Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Prenehanje članstva v PGD

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi

Moderatorji: Milan Dubravac, Drago

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Prenehanje članstva v PGD

Objava hec » 31. avgust 2010, 17:21

Prvo boste morali ugotovit kakšne usmeritve ima to društvo in kaj sploh počnejo, šele potem boste lahko sodili, kdo je koristen in kdo je za v šaro......
Tudi pri veteranih, simpatizerjih....ter ostalih članih morajo bit postavljene norme....v nasprotnem so sami sebi namen!
Uporabnikova podoba
hec

Objave: 902
Registriran: 17. februar 2006, 1:55

Objava rachek » 27. junij 2018, 10:15

Ok, sem dodobra preletel vse, kar ste napisali.

1.) Ve morda kdo, pred katerim upravnim urganom se rešujejo "tovrstni spori"(Beri: "kenslajo gasilske zajebancije")? Torej, pred katerim upravnim organom društvo "prisiliš" k temu, da te izpiše in ti da izstopnico?
2.) Jaz osebno sem pripravnik, nakladajo pa mi o tem, da mora izstop potrditi UO. Kolikor sem čital, UO potrdi samo tiste člane s funkcijo, jaz pa nimam nobene. V bistvu pa sploh še nimajo moje izstopne izjave, ker me predsednik ignorira(neprestano se izgovarja "Jaja, saj bova uredila ...." ali pa se ne oglasi na tel. klic)

Hvala & LP, rachek
rachek

Objave: 2
Registriran: 25. maj 2017, 10:22

Objava gubina » 27. junij 2018, 12:17

rachek je napisal:Ok, sem dodobra preletel vse, kar ste napisali.

1.) Ve morda kdo, pred katerim upravnim urganom se rešujejo "tovrstni spori"(Beri: "kenslajo gasilske zajebancije")? Torej, pred katerim upravnim organom društvo "prisiliš" k temu, da te izpiše in ti da izstopnico?
2.) Jaz osebno sem pripravnik, nakladajo pa mi o tem, da mora izstop potrditi UO. Kolikor sem čital, UO potrdi samo tiste člane s funkcijo, jaz pa nimam nobene. V bistvu pa sploh še nimajo moje izstopne izjave, ker me predsednik ignorira(neprestano se izgovarja "Jaja, saj bova uredila ...." ali pa se ne oglasi na tel. klic)

Hvala & LP, rachek

Razloži kaj pomenijo gasilske zajebancije v tvojem primeru...

vstop je prostovoljen torej tudi izstop.

in kaj čakaš z izstopno izjavo?

škoda ker že kot pripravnik izstopaš, a ti že veš vzrok
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 673
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava rachek » 27. junij 2018, 15:47

gubina je napisal:škoda ker že kot pripravnik izstopaš, a ti že veš vzrok

Iskreni ljudje nimamo dosti prijateljev, tako pač je. :lol:
rachek

Objave: 2
Registriran: 25. maj 2017, 10:22

Objava Primoz » 29. junij 2018, 17:13

izstop iz društva potrdi tisti organ, ki je zato pristojen. To imate napisano v statutu društva. Ponavadi je to občni zbor, veliko društev pa ima zapisano da to funkcijo opravi UO društva.

Praviloma je tako, da pristojni organ društva o izpisu člana (če je ta podana na zahtevo člana) le to obravnava na prvi redni seji.
Uporabnikova podoba
Primoz

Objave: 1025
Registriran: 25. februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Objava gasilec667 » 2. julij 2018, 0:03

Primoz je napisal:izstop iz društva potrdi tisti organ, ki je zato pristojen. To imate napisano v statutu društva. Ponavadi je to občni zbor, veliko društev pa ima zapisano da to funkcijo opravi UO društva.

Praviloma je tako, da pristojni organ društva o izpisu člana (če je ta podana na zahtevo člana) le to obravnava na prvi redni seji.

@rachek
Res škoda, da mladi fantje, bodočnost gasilstva v skupnosti zapuščajo naše vrste, ker so "stare garde" ponavadi preveč rigidne.

Če imaš res hudo željo po izstopu, potem ti svetujem, da pošlješ priporočeno pismo, saj imaš tako dokaz o dostavi. Nasloviš ga na upravni odbor. V primeru, da ti ne v 3 mesecih odgovorijo, potem lahko postopaš tudi na višjih instancah, če je taka tvoja želja.

@Primoz
Prosim samo, da smo natančni. Izstopa na predlog člana noben ne potrjuje, samo seznani se z njim in to je načeloma UO, saj so take tudi smernice GZS. Organ, ki se seznanja z izstopom, pa lahko v primeru, ko član ni poravnal vseh obveznosti, le te obveznosti zasleduje po že znanih postopkih.

Lep večer
gasilec667

Objave: 17
Registriran: 29. januar 2014, 17:04

Objava tam5500 » 4. julij 2018, 14:58

pošlji priporočeno.

vsak oseba v pgd vstopa in izstopa prostovoljno. če uo tvoj izstop sprejme ali ne, je to njihov problem. z dnem ko si oddal izstopno izjavo in so jo prejeli, ta izjava z dnem na dopisu postane veljavna.

čisto enostavno. če ne gre skupaj je boljše da se gre narazen.

lp
Uporabnikova podoba
tam5500

Objave: 122
Registriran: 22. januar 2010, 11:37

Objava polo98 » 4. julij 2018, 23:53

Napišeš na en list, da več nočeš biti član in daš to predsedniku društva. Saj se nisi zavezal, da si član do "smrti". Enostavne stvari komplicirate. Saj si PGD!
Če mene pikne, da jutri ne grem na ših in tam več ne bom delal narediš enako. Simpl.
polo98

Objave: 415
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava rfireman » 5. julij 2018, 5:47

Poleg vsega pač ne greš več niti blizu GD, tvoje članstvo pa naj imajo če ga hočejo. Pri nas je tako urejeno če parkrat ne plačaš članarine dobiš avtomatsko rdeči karton :lol: :lol: :lol: Pa ni tukaj za komplicirat.
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1770
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava Primoz » 6. julij 2018, 13:24

gasilec667 je napisal:@Primoz
Prosim samo, da smo natančni. Izstopa na predlog člana noben ne potrjuje, samo seznani se z njim in to je načeloma UO, saj so take tudi smernice GZS. Organ, ki se seznanja z izstopom, pa lahko v primeru, ko član ni poravnal vseh obveznosti, le te obveznosti zasleduje po že znanih postopkih.

Lep večer

veš kaj je smernica?

kako poteka izstop člana ima lahko VSAKO društvo zapisano po svoje (v skladu z zakonom o društvih) v statutu. Smernica ne določa, le usmerja kako naj bi bilo. Če bi želeli odgovoriti na zastavljeno vprašanje v 'nulo' bi pa potrebovali njihov statut.
Uporabnikova podoba
Primoz

Objave: 1025
Registriran: 25. februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Objava polo98 » 7. julij 2018, 13:14

@rachek. Iz teh tvojih dveh postov sklepam, da res nisi sposoben za gasilca. Tisto kar si zadolžil, če sploh si jim vrneš in amen. Če se pa zajebavaš tu na forumu in, če ne znaš enega stavka spisat povelniku je pa še bolj žalostno. Kakšno je pa tvoje resnično ozadje pa ?
polo98

Re: Prenehanje članstva v PGD

Objava gasilec667 » 9. julij 2018, 12:54

Primoz vem kaj je smernica in kot si rekel v skladu z zakonom o društvih. Izstop iz društva nikakor nemora biti pogojen z nobenim dejstvom. Tudi zapadle obveznosti niso pogoj, ker jih lahko društvo zasleduje v pravdi.
gasilec667

Objave: 17
Registriran: 29. januar 2014, 17:04

Objava Tona » 10. julij 2018, 7:03

Štiri strani prerekanj in dokazovanj kdo ima prav pa je na koncu zadeva zelo preprosta. Člana, ki se v društvu iz bilo kakšnega razloga več ne vidi nima smisla na silo zadrževati. Kaj boš imel od njega? Nič! Ne bo ga nikjer, razen da se zna v nekaterih primerih zgoditi užaljenost in potem iz nje izhaja marsikaj nezaželenega - vsi vemo na kaj mislim. Moje mnenje - če več ne želiš biti z nami roka, izpisnica in adijo. Vrata društva pa si z tem ni zaprl, sploh ne če je bil v redu.
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabnikova podoba
Tona

Objave: 1226
Registriran: 25. junij 2004, 10:02

Objava polo98 » 10. julij 2018, 23:25

Zakaj se pa ta @rachek ne odziva na odgovore?

Seveda, enostavne zadeve je potrebno zakomplicirat, da debata teče...
polo98

Nazaj

Nazaj na Organizacijske in pravne zadeve

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost