Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

PROZENJE SIRENE PREKO POZIVNIKA!

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava sabirman » 8. februar 2007, 14:37

No vidiš lih zarad tega :roll: Ljudje nebojo vedeli kaj to pomeni a nas amerika bombardera al kaj :?: Se pa strinjam kar si naredil s strojnikom :twisted: Je pa neki drugega vas al pa mesto ane?
Te kej mot? Povej men in ne jambri poveljniku!
Uporabnikova podoba
sabirman

Objave: 465
Registriran: 8. april 2006, 22:22

Objava Indijanec » 8. februar 2007, 15:25

sabirman je napisal:No vidiš lih zarad tega :roll: Ljudje nebojo vedeli kaj to pomeni a nas amerika bombardera al kaj :?: Se pa strinjam kar si naredil s strojnikom :twisted: Je pa neki drugega vas al pa mesto ane?

S tem se strinjam, vendar sem ti ravno hotel povedat, da ko je bila vaja na občinsko stavbo, poleg je pa pošta, se ljudje sploh niso zanimali, kaj se dogaja. Čeprav sta sodelovali tako AL iz MS kot gasilska platforma iz sosednje Madžarske. Ljudje so lepo hodili na pošto, pa ni bilo nobenega problema z "firbci", ker jih praktično ni bilo.
Ne vem, kako je to pri vas, vendar ti povem, da sem pred časom (5 let nazaj) vključil ob 02.30 uri sirene na gasilskem vozilu pred gasilskim domom, ker je neki občan videl plamen ob sanaciji naftne vrtine, pa je mislil, da gori stadion za Spidwey, imel sem jo prižgano 5 minut, pa me niso j***** za pet posto. Še luči se niso prižgale v hišah.

Zato ne razumem, zakaj bi nekoga motila sirena.
Res pa je, da bi resnično nekateri v Sloveniji mislili, da nas je ameriška vojska napadla :lol:
Nekateri so pa res panični, pa ne zaradi strahu, temveč, ker jim zakonodajo omogoča tožbe že zaradi glasu prdeca, ki so se ga prestrašili in jih je ta glas znerviral. Pa je odškodnina tukaj.
Škoda, da se nekatera sodišča s tem ukvarjajo namesto z čim bolj pametnim. :lol:
To ti pa je tako opevana demokracija :lol: :oops:

LP
Uporabnikova podoba
Indijanec

Objave: 111
Registriran: 29. april 2006, 23:56

Objava sabirman » 8. februar 2007, 15:31

Pri nas bi blo 99% frka :wink: Če nekatere motijo že zvonovi...
No lepo da sva rešilanesporazum :lol:
Uporabnikova podoba
sabirman

Objava Indijanec » 8. februar 2007, 16:07

Sabirman, bi te pa še nekaj vprašal!

In sicer, kako imate vi narejeno proženje pozivnikov v vašem društvu :?:
Namreč, ko si pisal za priklop sirene na pozivnik, mi ni bilo jasno in mi še sedaj ni, kako ta pozivnik sploh prijavit na RECO?
Pri nas imam kot poveljnik pozivnik prijavljen na osebno ime, prav tako tudi postajo. A ostali pozivniki so prijavljeni kot operativci PGD.
Kako je to pri vas?
Ali imate pozivnike prijavljene na centru pod osebnim imenom ali kot operativec?

LP
Uporabnikova podoba
Indijanec

Objave: 111
Registriran: 29. april 2006, 23:56

Objava sabirman » 8. februar 2007, 16:12

Amm zdele ti trenutno ne morem odgovorit se bom danes pozanimal pa ti povem :wink: Ampak če me spomin ne bega se mi zdi da je na ime :wink:
Uporabnikova podoba
sabirman

Objava Tine Žen » 8. februar 2007, 16:21

Indijanec je napisal:Sabirman, bi te pa še nekaj vprašal!

In sicer, kako imate vi narejeno proženje pozivnikov v vašem društvu :?:
Namreč, ko si pisal za priklop sirene na pozivnik, mi ni bilo jasno in mi še sedaj ni, kako ta pozivnik sploh prijavit na RECO?
Pri nas imam kot poveljnik pozivnik prijavljen na osebno ime, prav tako tudi postajo. A ostali pozivniki so prijavljeni kot operativci PGD.
Kako je to pri vas?
Ali imate pozivnike prijavljene na centru pod osebnim imenom ali kot operativec?

LP

Vsak pozivniki ima nosilca (ime in priimek) mislim da sem ti s tem odgovoril a ne :wink:
proženje pa je možno posamezno ali skupina
ampak to kolikor vem ne spada v to temo :idea:
moderator če sem preveč sel iz okvirja se opravičujem
lp Tine
Tine Žen

Objave: 348
Registriran: 25. september 2004, 17:41

Objava pgd_babici » 8. februar 2007, 23:47

Fantje,napisane so že tri strani??
Pri nas že kar nekaj let velja tiho alarmiranje gasilskih enot(znak za požar je bil ukinjen).Sicer,je bilo kar nekaj poskusov za ponovno vključitev tega znaka v sistem alarmiranja.
Znak za nevarnost(za alarmiranje gas.enot) se izjemoma uporablja v manjših in redkeje poseljenih naseljih(enote I.kat.).Mislim da je bil narejen spisek katere so te enote(GZS,URSZR).
Daljinsko proženje sirene se proži samo preko ReCO.Vsa elektronika je v zaklenjenih el.omaricah(ob odprtju omarice se pokaže operaterju lučka-napaka).
Lepo bi bilo izvedeti kakoje to urejeno na različnih koncih naše dežele.
LP Robert
pgd_babici

Objave: 212
Registriran: 24. december 2004, 21:26

Objava Tilen-ReCO LJ » 9. februar 2007, 0:47

Hojla!

Odgovor na Oskarjevo vprašanje je k sreči že serviral Tine, tako, da mi ne bo potrebno brskati in iskati po papirjih. :D

Kot je napisal pgd_babici; sirene naj se za aktiviranje PGD uporabljajo le v izjemnih primerih, zato so v uporabi pozivniki. Seznam PGD, ki še vedno uporabljajo sirene za aktiviranje je bil objavljen v Uradnem listu (pojma nimam v katerem, lahko se pozanimam).

Za proženje siren, ki v ReCO niso vezane daljinsko in se nahajajo na objektih GD, so nekatera društva uporabljala/jo različne metode. Slišal sem že tudi za varijanto aktiviranja sirene z GSM. Večkrat sem slišal tudi za aktiviranje sirene preko strele. Tisti, ki se je z onimi zgoraj uspel dogovoriti za takšen način, ta pa res ne potrebuje pozivnika. :D
Lep pozdrav,
Tilen
Tilen-ReCO LJ

Objave: 65
Registriran: 20. avgust 2006, 22:30

Objava pes » 9. februar 2007, 0:51

Tilen-ReCO LJ je napisal: Slišal sem že tudi za varijanto aktiviranja sirene z GSM.

Ja, ta način imajo/ so imeli v PGD Vrbje, kaj več pa ve o tem Denis.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Primož V. » 18. februar 2007, 20:51

Uroš malo še počakaj.
Tudi pri nas se bo to prej ali slej naredilo na tak način, kot ga je opisal Peter, zato je nesmiselno samostojno iti v takšno zadevo.
Primož V.

Objave: 14
Registriran: 27. januar 2007, 17:42

Objava uros11 » 19. februar 2007, 9:10

Primož V. je napisal:Uroš malo še počakaj.
Tudi pri nas se bo to prej ali slej naredilo na tak način, kot ga je opisal Peter, zato je nesmiselno samostojno iti v takšno zadevo.

ne vem dobil sem ponudbo da bi lahko to zadevo kupili za okoli 600€!
bomo videli kako se bomo odločili!!
Če bomo čakali na drzavo bomo čakali se vsak 10 let!
Za pamet pravijo, da je edina stvar, ki je pravično razdeljena na svetu! Vsak zase pravi, da jo imama največ na svetu!

Lep pozdrav Uros
Uporabnikova podoba
uros11

Objave: 409
Registriran: 17. junij 2006, 10:03

Objava Peter » 19. februar 2007, 10:38

uros11 je napisal:Če bomo čakali na drzavo bomo čakali se vsak 10 let!
Zakon določa, da mora URSZR sirene prevzeti najkasneje v roku petih let, torej do 2011.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava toma » 19. februar 2007, 22:57

uros11 je napisal:
Primož V. je napisal:Uroš malo še počakaj.

ne vem dobil sem ponudbo da bi lahko to zadevo kupili za okoli 600€!
bomo videli kako se bomo odločili!!
Če bomo čakali na drzavo bomo čakali se vsak 10 let!
Uroš moje mnenje je tako , da za tisto kar mora poskrbet država naj tudi poskrbi, tistih 600 evrov pa rajši porabi za kako drugo nabavo bolj potrebne opreme.
Gasilec znanja ne proda , ampak ga podari.

NA POMOČ !
Uporabnikova podoba
toma

Objave: 481
Registriran: 9. februar 2007, 17:45

sirena

Objava garfield » 23. februar 2007, 21:05

Proženje sirene preko GSM ni težko narediti. Sem že delal veliko tovrstnih naprav. Napravo lahko zaščitiš z geslom tako da samo eden ve ali dva. Problem pa je da mora biti naprava zanesljiva. V mojem primeru ima naprava zasilno napajanje(akumulator), ogrevanje, avtomatsko zračenje omare, sistem za vzdrževanje nizke vlage(sušenje), omara je IP54(zaščita proti vlagi). Te sisteme imam na planini za kontrolo zasneževanja in v 2 letih še ni nič se pokvarlo. Glede proženja siren pa: koliko je še to smiselno. Za požar se uporabi tiho alarmiranje, za kaj drugega pa bog ne daj da bi uporabili. Treba je prenovoti sistem ZARE in doboti dodatne pozivnike. Enket ko me bo zagrabl jih bom sam naredil. Imam POCASG modul, ki se dobi v tujini. Potem ni težko narediti pozivnik, sam standarda se je treba držat.

LP
garfield

Re: sirena

Objava Rafter » 23. februar 2007, 23:29

garfield je napisal:Enkrat ko me bo zagrabl jih bom sam naredil. Imam POCASG modul, ki se dobi v tujini. Potem ni težko narediti pozivnik, sam standarda se je treba držat.

LP

Garfield, zanimivo branje. Če se boš registriral in objavljal kaj več s področja, ki ga (vsaj zdi se mi) obvladaš, bomo zelo veseli. Samo da se boš lepo obnašal! :twisted: :twisted: :twisted:

LP, R. :wink:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Bing [Bot] in 1 gost