Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Queen Mary 2 ni v skladu s predpisi o požarni varnosti

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Queen Mary 2 ni v skladu s predpisi o požarni varnosti

Objava Štajerc » 1. julij 2004, 15:00

Na http://www.24ur.com sem zasledil naslednje:

"Vnetljivo razkošje na vodi / Največja in najdražja potniška ladja Queen Mary 2 ni v skladu s predpisi o požarni varnosti.

Ob rednem pregledu ladje so namreč ugotovili, da materiali iz katerega so narejena stranišča in kopalne kadi gorijo hitreje kot les. Lastnik ladje, podjetje Cunard Line, bo moral zato zamenjati kopalnice v 900 od 1300 kabin, kolikor jih ima to razkošno plovilo. Predstavniki Cunard Lina medtem poskušajo tudi z dodatnimi skupinami gasilcev prepričati potnike, da so povsem varni. Sicer pa je "hotel na vodi" včeraj iz New Yorka odplul nazaj v matično pristanišče Southampton na jugu Velike Britanije, kjer go bodo preuredili tako, da bo ustrezal požarnim predpisom. Poleg zamenjave panelnih plošč v kopalnicah in straniščih bodo napeljali dodatne vodne cevi ter dodatne detektorje dima.

Delo naj bi opravili v enem popoldnevu, saj naj bi se morala ladja takoj vrniti v New York."

In... kaj pravite vi na to?!?

lp

bp
Štajerc

Objave: 310
Registriran: 15. februar 2003, 7:59

Re: Queen Mary 2 ni v skladu s predpisi o požarni varnosti

Objava Janez Koncilija » 1. julij 2004, 18:53

Štajerc je napisal:
In... kaj pravite vi na to?!?

lp

bp

Da se s takšno ladjo že ne bom vozil :wink: :lol: :lol: .

LP

Janez 8)
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4624
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Gasilčk » 1. julij 2004, 18:57

Jaz tudi ne pa ne zaradi požarne varnosti, temveč ker so cene za obisk malo visoke :lol: :D

LP,
Gasilčk
Uporabnikova podoba
Gasilčk

Objave: 58
Registriran: 1. april 2003, 22:59

Objava Matej K » 1. julij 2004, 22:02

Če ti kopalna kad zagori tudi ni katastrofa saj imas vodo pri roki. :lol:
:haha2:
8)
Ni bogat tisti ki ima, ampak je bogat tisti ki da!

Vsega ne morem vedeti, toda o vsem nas lahko poučijo.
Uporabnikova podoba
Matej K

Objave: 491
Registriran: 24. marec 2004, 12:38

Objava SAKI » 1. julij 2004, 23:27

Mislim, da ladja sploh ni bila zgrajena v GB, popravljali pa jo bodo tam! Kaj pa garancija in odgovornost v takem primeru? Ko sem gladal oddajo o gradnji te ladje so se močno trudili s pogonskimi motorji in loputami. Odpraviti so morali, kar nekaj napak, ki so jih med testiranji odkrili, pa tudi rok za predajo jih je močno lovil. Testirali in zaščitili so mnoge materiale, ker pogoj naročnika je bil, da ladja pljuje 40. let brez večjega vzdrževanja. Izgleda, da so v tej naglici in pod pritiski katerimi so bili pozabili na požarno varnost! Je pa tako, če ladja zgori vzdrževalna dela niso potrebna, in naročnikova zahteva je izpolnjena :twisted:

Lp

Borut Satler
IZKORISTI, A NIKDAR NE IZKORIŠČAJ!

Lp

Borut Satler
Uporabnikova podoba
SAKI

Objave: 979
Registriran: 16. maj 2004, 20:43

Objava DAMIJAN » 2. julij 2004, 7:19

V enem popoldnevu :roll:

lp
DAMIJAN

Objave: 101
Registriran: 24. september 2003, 11:32

Objava Matjaž Zupan » 2. julij 2004, 12:27

Pa najbrž pri teh hitro gorljivih materialih ni problem samo v gorljivosti,temveč tudi v strupenosti produktov gorenja. Večina materialov,ki hitro gorijo (večinoma umetne mase) obenem ob gorenju sproščajo tudi strupene snovi. Tako bi nek požar lahko zadušil ljudi,ki so daleč stran od požara tako,kot se je zgodilo nekoč pri nekem požaru letala (se ne spomnim kdaj se je zgodilo in kje :oops: ),kjer so potniki umrli zaradi strupenih plinov,ki so nastajali ob gorenju nekih oblog,čeprav jih ogenj še ni dosegel.

V enem popoldnevu bodo zadevo težko uredili,saj je ladja ogromna.Vprašanje tudi,koliko se bo s takim hitenjem povečala varnost potnikov in posadke (stvari,narejene v naglici so že dostikrat povzročale probleme).
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

Objava queen elizabeth II. » 3. februar 2007, 18:25

Mislim da ni treba skrbet zaradi tega!! pa tudi draga ni tak!! samo privoščit si je treba!! ladja je bila zgrajena v Franciji!! sem velik ljubitelj vseh cunardovih ladij in vem veliko o njih!! tak da te kadi bodo pa že zamenjal!! mala malica :lol: :wink: :wink:
queen elizabeth II.

Objava boštjančk » 5. februar 2007, 11:43

Jaz pa nisem prepričan da jim bo v enem dnevu uspelo zamenjati 900 kopalnic, glede na to, da smo tudi mi delali nekaj za to ladjo, in vse skupaj nitrajalo malo časa. 24 ur ni niti malo, niti veliko časa, za 900 kopalnic z vsem naštetim, kar mislijo še postoriti pa sploh ne, če pa jim , pa svaka jim čast.
Gobc me je zmer tepu!
Bivši član povžarske konjenice
Uporabnikova podoba
boštjančk

Objave: 436
Registriran: 3. november 2003, 0:46

Objava Martin P. » 5. februar 2007, 11:56

Glede na to, da je od tega minilo skoraj 3 leta, so verjetno kopalnice že davno menjali, pa tudi ladja sama je verjetno videla že precej sveta... :twisted: :P
Uporabnikova podoba
Martin P.

Objave: 889
Registriran: 11. oktober 2004, 22:02

Nazaj na Preventiva

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost