Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

intervencija

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

intervencija

Objava vinko merhar » 13. januar 2010, 22:01

Vprašanje ki ga še nisem zasledil: sem na delovnem mestu, klicana je intervencija preko pozivnika. od delovnega mesta do gasilnega doma sem oddaljen 5 km, 2/3 poti je omejitev 50 km/h... ali sem se dolžan držati omejitev hitrosti oz. sem v tem primeru priviligiran s strani policije (radar)?
vinko merhar

Objave: 1
Registriran: 13. januar 2010, 21:54

Re: intervencija

Objava Peter » 13. januar 2010, 22:21

Radar je še najmanjši problem. Plačaš in je urejeno. Povoziš človeka ...
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Odg: intervencija

Objava franci1 » 14. januar 2010, 0:01

Precej je bilo že debat o tem , kako se posamezniki lahko brez posledic lahko odzovemo na klic na intervencijo.
Preberi malo nazaj debate pa boš našel odgovore.
Kdo bo kazni plačeval, se morate verjetno v PGD dogovorit, pike boš sigurno sam pokasiral.
Priviligiran ni nihče, če živiš v manjšem kraju, kjer se boste čez pol ure s policaji na požaru srečali, potem najbrž ne bo kakšnih kazni.
Torej, dolžan si se držati omejitev in predpisov, dokler si v svojem vozilu. Kasneje ne več - uradno. :)
franci1

Objave: 123
Registriran: 4. marec 2007, 16:38
GE: PGD Šentjernej

Objava GoGo » 14. januar 2010, 1:51

Pri nas je nekako tako, da če te dobijo ko greš na intervencijo se da zmenit glede tega ampak le dokler se nič ne zgodi v primeru, da se pa kaj zgodi pa je vsa odgovornost in posledice na tebi... Žal ni pri nas tako kot drugje v EU. #-o
Slika
To kar se Janezek nauči, to Janezek zna.
Uporabnikova podoba
GoGo

Objave: 583
Registriran: 4. junij 2006, 15:13

Objava alc33 » 14. januar 2010, 9:07

Drugače pa imaš o tej temi lepo obrazloženo v 4. številki revije 112 ( tudi vožnja v gasilski dom ).

Lp.
Flying isn't dangerous. Crashing is what's dangerous.
Uporabnikova podoba
alc33

Objave: 178
Registriran: 19. april 2009, 10:10

Objava Napadalec2 » 14. januar 2010, 12:32

Pa se ko pride do intervencije policajev tak ni tam da bi merili hitrost! Ponavadi so na kraju intervencije prej kot gasilci! #-o
Napadalec2

Objave: 120
Registriran: 29. oktober 2009, 12:16

Objava Rok Ušen » 15. januar 2010, 0:31

Fantje ne ga srat. Enkrat sem že menda nekje o tem pisal in računal koliko časa dobiš če se pelješ namesto po omejitvi toliko in toliko več.

Moj primer : oddaljen sem od gasilskega doma dobrih 500 metrov. Ko sem naredil izpit za avto in dobil pozivnik, sem divjal skozi trg veliko več kot 50 km/h. Potem pa sem z leti videl toliko hudega (nekaj mrtvih, hudo poškodovanih - bil na toliko pogrebih tudi mlajših ljudi), da sem se zdaj kar precej umiril.

Enkrat se mi je zgodilo, da sem zavil na dvorišče gasilskega doma, kjer sta se igrala otroka. Ker pogled na dvorišče do zadnjega metra pred zavojem zakriva živa meja, ne vidiš dobro, kaj se tam dogaja. Ker takrat ni bilo intervencije, sem se pripeljal po pameti in sem varno ustavil pred otrokoma. Takrat sem se zamislil, kaj bi bilo, če bi na primer zaradi dimniškega požara pridirjal na dvorišče in pri tem zbil nedolžna malčka. :shock:

Mislim, da mora vsak pri sebi razčistiti - če nismo doma v neposredni bližini, pač ne bomo šli s prvim vozilom. Če pa smo tako nepogrešljivi del ekipe, potem se nas pač počaka. Par minut ni nič v primerjavi z nedolžnim življenjem. Ali se motim :?:
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava alc33 » 15. januar 2010, 8:53

Lahko se pa zgodi, da sploh ne prideš na tisto intervencijo ( pa tudi na nobeno drugo več ne ).

Lp.
Flying isn't dangerous. Crashing is what's dangerous.
Uporabnikova podoba
alc33

Objave: 178
Registriran: 19. april 2009, 10:10

Objava Napadalec2 » 15. januar 2010, 9:12

Blondi se strinjam 100%.
Napadalec2

Objave: 120
Registriran: 29. oktober 2009, 12:16

Objava Gasilko_112 » 11. november 2011, 0:25

Poglejmo še malo drugače:
Naša "služba" ima 24-urni delavnik (nikoli ne veš kdaj ti bo zapiskalo, kje, in kaj gori)
Vzemimo primer:
Dimniški požar -ko bi to prebral na pozivniku bi se dokaj držali omejitve, vem za kaj gre, ni veliko možnosti za širjenje požara (v idealnih pogojih - izpravni dimnik, pravilno gašenje lastnikov,...)
Stanovanjski požar - ko to prebereš/preberem na pozivniku pa se zelo hitro pojavijo vprašanja: prvo in meni najpomembnejše je ALI JE KDO OGROŽEN IN UJET V GOREČEM STANUVANJU, potem je vprašanje kakšen obseg zajema požar, ali se hitro širi na druga stanovanja, sobe, itd.
V takem primeru je jasno da bom vsekakor pospešil svojo vožnjo v GD (ker imaš v glavi npr. najslabše in najhujše) saj ne veš ali kdo potrebuje osebno pomoč in se ne more rešit iz stanovanja/hiše. Tukaj se mi dokaj zdijo pomembne minute, da čim prej izvoziš na požar in rešiš človeško življenje, ki je nenadomestljivo.
Jaz ne vidim smisla, da se gasilec s svojim vozilom odpelje na takšne požare po omejitvah, ker potem bi lahko v GD dežural in čakal na poziv, da bi izvozil v času, ki je določen vsem kategorijam. Tudi poklicne enote imajo čas za izvoz 1 munuto in jih tudi izvedejo v tem času, ker jim tako naroča kategorija.
PREPOZNAVNOST?!
Prepoznavnosti od začetka "intervencije" je na začetku zelo zelo slaba - v civilnem avtu se nas težko prepozna. Malo ljudi ve, da če imaš "vse šriri" vklopljene, da si gasilec, ki se odpravlja v GD na intervencijo. Nekateri te gledajo kot "Teleta v nova vrata" ali pa ti kažejo "Kaj si ti fu*jen kako voziš?!" Nalepka "GASILEC - pomoč v nesreči" ne pomaga kaj dost ker je premala. Nekatere evropske države imajo to dobro poskrbljeno - preprosta "taxi" tablica za na streho in na njej ne piše "TAXI" ampak v smislu "GASILEC NA INTERVENCIJI". Kolikor poznam ta način, imajo podobne pravice kot vozila s prednjostjo (v našem primeru tovoornjak s plavimi lučkami)
Ta tablica in ta način se mi zdi zelo dober, saj te ponoči takoj opazijo in čez dan tudi, če ne druga se vidi kaj piše gor.
Imamo probleme z obveščanjem po pozivnikih?
Kdo me proži na intervencijo? Regijski center. On piše kratka sporočila na pozivnike, njemu se prijavi požar, poplave, itd. Zakaj mi potem center napiše na pozivnik "STANOVANJSKI POŽAR", če gre na koncu samo za POZABLJENO HRANO NA ŠTEDILNIKU?! Ne vem ali je problem v tipkanju, programu ali kaj drugega. V takem primeru ne gre za hujšo intervencijo, ker predvidevaš, da se je lastnik rešil, če kliče sam. Saj ko kličeš na ReCO poveš kdo kliče, zakaj, kaj gori, koliko je v nevarnosti ljudi itd.

// To je moje mnenje in brez zamere, če sem kaj nerazumljivo napisal in se v naprej opravičujem. //
// in ne me vzet preveč osebno //
Lp. T
Uporabnikova podoba
Gasilko_112

Objave: 70
Registriran: 7. februar 2007, 22:08

Objava gubina » 11. november 2011, 21:35

Gasilko112-poklicne enote so tam in v službi in se lahko po minuti odpravijo na intervencijo.prostovoljci se moramo od doma pripeljati v dom itd...
tko da je enačiti poklicne z prostovoljci nesmiselno, to pozabi, odmisli.
ko se odpravljam v dom me tudi stiska vendar se le peljem po pameti ker bolje je priti malce kasneje kot sploh ne.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 676
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava Oskar » 11. november 2011, 22:18

Gasilko_112 je napisal:,
Zakaj mi potem center napiše na pozivnik "STANOVANJSKI POŽAR", če gre na koncu samo za POZABLJENO HRANO NA ŠTEDILNIKU?! Ne vem ali je problem v tipkanju, programu ali kaj drugega. V takem primeru ne gre za hujšo intervencijo, ker predvidevaš, da se je lastnik rešil, če kliče sam. Saj ko kličeš na ReCO poveš kdo kliče, zakaj, kaj gori, koliko je v nevarnosti ljudi itd.

To kar si tu napisal pa je totalno nepoznavanje razmer. Vabim te na eno mojih predavnaj: Požarna varnost v gospodinjstvu !
A veš kako se sliši prijava pri pozabljeni hrani ? Takole: " Pridite hitro pri sosedu se kadi skozi okno !!"
E moj gasilko !!
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava KKleMMen84 » 12. november 2011, 11:13

Oskar, besede si mi vzel iz ust.... =D>
KKleMMen84

Objave: 17
Registriran: 3. februar 2010, 17:22

Objava Gasilko_112 » 12. november 2011, 14:54

Gubina, res je da nismo poklicni gasilci, samo v Pravilih gasilske službe piše, da smo mi na intervenciji, odkar nam zapiska pozivnik ali katero drugo sredstvo za poziv (telefon,...). Od časa aktiviranja se tudi šteje izvoz, torej če mi piska recimo ob 11.15 morajo recimo GD III. kategorije izvozit najkasneje ob 11.20 z 2 voziloma in 12 gasilci.
Kako naj jaz npr. v takem času izvozim, če pa normalne vožnje imam dobre 4 min in tako rekoč ne kršim pravil?
Moje osebno mnenje je, da so naši gasilski zakoni s cestnimi zelo "narazen" in bi morali nekaj v tej smeri naredit, da bi imeli v času intervencije na cestah "bonitete" in nas ne bi po tem besedno napadali kje smo tako dolgo itd.
Lp. T
Uporabnikova podoba
Gasilko_112

Objave: 70
Registriran: 7. februar 2007, 22:08

Objava gubina » 15. december 2011, 1:14

Gasilko_112 je napisal:Gubina, res je da nismo poklicni gasilci, samo v Pravilih gasilske službe piše, da smo mi na intervenciji, odkar nam zapiska pozivnik ali katero drugo sredstvo za poziv (telefon,...). Od časa aktiviranja se tudi šteje izvoz, torej če mi piska recimo ob 11.15 morajo recimo GD III. kategorije izvozit najkasneje ob 11.20 z 2 voziloma in 12 gasilci.
Kako naj jaz npr. v takem času izvozim, če pa normalne vožnje imam dobre 4 min in tako rekoč ne kršim pravil?
Moje osebno mnenje je, da so naši gasilski zakoni s cestnimi zelo "narazen" in bi morali nekaj v tej smeri naredit, da bi imeli v času intervencije na cestah "bonitete" in nas ne bi po tem besedno napadali kje smo tako dolgo itd.

izvozni časi so nerealni.za PGD-je, pa naj si bodi osrednja enota ali katera druga nižjih kategorij,so ti časi, kot so napisani,nesmisel.osrednja enota ne more zagotoviti izvoza v eni minuti, kar ti pove kmečka logika(razen v izrednih primerih, ko je družba ravno v gasilcu in se oglasijo pozivniki recimo).v eni minuti še v hlače ne zlezeš in odvihraš do avta, tisti, ki so blizu garaže pa prisopihajo tja in ni šans izvoziti v eni minuti.za društva nižjih kategorij pa je "dovoljeni" čas izvoza tudi do 15 minut.zakaj je tako mi ni jasno, saj pa ja vendar vsi stremimo k čimhitrejšem prihodu na kraj dogodka/nesreče.zavzeti se je treba za čimhitrejši možni čas izvoza.diskriminirati društva z nekimi številkami ni ravno ok.če bi bili gasilci I.kategorije osredotočeni na te številke, torej 15 minut, bi recimo lepo na izi šli proti gasilcu rekoč, eh saj imamo do 15 minut časa, da izvozimo, tačas bodo pa osrednji ali pa kateri višje kategorije že malo potrpeli.
papir vse prenese, umetniki, ki pišejo te stvari pa...ne vem.realnost je popolnoma drugačna.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 676
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Naprej

Nazaj na Preventiva

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost