Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Parada

Vse v zvezi z volitvami in kongresom v letu 2003

Parada

Objava Peter » 29. april 2003, 17:01

Baje naj bi v paradi sodelovala samo gasilska vozila mlajša od dveh let. Čeprav ne dvomim, da se jih bo po celi Sloveniji nabralo za spodobno kolono, pa mislim, da si s tem delamo medvedjo uslugo. Marsikoga bo še težje prepričati, da gasilci nimamo denarja za vozila in opremo ter da bi nam vrnjeni DDV še kako prav prišel.

Bolj zanimivo bi bilo, če bi iz vseh gasilskih društev izžrebali vozila, ki bi sodelovala na paradi. Tako bi zagotovili reprezentančnost in pokazali pravo stanje v našem gasilstvu.

Kako bomo rešili probleme, če jih še sami nočemo priznati. Samo še to se manjka, da se bo pripeljala kakšna lesena maketa, kot je bilo to v navadi na vojaških paradah v Moskvi.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava matjaž » 29. april 2003, 17:20

Zakaj pa nebi izbrali najstarejša še registrirana gasilska vozila v naši preljubi deželici in tako imeli parado muzealij. :oops: 8)

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Mitja Gregorič » 29. april 2003, 17:35

8)
Lahko bi naredili dve
in sicer eno z starimi in drugo z novejšimi.

Pri nas imamo novo in staro :lol: :lol:

Osebno sem tudi za to da se gre z predvsem z muzejsko oz. starejšo tehniko. :P :P :P ..............naj se vidi :idea: :!:

LP Mitja
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava matjaž » 29. april 2003, 17:54

Mitja je napisal:
Osebno sem tudi za to da se gre z predvsem z muzejsko oz. starejšo tehniko. :P :P :P ..............naj se vidi :idea: :!:

LP Mitja

Naj se naši Janezi "bahajo" pred gosti iz tujine! :twisted: :oops: :wink:

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objava Gost » 29. april 2003, 18:06

Spodnja Polskava ima se vedno vozilo Steyr iz leta 1927 in je zelo lepo vzdrzevano in v voznem stanju.
Uporabili smo ga tudi na paradi vozil GZ Slovenska Bistrica ob 130 letnici PGD Slov.Bistrica.

L.P.
Gost

Objava Primoz » 29. april 2003, 18:14

Mi smo imeli enkrat parado v Piranu, tamkajšnje društvo ima ( še vedno ) v uporabi vozilo TAM letnik....ma mislim nekaj okoli 1970,leto gor ali dol.. :twisted: ..vozilo je še vedno v uporabi...neki gost, gasilec iz italije pa ga gleda in občuduje, pol pa pove, da je lepo ,da poleg ostalih vozil imamo v paradi tudi muzejska vozila!!!! :lol:
Novo vozilo je v nabavi....

Je pa parada, kakor jaz vem, omejena na samo društva oz. vozila gorenjske regije in to tako, da je vsak tip vozila zastopan 1x.....no poleg vozil iz gorenjske regije bodo v paradi tudi vozila ICZRS Ig....
8)
Uporabnikova podoba
Primoz

Objave: 1029
Registriran: 25. februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Objava mihael » 29. april 2003, 22:23

Peter upam, da se bo odzval tudi odgovorni za parado in povedal, kaj je res na teh govoricah - kot sem jaz obveščen to ni res da naj bi v paradi sodelovala samo vozila mlajša od 2 leti - če ne bo le obratno.
Če bi bilo po moje bi v paradi sodelovala tudi oba veterana iz GB Ljubljana.

Z gasilskim pozdravom:

NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
mihael

Objave: 304
Registriran: 30. november 2002, 13:07

Objava Mateja » 29. april 2003, 23:54

Zivjo!

Glede na to, da sem dalec v tujem svetu, me lahko kdo razsvetli, kako obsezna naj bi bila ta parada, po esalonih - regije - kako pa mladina, clanice - bo imela mladina res svoj esalon?

Lp, Mateja
Znanost se ni začela z nami.
Uporabnikova podoba
Mateja
HazMat Team

Objave: 524
Registriran: 10. april 2003, 23:42

parada

Objava Oskar » 30. april 2003, 2:25

Odlično !!
Predlagam , da se v vozilu Steyr iz leta 1927 na čelu parade pelje predsedstvo GZS. :D :twisted:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava matjaž » 30. april 2003, 10:10

Fantje ne ga biksat, bo se kdo mislil da je to kongres "parada" Avstrijskih gasilcev.
Prvo vozilo mora biti "Perkins" => po domače "Tamič"! :oops: :D :wink:

LP!

Matjaž

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objava Mitja Gregorič » 30. april 2003, 11:28

:lol: :lol: :P :P :lol: :lol:

TAMIČ ZA NJIM PA DOJC (TAM 190) :lol:

8)
LP Mitja
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objava Primoz » 30. april 2003, 12:41

Parada naj bi izgledala tako.
po praporih na čelu, častnem vodu gasilcev naj bi sledil ešalon mladine, kateri je omejen na št. 180 gasilcev, nato sledijo ešaloni po regijah, vsaka regija bo imala v ešalonu 180 gasilcev(št. je omejeno, ker se bo zaključek odvijal v ledeni dvorani na bledu ), po ešalonih gasilcev pa je ešalon gasilskih vozil. Za članice ne vem, če bodo imele svoj ešalon.
Toliko o tem, oz. toliko je meni znano. :!:
Uporabnikova podoba
Primoz

Objava Primoz » 9. maj 2003, 11:51

Dodajam to, da je po ešalonu mladine in ešalonu prve regije še ešalon članic.....kateri bo štel 180 članic, ostale članice pa bodo bile v ešalonih regije.....
Uporabnikova podoba
Primoz

Objava Mitja Gregorič » 9. maj 2003, 12:01

Tako tu bo pravo mesto... :oops:

Zanima me če je kaj novega glede parade na Bledu.Zanima me udeležba na paradi .In sicer zanime me to koliko bo udeležencev iz posameznega društva v ešalonu.
Slišal sem da naj bi iz vsakega društva šli po 4 gasilci (1 praporščak+3 gasilci) a to drži ?
A je kaj novega tudi okrog vozil?

Hvala za odgovor.

LP Mitja

Slika
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objava Primoz » 9. maj 2003, 12:05

na, ti še tu kopiram moj odgovor: :wink:

Ne, ne drži.

Na regijo gre v ešalon po 180 gasilcev in 4 prapori... ..če imate v regiji samo 4 prapore pol bod o bili vsi vključeni, v kolikor pa ne...

Vsak ešalon regije ima tako regijskega poveljnika, kateri vodi ešalon,pred njim je nosilec table z imenom regije, 4 praporščake kateri korakajo za vodjo ešalona in pred gasilci, teh je 180.....najprej korakajo VGČ, šele nato ostali.....
Koliko gasilcev iz vsakega PGD ja bo po ešalonih pa je stvar debate na nivoju regije....

:arrow:
Uporabnikova podoba
Primoz

Naprej

Nazaj na Volitve in kongres 2003

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov