskih vložkov saj nam še tako "super" model ne koristi kaj dosti če je baterija prazna oz. ima slabo delovno "kondicijo".Rešitev je lahko rezervna baterija ampak tudi to je treba napolniti.Pri tem moramo paziti kako baterije polnemo (zelo pomembno je prvo polnjenje).Tudi O tem koliko različnih modelov UKV postaj je oz. ima posamezno društvo nimam predstave (vsaj po stanju v okolici in širše sklepam,da je kar nekaj različnih modelov UkV postaj po Sloveniji).
Po društvih bi morali nabaviti "posebne" univerzalne t.i. pametne polnilce ,ki bi skrbeli da bi baterije bile vedno polne in v pravi formi.
VPRAŠANJE:>
Zanima me če ima kdo tak polnilec oz. informacijo o tem kje bi se lahko takšen univerzalni polnilec dobil?

Lep pozdrav!
Mitja
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Dodatek!

Objava Mitja Gregorič » 25. september 2002, 11:27

Uspelo mi nekaj izbrskati.Zadevica je kar uporabna.Zaenkrat sem to zasledil le pri podjetju Teleset (Oglejte si na tem naslov http://www.teleset.si/ostalo.htm) mogoče pa se bo še kaj v tej smeri našlo.
lp :)
ali
http://www.jbro.com/htmldocs/telepowerpro.html
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Peter » 25. september 2002, 13:57

Podobna naprava se pripravlja tudi v Sloveniji. Ko bo kaj več znanega, bom objavil na forumu.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Regenerator aku.

Objava Rolf » 22. oktober 2002, 11:33

Zdravo!
Naprava, ki jo omenja Peter je odlična (predobra).
Če računaš, da ima pet gnezd, za pet akumulatorjev in da boš en aku. regeneriral/kondiciral en dan - potrebuješ 1700 aku. da boš imel s tako mašino kaj počet. Da ne omenjam 5000 EUR ali več... :wink:

Na naslovu http://www.poelz.at/iep/English/index.htm je naprava AKKU-fit model BLR 400.
- univerzalna
- normalna cena (700 EUR)!!!

LP
Rolf

Objava Matej B. » 6. november 2002, 0:09

KJE in ZA KOLIKO dobiti 4 kom. akumulatorjev za Maxon SL-500????
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1133
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava Andrej » 6. november 2002, 0:29

Zastopstvo in servis za MAXON v Sloveniji ima podjetje http://www.mibo.si/ .Cena baterije 1200 mAh NiCd je v lanskem letu znašala 18.000 sit + 20% DDV.

Andrej
Andrej

Objave: 499
Registriran: 27. avgust 2002, 16:44

Objava Jaka » 12. november 2002, 0:20

Ali mogoče tudi kdo ve, kje imajo akumulatorje za Motorolo (Radius GP 900). Izgleda, da bo crknila in jo bom moral zamenjati.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Baterije

Objava pouzek » 12. november 2002, 11:37

Za MOTOROLO poskusi pri Elektrotehna ELZAS (tel. 01 242 71 28 - g. Jerina) nad Gasilsko opremo v LJ.

NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
pouzek

Objave: 86
Registriran: 9. september 2002, 18:01

Baterije in polnilci... ?!

Objava Alex74 » 12. februar 2003, 16:38

Juh...

Vse lepo in prav. V svetu se da dobit kar nekaj zadev za polnjenje teh in onih baterij. Zanima me pa, kaj od tega je dosegljivo v Sloveniji in po "normalnih" cenah (da ne govorimo o unih 5000 eur v enem od sporočil).

Pa še nekaj. V društvu imamo kar nekaj različnih ročnih postaj in navodila se po navadi založijo in izgubijo. Kakšna je naj enostavnejša in učinkovita metoda preverjanja aku. baterije, če je potrebna polnjenja ali ne?

LP
Alex
Alex74

Objava pes » 18. marec 2003, 16:23

Kdor bo iskal baterije za Maxon naj ve da jih ima podjetje
Iskra Transsmiting
Stegne 11
1000 Ljubljana

Njihov uslužbenec, ki se je prej bavil s tem ( David Hojan) pa ne dela več pri njih.

Sedaj Vam lahko še najbolj pomaga uslužbenka gospa Siva.

Upam, da ne boste imeli težav pri iskanju kot jaz.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

nosilci postaj

Objava oča » 20. marec 2003, 1:03

Kar se zadeva baterij za UKW je največji problem evidenca polnjenja in vzdrževanja. Za te stvari imamo pri nas vestnega gasilca, ki skrbi predvsem za pripravljenost vseh baterij, ki jih uporabljamo pri UKW, baterijskih svetilkah. Ampak tudi to ne zadostuje saj smo ostali, ki te zadeve uporabljamo nevestni in dotičnega človeka ne obvestimo o uporabi ali pa v največ primerih vrže baterijo v polnilec čeprav napol polno in ona se polni do prihoda nekoga da se je usmili in vzame iz polnilca.
Osebno imam UKW postajo v osebni zadolžitvi pet let z eno dodatno baterijo in jo uporabljam za vse vaje in intervencije pa nisem še imel nikoli toliko problemov z njo kot večina na eno leto starih postajah in že hočejo novo baterijo. Ta problem opažam tudi pri ostalih v okolici.

LP OČA
Uporabnikova podoba
oča

Objave: 94
Registriran: 1. december 2002, 20:40

Objava pes » 21. marec 2003, 12:25

Oča vse lepo in prav.

Ampak baterije ki so vstavljene v ročne UKW postaje so tipa NiCd. te baterije imajo spominski efekt kar bi naj pomenilo, da če je imaš polne 10% ko jo daš polnit se ti bo napolnila samo še do 90% tako da si 10 % že izgubil. Zato pa so boljše lionske ki pa tega efekta nimajo-pa še dražje so.
Kolikor mi je znano.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava matjaž » 21. marec 2003, 12:59

pes je napisal:Oča vse lepo in prav.
Zato pa so boljše lionske ki pa tega efekta nimajo-pa še dražje so.
Kolikor mi je znano.

Kaj pa jeseni, pozimi ter spomlad, ko so temperature pod lediščem :?: :idea:

Takrat si pa brez el. energije iz Lion baterij.

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava tomazrak » 22. marec 2003, 0:21

Ne vem če se lionske baterije za UKV postaje sploh dobijo :?: :?: :?:
Kar se Janezek nauči to Janez zna!
Uporabnikova podoba
tomazrak

Objave: 161
Registriran: 26. december 2002, 13:53

Objava alesp » 21. avgust 2003, 14:24

Živjo! Če koga zanima, kje se da kupiti Ni-Cd baterije (1300 mAh) za Motorolo GP900 jih lahko dobite pri elektrotehni ELZAS, kateri so se preselili na Kolarjevo 47 (Ljubljana - Bežigrad). Cena za 1 kom je 11.520 + DDV. Skupaj 13.824 SIT. Prejle sem dobil zadnji komad, vendar so mi rekli, da dobijo nove čez približno 10 dni.
LP
Uporabnikova podoba
alesp

Objave: 12
Registriran: 23. marec 2003, 22:52

Naprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov