Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Poveljstvo PGD

Vse kar je povezano z organiziranostjo gasilstva in predpisi

Moderatorji: Milan Dubravac, Drago

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Poveljstvo PGD

Objava mali.dussan » 25. februar 2018, 10:07

Pozdravljeni.
V vsakem društvu naj bi obstajalo poveljstvo GE, čeprav to v nekaterih GE ne deluje ravno v redu (predvsem so poveljniki in podpoveljniki, ki skrbijo za vse). Zato me zanima, kako imate po gasilskih enotah organizirano poveljstvo in kako poteka poročanje med pomočniki poveljnika za posamezno področje in poveljnikom ter kakšna dela opravljajo posamezni pomočniki (samo po pravilih gasilske službe ali tudi kaj dodatno). Ali pomočniki poveljnikov izdajajo mesečna pisna poročila poveljniku ali komunikacije potekajo predvsem ustno. V kolikor izdajajo pisan poročila, bi prosil za kakšne osnutke.
mali.dussan

Objave: 1
Registriran: 24. februar 2018, 17:39
GE: Kamniška Bistrica

Odg: Poveljstvo PGD

Objava pes » 25. februar 2018, 14:43

mali.dussan je napisal:Pozdravljeni.
V vsakem društvu naj bi obstajalo poveljstvo GE, čeprav to v nekaterih GE ne deluje ravno v redu (predvsem so poveljniki in podpoveljniki, ki skrbijo za vse). Zato me zanima, kako imate po gasilskih enotah organizirano poveljstvo in kako poteka poročanje med pomočniki poveljnika za posamezno področje in poveljnikom ter kakšna dela opravljajo posamezni pomočniki (samo po pravilih gasilske službe ali tudi kaj dodatno). Ali pomočniki poveljnikov izdajajo mesečna pisna poročila poveljniku ali komunikacije potekajo predvsem ustno. V kolikor izdajajo pisan poročila, bi prosil za kakšne osnutke.

Odvisno od posameznega poveljnika, kolikor je kdo pripravljen deliti delo in zadolžitve in komu jih lahko razdeli. Komunikacija ustno, sestanek poveljstva pa 3-4x na leto.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Zbiljc » 1. april 2018, 13:02

pes je napisal: sestanek poveljstva pa 3-4x na leto.

Se ne strinjam. Sestanki poveljstva redno, najmanj enkrat na 2 meseca. Je pa odvisno koliko dela "ima" operativa in s tem samo poveljstvo
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava pes » 1. april 2018, 13:27

Zbiljc je napisal:
pes je napisal: sestanek poveljstva pa 3-4x na leto.

Se ne strinjam. Sestanki poveljstva redno, najmanj enkrat na 2 meseca. Je pa odvisno koliko dela "ima" operativa in s tem samo poveljstvo

Zbiljc, nisem poveljnik, sem pa napisal kako imamo, pa ti ne boš naše organizacije urejal. :evil:
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Objava Tomkat » 2. april 2018, 6:35

Pri nas je tako, da ima Poveljstvo sejo vsak mesec. Na njej vsi pomočniki poročajo o tekoči problematiki, realiziranih aktivnostih, dogodkih, problemih, rešitvah, izpolnjenih nalogah, ... svojega področja (ustno).
Na seji se nato dodelijo nove naloge, poiščejo rešitve, pripravijo sklepi ali zadeve, ki morajo v rešitev na UO. (Ta je praviloma en teden po Poveljstvu.)
Tako naj bi se sproti reševalo in seznanjalo z "življenjem in delom" enote in društva.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1875
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava Zbiljc » 2. april 2018, 9:08

pes je napisal:
Zbiljc, nisem poveljnik, sem pa napisal kako imamo, pa ti ne boš naše organizacije urejal. :evil:

Ja vaša stvar, ane #-o :wink:

Se strinjam s Tomkat-om.
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Nazaj na Organizacijske in pravne zadeve

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost