Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vtisi z Bleda

Vse v zvezi z volitvami in kongresom v letu 2003

Vtisi z Bleda

Objava Skavt » 26. maj 2003, 2:42

Vrnili smo se domov. Z Bleda namreč. Vsak z svojimi vtisi. Nekateri so bili tam že od petka, nekateri pa smo sli na Bled danes. Čemu?
Da smo se prešteli? Ne za to imamo Vulkan.

Da smo pozdravili novo staro vodstvo? Saj jih povečini že poznamo. Itak pa je bilo pred dvorano bolj živahno kot pa v dvorani. Marsikateri, ki ni uspel dobiti stola in ni padel v slabost, je skušal po najbolj neopazni poti in z vsemogočimi izgovori uiti iz dvorane. Na pivo seveda, ki so ga pred dvorano točile brhke gorenjke. Župani so dovorili v znanem stilu: "Mi vam bomo zagotovili denar iz občinskega proračuna..." Predsedniki: Pozdravljam gasilske žene, gasilce, mamo, očeta, sosedovega Franceta, 6b razred in vse ki me poznajo. Še preden je spregovoril predsednik parlamenta me ni bilo več v dvorani, šel sem med ljudi - preproste navadne gasilce, kjer smo se pomenili o vsakdanjih tegobah, o opremi intervencijah, veselicah, katera kelnarca je lepša, o tem kako še vedno gasilci plačujemo DDV in nasploh o čisto vsakdanjih rečeh.

Priznam da sem se tam boljše počutil.Lahko me takoj pribijete na kriz ampak tako je. Tam je vel pravi gasilski duh. Pa ne tisti po prešvicanih srajcah in politem pivu, ampak duh ki daje garancijo da bomo Slovenski gasilci živeli in preživeli in za vedno ostali neobhoden del Slovencev in Slovenstva. V sluzbi ljudstva NA POMOČ.

Minister Gregor pa nič!
Pa vi?
Z znanjem raste dvom!
Uporabnikova podoba
Skavt

Objave: 484
Registriran: 17. december 2002, 0:31

Objava Matej B. » 26. maj 2003, 5:19

če še jaz potegnem kratko črto kratkega obiska na kongresu. Še do četrtka nisem imel niti kančka zanimanja za prihod na kongres( op.p parado). Razlogov je več. Prvi je ta da nimam svečane obleke, drugi pa ta da so vremenske okoliščine narekovale lahka, kratka oblačila in tu mislim da sem naredil pravilno potezo ter se udeležil kot civil. Razlog za prihod pa je samo eden: predčasno srečanje forumcev in kratka izmenjava mnenj o raznih stvareh. Malce sem obiskal predprostor dvorane tam kjer so bili računalniki, spotoma spoznal Petra s katerim sma ocenila kongres, nato še Drago in zunaj pri starem vozu Jaka. V čakanju pred svečano tribuno preko ceste pa še hitro opravil pogovor z Binetom ter Andrejem. Po svečani paradi pa na hitro v gasilski dom in še tam malce debata z mežanom, Mihom, Gregom, nato še z Janijem ki mi je pokazal njihovo Scanio ter nato še na hitro pozdrav z Metodom ter Milanom. Kratka debata in že zvoni GSM, ker pravi naš poveljnik da se nujno mudi. Z kombijem že drvimo ven iz Bleda, ustavi nas dogodek na cesti - prometna nesreča (posredovali blejski gasilci) in spet nazaj proti Štajerski.
Mi pa gre resnično na smeh ko se spomnim kakšnih veteranov iz parade, njihovih oblek ter še bolj načina korakanja.
Z uradnega stališča pa ne vem skoraj ničesar saj me politika bivšega in bodočega vodstva veliko ne zanima. Predsednik naše GZ je postal član predsedstva (dober in primeren človek), tako da menin da bo kakšna detajlna info. prišla tudi do naših ušes.
Takšno je moje mnenje.
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1095
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava Drago » 26. maj 2003, 11:47

Osebno imam kar precejšnjo zalogo vtisov, zakulisnega poznavanja dogodkov in "kravjih kupčij" med raznoraznimi zainteresiranimi ...itd :lol: Ugotavljam pa tudi, da je bil 14. kongres zelo dobro organizacijsko izpeljan :shock: pa to ne po zaslugi tistih, ki se bodo sedaj najbolj "ven metali" :x ( in se že mečejo ) ampak po zaslugi vseh domačih gasilcev z generalnim sekretarjem Jakobom POROM na čelu :o

Jaka, če ti še nihče ni, ti jaz izrekam najvišje možno priznanje in pohvalo za tako vzorno opravljeno delo :P :P :P velja tudi za vse tvoje sodelavke in sodelavce :!: :P

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava metodg » 26. maj 2003, 12:09

Jaz na samem kongresu nisem bil prisoten... Sem pa nekaj časa gledal neposreden prenos preko GTV Bled. Tako sem dobil občutek, kaj je to kongres. Nekateri razpravljalci so imeli dobre predloge in razprave vendar so bili v manjšini. Po pravici povedano, sem kar malo razočaran nad kongresom, ker sem pričakoval več. Predvsem medijsko pokritost...
Danes sem brskal po spletnih časopisih, pa sem zasledil samo članek v Delu. Včeraj so nas na TV samo malo omenili. V spletnem časopisju so več vrstic namenili srečanju slovenskih tajnic, kot pa gasilcev...

No vtis se je izboljšal zato, ker sem zaradi tega foruma poznal in spoznal še nekaj forumovcev, tako da smo bili forumovci kar dobri zastopani...

Metod G.
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava Janez Tratnik » 26. maj 2003, 12:17

Tudi sam nisem bil na kongresu, čeprav sem imel dober namen iti vsaj v parado. V četrtek, petek in soboto sem dal skozi specialnost tehnično reševanje na Igu tako, da sem imel poln kufer vsega. V soboto na praktičnih vajah nas je sonce kar dobro prekuhalo. Sem pa v kratkem pogovoru z udeleženci in s parimi inštruktorji dobil vtis, da se s tem kongresom zadeve ne bodo še uredile kot bi večino od nas radi (tipizacije, opremljanje, DDV, ....).
Vedno bolj dobivam vtis, da se v slovenskem gasilstvu vodi račun brez krčmarja.
Lep preostanek dneva vam želim.
Janez Tratnik, GSM: 041 587 444.
Uporabnikova podoba
Janez Tratnik
moderator
moderator

Objave: 2786
Registriran: 7. avgust 2002, 8:47

Objava Drago » 26. maj 2003, 12:19

Metod: :lol:

Se je kje kaj sploh dogajalo brez forumovcev :?: :!: :lol: Jaka in njegovo kompanijo, ki so skoraj vsi forumovci je že omenjen, Milan je pozdravljal iz komandnega vozila, ti si vodil najbolj udaren ešalon v katerem sem videl tudi Petra, Jani je vozil Scanio ....itd, prosim, da me dopolnite :lol: :lol:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Milan Dubravac » 26. maj 2003, 12:53

Veliki sistemi in organizacije se pač počasi spreminjajo. Nekateri sicer že spoznavajo, da jih je čas povozil in da organizacija kot je naša rabi ljudi, ki so ''operativni'' in ne produkt bivšega funkcionarskega ustroja in bolestne želje po pomembnosti. Vsi tisti, ki so sedeli ta dni na kongresu so bili tam zaradi pogumnih operativcev (poklicnih in prostovoljnih), ki vsakodnevno nosijo glavo naprodaj in tvegajo svoje zdravje in življenja ob vsakovrstnih nalogah. Nihče se ni v razpravi zahvalil tem ljudem, ki so v preteklem 5 letnem obdobju reševali, gasili, preprečevali širjenje, črpali, nudili vsakovrstno pomoč in se potem skromno umaknili. Taki ljudje se ne šopirijo (če ne bi se ukvarjali s čim drugim) ampak v sebi razmišljajo tudi o najmanjši napaki, ki so jo mogoče storili, o tem kaj bi drugič boljše naredili, kako bi se še dodatno usposobili...
To so pravi junaki današnjega sodobnega časa in ti po mojem osebnem mnenju ne čutijo prav velikega spoštovanja do teh ''demokratično'' izvoljenih predstavnikov. Mnogo več jim pomeni beseda zahvale ali pa samo hvaležen pogled tistih katerim so pomagali.

Tovariši-kolegi gasilci želim vam, da bi v naslednjem obdobju vse naloge na katere boste poklicani opravili hitro, strokovno in kvalitetno. Občutek, ko boste nekomu rešili življenje ali mu pomagali, da se ne bo čutil ogroženega pa odtehta vsako medaljo.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1878
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava Gregor K. » 26. maj 2003, 12:57

Mi bomo morali ustanoviti društvo Gasilci.org, ter sami narediti kak kongres pa bo! :twisted:

Včeraj se ni dalo znajti sploh nič, posebej če upoštevamo da sem bil celo tretjič v življenju na Bledu in da so me moji kolegi vlačili okrog vseh možnih šankov, pa bi na koncu še zmeraj pokazalo 0,0 :lol:
Naša regija je imela po koncu skupno kosilo na Črnivcu, tam je bil tudi bivši regijski poveljnik, g.Koželj. Vidno razočaran...
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava Primoz » 26. maj 2003, 13:04

Pregledujem vtise...nikjer nobene fotografije

Evo nekaj, tolk za vtis, kakovost ni ravno najboljša( fotoaparat na telefonu ) :roll:
Priloge
34OB0225.jpg
Uporabnikova podoba
Primoz

Objave: 986
Registriran: 25. februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Objava Primoz » 26. maj 2003, 13:10

No, pa še nekaj....
Priloge
34O60218.jpg
Uporabnikova podoba
Primoz

Objava Primoz » 26. maj 2003, 13:12

Tisti, katzeri niste spoznali Mateje....

V elementu.... :wink:

Pred šankom ( seveda ob računalnikih) 8)
Priloge
34O70220.jpg
Uporabnikova podoba
Primoz

Objava Milan Dubravac » 26. maj 2003, 13:37

A ste tegale opazili v paradi??
Priloge
parada bled.jpg
parada bled.jpg (6.95 KiB) Ogledano 11209 krat
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1878
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava matjaž » 26. maj 2003, 14:43

Vrjetno mu je všeč reklama za Švicarske zeliščne bombone! :wink: :lol: :D

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49

Objava Jani » 26. maj 2003, 15:35

Tudi jaz sem se, še največ časa, zadrževal pri blejskih gasilcih. Priznati moram, da so njihove garaže prav prijetno hladne, gasilci pa prijazni. Ker pa že ravno prilagate fotografije, sem tudi jaz slikal "ta nov blejski avto"...

...in pa Mateja, ki močno konkurira Milanu iz zadnje številke Gasilca:
(na nogah ima posebne zaščitne nogavice :lol: :lol: )

lp Jani :wink:
Priloge
106_0640m.JPG
106_0652m.JPG
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava metodg » 26. maj 2003, 15:44

No vidim, da ste se potem še lepo zabavali...

Zgleda, da so blejski redarji kar zapelnili avto Kranjske gore zaradi napačnega parkiranja na pločniku... Pol pa zgleda, da so ga kar PGD Bled dali...

Mislim, da Mežan ni imel nič proti... :twisted:

MEŽAN!! ČESTITAM ZA NOVO PRIDOBITEV.... :twisted: :twisted:

Metod G. 8)
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Naprej

Nazaj na Volitve in kongres 2003

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost