Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

262

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Volkec » 2. februar 2007, 2:36

najkec je napisal:Js bi pa takle povedu.....sm star 17 in še nimam izpita za avto, imam pa izpit za motor in sem s skuterjem dosti časa na cesti. Menim da so slabe ceste res lahko vzrok za nesreče, vendar tisti voznik, ki ima nekaj pameti, bo po slabi cesti peljal bolj previdno. In s tem se bo nevarnost za nesrečo bistveno zmanjšana. Menim tudi da visoke kazni ne bodo rešile problema vozniške kulture, saj tisti ki ima namen divjati po cesti bo divjal, pa naj bodo še kako visoke kazni. Bolj kot kazen bi voznika izučilo delo na urgenci, da bi videl do česa lahko pride zaradi prevelike hitrosti. Takšno je moje mnenje, SREČNO vsem na cesti !

Lep pozdrav najkec :wink:

Drži se tega, kar si napisal!
The only thing that I regret- I didn't take what I could get. (Motörhead)

LP Borut Volk
Uporabnikova podoba
Volkec

Objave: 318
Registriran: 8. januar 2003, 18:16
GE: Kobarid

Objava t_time » 2. februar 2007, 16:50

Najbolje bi bilo da bi ble vse ceste enosmerne, pa še te bi se ljudje zaletavali...

Pravijo znanstvniki, da bi naj slovenci izumrli zaradi slabe rodnosti, samo slovenci nebomo izumrli zaradi majhne rodnosti, ampak prometnih nesreč...

lp;
t_time
Uporabnikova podoba
t_time

Objave: 166
Registriran: 22. januar 2006, 22:57

Objava tomo » 2. februar 2007, 21:19

Moje mišljenje je:
Kazni so prevelike oz. premajhne, odvisno od plače. 200 € je za nekoga polovico plače, za nekoga drugega minimalen strošek, ki ga ne bo naučil "lepše" voziti.
tomo

Objave: 3
Registriran: 2. februar 2007, 20:35

Objava sabirman » 2. februar 2007, 21:37

Vse kar je pomembno je kaj v glavi dogaja :wink: Če se vozniki ne bojo streznl ne bo nč bolše :x
Te kej mot? Povej men in ne jambri poveljniku!
Uporabnikova podoba
sabirman

Objave: 465
Registriran: 8. april 2006, 22:22

Objava cheeby » 4. februar 2007, 17:02

tomo je napisal:Moje mišljenje je:
Kazni so prevelike oz. premajhne, odvisno od plače. 200 € je za nekoga polovico plače, za nekoga drugega minimalen strošek, ki ga ne bo naučil "lepše" voziti.

Če bi kazni zaračunaval v procentih od mesečnega dohodka tud nebi bilo slabo ja!!
Skupaj spreminjajmo svet na bolje!
Uporabnikova podoba
cheeby

Objave: 230
Registriran: 24. februar 2005, 19:02

Kazni

Objava Volkec » 4. februar 2007, 19:07

Kazni niso previsoke. Problem pa je, ker se večina voznikov izogiba kaznim, namesto, da bi se izogibali prekrškom.

LP Borut Volk
Uporabnikova podoba
Volkec

Objava Luka19 » 5. februar 2007, 9:43

V letošnjem letu je v prometnih nesrečah v Sloveniji umrlo že 23 ljudi, lani v enakem obdobju pa deset.

Zelo zaskrbljujoče... Kakšen bo odziv pristojnih na to...?!?
Luka19

Objave: 260
Registriran: 11. junij 2005, 13:03

Objava Šmarčan » 6. februar 2007, 21:50

Ni problem da so slabe ceste, ni problem da so premajhne kazni ali pa da se vozniki nimajo kje zdivjat, problem je da smo slovenci na kulturni ničli.
Pa so lahk kazn za prehitro vožnjo 10000 evrov pa ne bo nič boljš, dokler ne bomo malo dozoreli in se začeli drugače obnašati.
A ne???? :roll: :roll:
Uporabnikova podoba
Šmarčan

Objave: 261
Registriran: 13. januar 2007, 15:57

Objava Pero » 6. februar 2007, 22:42

Kultura med vozniki je na 0. Vsak tedn se peljem iz MB v Konjice pa nazaj, pa mi ziher 2-3je vzamejo prednost ali pa izsiljujejo nekaj...
Nazadnje sem se moral na izvozu umaknit Mercedezu na stranski/odstavni pas, da ni podrl singalizacijskih kolickov in luci, ker on pac ne bo bremzal..

Glede policistov. Moram reci da je pred leti bilo videt na cesti veliko vec policistov. Dnevno sem se vozil takrat se v srednjo solo, in sem skoraj vsak dan videl kontrolo. Zdaj ce slism da so 1x na teden, je to veliko , videl osebno pa jih ze nisem vsaj kakih 8mescov (da bi meli kontrolo postavleno). Tak da tisto kaj po Tv kvazijo, da je stopnja pricakovanja da te bo ustavil policist velika, je cist bull shit*.
Isto se dogaja na drugih podrocjih, kjer jih isto ne videvam vec, ampak to je druga tema.

Potem je tukaj se sam odnos policije. Na lasne oci sem videl, kako je nekdo peljaj cez rdeco, pa se je ustavil sredi krizisca, pa vzratno nazaj zapeljaj na svoj pas, za nim pa policista v sluzbenem vozilu, pa nista storila nicesar.
Drug primer podobn , v mb sred glavne ceste v prometni konici, se ustavi en frajer , vklopi 4 zmigavce pa gre v trgovino. Za njim se postavi marica, nekajkrat zatrobi, potem pa je morala marica vzratno da ga je lahko sploh obvozila, kazni seveda ni bilo , ker se jim je "mudilo" drugam...(zaj bo takih primerov se vec, ker se bojo se bolj na redarje zgovarjali)
in se in se je takih primerov, se mi zdi da je policija se samo za okras pri nas...

Glede kazni. Se mi zdi da je najbol primeren ameriski nacin. Tisti ki ma dnara za bmw al pa mercedez za 20mil , mu tud kazn ne pomeni veliko(ne govorim da samo oni delajo probleme...). Mogli bi uvest kazni z javnimi deli. Se prav, kazn v $ + doloceno stevilo ur javnih del. Naj pobirajo papricke, pa omice cez cesto spremljajo, si bojo takoj premislili pa vozli po pameti...
aja , pa zakon naj nasploh popravijo , ker ima toliko luken, da tisti ko ima malo pravniske pameti v glavi, v 90% ne bo placal kazni...

LP
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava sabirman » 6. februar 2007, 23:18

Zakaj je na cestah vse manj policije?

Morda zato ker so se kazni zvišale in v krajšem delovnem času naredijo normo ki jo potrebujejo :roll:
Te kej mot? Povej men in ne jambri poveljniku!
Uporabnikova podoba
sabirman

Objave: 465
Registriran: 8. april 2006, 22:22

Objava Volkec » 7. februar 2007, 0:21

sabirman je napisal:Zakaj je na cestah vse manj policije?

Morda zato ker so se kazni zvišale in v krajšem delovnem času naredijo normo ki jo potrebujejo :roll:

Zato, ker se je obseg dela policije povečal, številčnost kadra pa je ostala enaka, ali pa se je celo zmanjšala. Razen v Ljubljani.

Na poti med Ježico in Murglami (približno 10 km), sem lani novembra v zgodnjih jutranjih urah naštel 8 patrulj. Poleti, na višku turistične sezone, pa na odseku od Podbrda do Vršiča, velikokrat ne srečaš niti ene. Za boljšo predstavo o razdaljah, si poglejte zemljevid Slovenije.

Še vedno sem mnenja, da ni represija tista, ki bi zmanjšala število žrtev na cestah. V naši dolini je naselje, v katerem policisti pogosto nadzorujejo hitrost. Kraj se ne imenuje več Idrsko, ampak Radarsko. Upam si trditi, da 95% voznikov zaradi tega upošteva omejitev, a vendar se je najhujša nesreča v lanskem letu, zgodila prav v tej vasi, na tistem mestu, kjer ponavadi organi pregona prežijo na prehitre voznike. V tej nesreči sem zgubil tri prijatelje. Nikoli nisem bil hiter voznik, a od takrat vozim še bolj previdno. Od takrat se tudi bojim pozivnika.

Nekateri pa se še vedno bolj bojijo policije, kot pa nesreče. Represija?! Vse je v naših glavah!!! Neprisotnost policije nikakor ne more biti vzrok temu, da se nekdo spozabi in pritisne plin do konca. Ali pa udari nekoga po glavi s sekiro.

LP Borut Volk
Uporabnikova podoba
Volkec

Objava Tomkat » 7. februar 2007, 9:34

Volkec je napisal:Nekateri pa se še vedno bolj bojijo policije, kot pa nesreče.

Se mi zdi, da je Volkec zadel bistvo. To je to!

Policija je skozi nekaj let s svojo prisotnostjo na točno določenih točkah ustvarila nek vzorec ravnanja, ki ga vozniki-divjaki s pridom izkoriščajo.

In sicer po sistemu: aha, tule radi stojijo (pa se tam peljemo počasneje - po omejitvah), tule jih pa ni bilo nikoli (pa divjamo). In je na ta način 90% opravljene poti v prekršku. Tistih 10% pa zaradi potencialne kazni po pravilih.
Nihče pa verjetno ne pomisli, da na tistih 90% lahko ubije sebe ali koga drugega.
Je že res, da se ta vzorec pojavlja lokalno. Torej na "domačem teritoriju". Ampak vsak je nekje doma.

Še vedno pravim če bi nam namesto 23 reklam za prašek, mehčalec in tampone zavrteli 1 ali 2 posnetka krvavih razbitin, bi nas sčasoma streznili.
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1874
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava beatus » 12. februar 2007, 20:16

Še vedno pravim če bi nam namesto 23 reklam za prašek, mehčalec in tampone zavrteli 1 ali 2 posnetka krvavih razbitin, bi nas sčasoma streznili.[/quote]

JP tut jaz mislim tako! :cry:
lp Beatus

Objave: 66
Registriran: 31. januar 2005, 18:54

Objava GoGo » 13. februar 2007, 0:54

Glede teh reklam in tega se ne strinjam, ker tisti ki bo hotel divjat bo divjal pa če bo vido 100 takšnih primerov. Enih se pač ne prime čisto nič. Ne moremo nič če se hočejo se naj ubijejo samo najhuje je ko nekdo po nedolžnem umre zaradi enega tipa :? .
Slika
To kar se Janezek nauči, to Janezek zna.
Uporabnikova podoba
GoGo

Objave: 583
Registriran: 4. junij 2006, 15:13

Objava PuMpA » 10. marec 2007, 8:53

Mislim da se bo letos ta številka še povečala. Če ne umrejo v prometnih nesrečah se pa kar med seboj pobijajo. Malo prebereš vsak dan časopis pa skoraj vedno vidiš da je spet kdo storil samomor ali pa kaj podobnega. V letu 2007 mislim da bo tudi v prometnih umrlo dosti ljudi ( tega si seveda ne želimo) ker ljudje sploh ne vejo kak vozijo po cestah.

LP
Slika
Uporabnikova podoba
PuMpA

Objave: 493
Registriran: 5. junij 2006, 16:36

NazajNaprej

Nazaj na Preventiva

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost