Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Model gasilskega vozila

Oglase za nakup, prodajo, povpraševanje itd. vpišite tukaj
Forum je namenjen razpravljanju o zbiranju gasilskih značk, našitkov, znamk, opreme itd.

Moderator: pes

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Model gasilskega vozila

Objava adakale » 21. oktober 2007, 16:38

HY!

Sem popolnoma nov in vsem skupaj želim lep pozdrav. Dejansko sploh nisem registriran tako da ne vem če bo ta zadeva sploh splavala. Eden izmed mojih hobijev je tudi sestavljanje maket. Trenutno je v izdelavi Mercedes Benz Atego 1:24, vendar obstaja problem pri prvi aksi. Problem je v tem da je celotna aksa ulita v enem kosu kar pa za maketarja ni zanimivo. Veliko lepše je videti predelano zadevo kjer kakršen kamion lahko tudi zavija. Glede na to da ste skoraj vsi gasilci imam sledeče vprašanje: zanima me če obstaja gasilska enota v Sloveniji, ali kakršno koli gasilsko društvo ki premore "Ategota 4x4". Če obstaja in če bi se dalo pogovort s temi fanti za slikanje vsaj prve akse bi bilo zelo lepo.
Prosim za odgovore.

Slika
adakale

Objave: 18
Registriran: 21. oktober 2007, 16:30

Objava Pero » 21. oktober 2007, 17:04

http://www.pgdkonjice.net/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=95
evo tole ti je nas atego. Ce ti slikce ne pomagajo, kontaktiraj koga od koncesinarjev za tunele (ki je najblizje tebi), ker imamo vsi istega.

:wink:

LP
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava adakale » 21. oktober 2007, 17:41

Njami... =D> to je prava zadeva. Upam da je 4x4. To je sicer stara verzija Ategota kokr jaz vem, sm ni blema. Če je 4x4 bi bilo pa res fajn če bi se s katerim od "vaših" kej šlišov.
Po ulitnih ki so pri maketi in po teh tvojih slikah sta popolnoma enaka, sm maska je drgačna.
adakale

Objava Pero » 21. oktober 2007, 18:02

Je Letnik 2004 in je 4x4. Če si dosti blizu nas mi pošlji ZS, pa se lahko zmenimo za ogled. :wink:
Uporabnikova podoba
Pero

Objava gasilec77 » 21. oktober 2007, 18:06

http://www.pgd-topole.si/galerija/displ ... =205&pos=0

povezava do fotografij našega Ategota 4x4

lp

dušan
Vedno pričakuj nepričakovano!

Uporabnikova podoba
gasilec77

Objave: 538
Registriran: 9. oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer

Objava adakale » 21. oktober 2007, 18:47

Morem prvo pogledat kje so sploh Slovenske Konjice...
Zanimivo, a veš da sem bil včerej v Rogaški Slatini - v Rogatcu al kaj je že... pri tistih so smo bili skup na morju. Če bi se ta ideja prej pojavla v glavi bi jo lahko izkoristu.
Tale Atego iz PGD Topol je še bolj podoben ker nima tistega topa na vrh kabine. Lahko se zmenmo drug teden (če bo čaš), pa pivo maš v dobrem...
adakale

Objava gasilec77 » 21. oktober 2007, 18:57

adakale je napisal:Tale Atego iz PGD Topol je še bolj podoben ker nima tistega topa na vrh kabine. Lahko se zmenmo drug teden (če bo čaš), pa pivo maš v dobrem...

No, do našega Ategota boš še imel daljšo vožnjo kot do Konjic:) To vozilo ni iz PGD topole, ampak je samo v njihovi galeriji fotografij:) :D
Za ogled bi pa moral prit v Prlekijo.

lp

dušan
Vedno pričakuj nepričakovano!

Uporabnikova podoba
gasilec77

Objave: 538
Registriran: 9. oktober 2004, 20:12
GE: ljutomer

Objava Pero » 21. oktober 2007, 19:01

Uporabnikova podoba
Pero

Objava adakale » 21. oktober 2007, 20:52

Sej vem kje ste ne se bat, sej imam avtokarto. Samo daleč je, razdalja je ogromna. Jst sem namreč iz Kočevja. Tok da imamo poleg gasilcev tud medvede. Od Kočevja do Rogaške sem vozu 2 ure 20 minut. S tem da si ti še dlje. V glavnem prišel bom 100%, ampak ne ta teden ki prihaja, pač pa naslednji med praznimi, takrat imam namreč dopust.
adakale

Odg: Model gasilskega vozila

Objava adakale » 26. december 2009, 20:51

Potreben sem ene pomoči sm ne vem če je ta rubrika pravšnja za to:
- katero GD v SLO ima unimoga
- katero GD v SLO ima Scanio CP28 (dupla kabina za 6 ali 8 oseb)

Hvala za pomoč.
adakale

Objava Jacksy » 26. december 2009, 22:48

Kar jaz vem ga imajo PGE Celje in PGD Solčava.

Slika celjskega:
Slika
Uporabnikova podoba
Jacksy

Objave: 323
Registriran: 30. maj 2007, 18:58
GE: Mozirje

Objava nejc321 » 27. december 2009, 0:26

Tako kot je Jaka rekel imajo v PGE Celje kar 2 Unimoga, imajo ga tui v brigadi Kopru, Kranju in pa v Mariboru (starejši model) v Krškem pa imajo takoimenovano komunalno kabino.
Scanie pa imajo v PGD Kranjska Gora, Šempeter pri Novi Gorici, Sostro. Se še pa verjetno kdo najde, pč te vem iz glave :oops: :D
Gasilci, bratje, vedno in povsod!!!
Uporabnikova podoba
nejc321

Objave: 367
Registriran: 2. oktober 2006, 16:13

Objava adakale » 27. december 2009, 13:07

Ta unimog iz Celja je pravi model, starejši ne pride v poštev razen unimoga 401 ki pa verjetno ne obstaja. Zakaj sprašujem ravno to:
zato, ker izdelujem makete in ravno sedaj izdelujem tega unimoga. Ker je proizvajalec te zadeve doma iz Nemčije ima ta unimog tudi nemške nalepke kar pa meni ni najbolj všeč, veliko lepše bi bilo če bi bil v slovenskih barvah s slovenskimi nalepkami:

Slika

Za skanjo ki bo pa narejena v prihodnosti imam pa tole kabino, je pa dvojna izvedba:

Slika
adakale

Nazaj na Zbirateljstvo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost