Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Prenehanje članstva v PGD

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi

Moderatorji: Milan Dubravac, Drago

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Prenehanje članstva v PGD

Objava FONTANA » 15. maj 2008, 9:13

Mene pa zanima naslednje.
Član bi se rad prepisal v drugo društvo iz razloga preselitve v drugi kraj! Vseeno bi rad ostal naš simpatizer! Kako se sedaj to uredi v VULKANU? Ali mu v našem društvu dodelimo status simpatizerja in lahko nato podatke predvsem ID posredujemo novemu društvu (zaradi prenosa tečajev, odlikovanj....), ali pa moramo člana izpisat?

LP
RAZLIKA JE S KJE SI DOMA
FONTANA

Objave: 130
Registriran: 14. december 2006, 11:42

Objava MVr » 15. maj 2008, 14:37

FONTANA je napisal:Mene pa zanima naslednje.
Član bi se rad prepisal v drugo društvo iz razloga preselitve v drugi kraj! Vseeno bi rad ostal naš simpatizer! Kako se sedaj to uredi v VULKANU? Ali mu v našem društvu dodelimo status simpatizerja in lahko nato podatke predvsem ID posredujemo novemu društvu (zaradi prenosa tečajev, odlikovanj....), ali pa moramo člana izpisat?

LP

Pozdravljeni!

Teoretično je lahko ta oseba član obeh društev, ne more pa biti operativni član v obeh društvih, ampak samo v enem. Žal evidence v Vulkanu te opcije ne priznava, čeprav ni v nasprotju z Zakonom o društvih. Res pa je tudi, da morate takšne primere imeti urejene tudi v statutu ali ali drugem internem aktu, oz. vsaj ustrezen sklep pristojnega organa v društvu.

Lep dan še naprej.

Martin
MVr

Objave: 149
Registriran: 10. julij 2006, 14:09

Objava FONTANA » 15. maj 2008, 23:24

MVr je napisal:Teoretično je lahko ta oseba član obeh društev, ne more pa biti operativni član v obeh društvih, ampak samo v enem. Žal evidence v Vulkanu te opcije ne priznava, čeprav ni v nasprotju z Zakonom o društvih.

MVr zanseliva informacija! Članu sem v vulkanu zapisal status simpatizerja, s tem so se mi zaprle možnosti vpogleda v tečaje čine... Novo društvo je člana vpisalo v vulkan s posredovanjem njegovega ID iz našega društva, kot operativni gasilec, kar je vidno tudi v vulkanu našega društva! Smo provali in je uspelo.
Mi ga vodimo kot simpatizerja novo društvo pa kot operativca!

Mogoče bo to komu v pomoč če ne pa na PM
RAZLIKA JE S KJE SI DOMA
FONTANA

Objave: 130
Registriran: 14. december 2006, 11:42

Objava hec » 16. maj 2008, 16:44

FONTANA je napisal:
MVr je napisal:Teoretično je lahko ta oseba član obeh društev, ne more pa biti operativni član v obeh društvih, ampak samo v enem. Žal evidence v Vulkanu te opcije ne priznava, čeprav ni v nasprotju z Zakonom o društvih.

MVr zanseliva informacija! Članu sem v vulkanu zapisal status simpatizerja, s tem so se mi zaprle možnosti vpogleda v tečaje čine... Novo društvo je člana vpisalo v vulkan s posredovanjem njegovega ID iz našega društva, kot operativni gasilec, kar je vidno tudi v vulkanu našega društva! Smo provali in je uspelo.
Mi ga vodimo kot simpatizerja novo društvo pa kot operativca!

Mogoče bo to komu v pomoč če ne pa na PM

Kako se je pa uredilo z prenosom tečajev činov in odlikovanj???
A se to samodejno prenese?
Uporabnikova podoba
hec

Objave: 902
Registriran: 17. februar 2006, 1:55

Objava cvirk » 2. oktober 2008, 1:56

Zanima me kako naj sestavim besedilo za nekoga ki ga bomo brisali iz društva zaradi ne plačevanja članarine kot določa novi statut. prosim če mi lahko pomagate.
cvirk

Objave: 12
Registriran: 9. maj 2007, 12:55

Objava Rok Ušen » 2. oktober 2008, 10:31

Začni nekako takole...

Zaradi nespoštovanja XY. člena statuta PGD ....
.

Končaj pa nekako takole ...

Koda: Izberi vse
Ta sklep upravnega odbora začne veljati v roku 30 dni od datuma XX.YY.ZZZZ. Če v tem času član poravna zapadle obveznosti, se člana ne črta iz evidence članov društva.

Kdo ve, mogoče si pa premisli. :D
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava Bojc » 4. maj 2009, 23:27

Pozdravljeni!

Zanima me če člani-e društva ob izstopu iz društva vrnete gasilske obleke (delovna , paradna).

LP!
Bojc

Objava rfireman » 5. maj 2009, 19:16

Seveda :!:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1796
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava hec » 5. maj 2009, 22:23

Bojc je napisal:Pozdravljeni!

Zanima me če člani-e društva ob izstopu iz društva vrnete gasilske obleke (delovna , paradna).

LP!

Odvisno kako se zmeniš.....
Uporabnikova podoba
hec

Objava cvirk » 30. april 2010, 0:28

Imam eno vprašanje. če želim prestopit v drugo društvo in nimam nobene funkcije( torej samo operativec) ali morem čakat na prvi pravni odbor da to potrdi ali lahko takoj dobim izpisnico.
cvirk

Objave: 12
Registriran: 9. maj 2007, 12:55

Re: Prenehanje članstva v PGD

Objava Tam 5500 » 30. april 2010, 9:15

tud če imaš funkcijo, z izjavo o iztopu oz. iztopno izjavo, ti preneha članstvo, ne glede na UO, in tajnik z podpisom predsednika ti mora podati izpisnico, seveda se zadeva lahko vleče ampak ni nobenih ovir da ne bi mogel delati v novem društvu.
Tam 5500

Objave: 72
Registriran: 21. maj 2005, 16:06

Re: Prenehanje članstva v PGD

Objava Aleksander Golež » 30. april 2010, 9:24

lahko si tudi član v večih društvih hkrati. frka je edino v tem, da ne moreš bit prijavljen v dveh društvih kot operativec.
tako, da se lahko vpišeš v drugo društvo in hkrati urejaš izpisnico, ki jo nujno potrebuješ, da te lahko v drugem društvu vnesejo v vulkan.
Pot v pekel je tlakovana z dobrimi nameni. (Dante)
Aleksander Golež

Objave: 132
Registriran: 4. marec 2007, 21:57

Odg: Re: Prenehanje članstva v PGD

Objava hec » 30. april 2010, 11:32

Tam 5500 je napisal:tud če imaš funkcijo, z izjavo o iztopu oz. iztopno izjavo, ti preneha članstvo, ne glede na UO, in tajnik z podpisom predsednika ti mora podati izpisnico, seveda se zadeva lahko vleče ampak ni nobenih ovir da ne bi mogel delati v novem društvu.

Ni čisto tako....gasilska društva izvajajo javno službo, ter s tem pooblastila občine. To pomeni, da si dolžan postopat po ZUP (zakon o upravnem postopku) ali PUP.....tam imaš pa točno navedeno kako se izdaja sklepe, čas pritožbe,rok za obravnavo....itd Tehnično gledano res ni nobenih ovir za prestop v drugo društvo, pravno formalno pa se noben sklep, pa tudi če je to izpisnica ne izdaja ad hok!
Uporabnikova podoba
hec

Objava MartinV » 30. april 2010, 15:22

Pozdravljeni!

Za izstop iz društva ni potrebno sprejeti nobenega sklepa. Pogoj za izstop je seveda poravnane vse obveznosti do društva.

Lep dan še naprej!

Martin
MartinV

Objave: 128
Registriran: 18. julij 2008, 11:00

Objava gost as » 1. maj 2010, 21:54

Spoštovani formovci!

Mogoče malo izven teme pa vendar vseeno!

Muči me ena tema, katera je malo bolj delikatna in ta je sledeča:

Kako imate po posamznih društvih urejeno aktivnost članstva. Je dovolj za člana PGD oziroma operativne enote, da plača članarino (katera pa ponavadi ni bogve kako velika), ali se mora član med letom (oziroma v daljšem obdobju) še kako drugače pokazati svojo privrženost članstvu v PGD oz. operativni enoti. Tukaj ne mislim na veselice in druge prijetne aktivnosti ampak konkretno na operativne zadeve.
V kar nekj društvih opažam, tudi v našem, da velika večina članov pride (če sploh pride) na občni zbor, plača članarino, počaka na tako ali drugačno priznaje (vsaj za dolgoletno delo, in ne ga pozabiti, ko je desetletje naokoli), poje klasično malico na občnem zboru, ter nasvidenje za eno leto, če bom drugo leto uspel priti. Preko leta pa ni obiska v gasilskem domu in bognedaj, da bi slučajno pogledal našo opremo s katero razpolagamo.

Vem, da je z izločanjem članstva težavno, sploh v ne mestnih sredinah, vendar mogoče imate kje kakšen sistem, da se taki člani sami izjasnijo o svojem opertivnem statusu.
Ravno tako menim, da sedaj popularna slavnostna izjava za vstop v operativno enoto ni dovolj za pošteno aktivnost, še ena nova vrsta značke (dolgoletno (ne)delo v operativi).
Smatram, da bi morali imeti v posameznih društvih (OE) samo približno aktivne člane, kateri bi vsaj nekajkrat na leto samovoljno prišli v gasilski dom - v orodišče in ne, da jih je potrebno vabiti na tak ali drugačen način.
To vprašanje me muči, ker vem, da je v skoraj vseh društvih enak problem z aktivnostjo glavnine članstva, po drugi strani se hvalimo kako številna organizacija smo.

S tem vprašanjem želim spodbuditi razmišljanje o neki samo očiščevanju gasilke organizacije, katere bi morala imeti samo operativne člane in ne več vrst taki ali drugačnih čalnov. Dopuščam izjeme zaradi zdravja in podobnih težav.

Moje razmišljanje NI usmerjeno proti veteranom ( jih spoštujem in sem jim havležen za opravljeno delo v gasilski organizaciji), gasilski mladini!

Problem vidim pri čalnih v najboljših letih - operativno članstvo!

Pozdrav,

AS
gost as

NazajNaprej

Nazaj na Organizacijske in pravne zadeve

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost