Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Dostopnost do gasilnih sredstev

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava gobi » 8. december 2007, 11:27

darko je napisal:naj eden zračuna koliko gasilnikov na prah rabim v lesarski delavnici z 450 m2. Pravilen odgovor prinaša nagrado. darko

To me pa res zanima :-k

Po mojih podatkih naj bi bilo za 450 m2 potrebnih 9 RGA-jev oz. na vsake 200 m2 4 RGA-je.

A sem vsaj blizu ??

Je pa za to izračunat približno toliko formul kot je držav 8)
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava SuZaNcA » 8. december 2007, 13:28

darko je napisal:naj eden zračuna koliko gasilnikov na prah rabim v lesarski delavnici z 450 m2.
Pravilen odgovor prinaša nagrado.
darko

Lesarska delavnica po Pravilniku o izbiri in namestitvi gasilnih aparatov spada v skupino objektov z veliko požarno nevarnostjo (proizvodnja pohištva in vezanih plošč - Priloga 1 pravilnika).
Glede na ta podatek in na površino delavnice, mora biti v prostoru (objektu) 63 enot gasila (Priloga 2 pravilnika)

Ker so stvari, katere obravnavamo kot surovina za vžig, večinoma v trdnem stanju, pregledamo prvi del razpredelnice, ki se nahaja v Prilogi 3 pravilnika (preizkusni požar A).
Število gasilnika se razlikuje tudi na gasilno sposobnost le-tega in na gasilno sredstvo katerega gasilnik vsebuje.

Primer 1: Če se odločimo za gasilnik na prah z gasilno sposobnostjo 34A, v razpredelnici vidimo da en gasilnik zadošča 4 enotam gasila...izračun: 63:9=7. (če izračun ne bi bil celo število, se vedno zaokroži navzgor)
...končni odgovor je 7 gasilnikov na prah tipa 34A za lesarsko delavnico površine 450m2.

Gasilna sposobnost je navedena na vsakem gasilniku (kot prikazuje slika)

Upam da se nisem kje zaštrikala

LP
Suzy

P.S. Nepravilno vzdrževanje gasilnikov, nepravilno nameščanje in nenazadnje tudi vprašljivo znanje o uporabi le-teh je kar stalnica. Sama sem imela lani priložnost sodelovat pri nekaj pregledih v posameznih skladiščih, delavnicah,...Ja kaj naj rečem, stanje ni bilo niti približno tako rožnato kot nas učijo na faksu in kot piše v pravilnikih. V enem skladišču sva s sodelavcem uporabila vse akrobatske sposobnosti da bi se prebila do gasilnikov, vendar sta nama na koncu še vedno ostala dva "neosvojena". Ponavadi so založeni s kakšnimi regali, škatlami, stoli,...da ne omenjam da so v eni firmi omarico zidnega hidranta uporabili kar za oglasno desko (je naneslo da se pod hidrantom ravno nahaja pisarniška miza in jim je bilo zelo priročno listke kar gor "popat" :evil: ).
Priloge
gasilnik.jpg
Zadnjič uredil SuZaNcA - 8. december 2007, 13:37. Skupaj urejeno 1 krat.
Če v življenju srečaš limono, kupi tequilo in sol ter pokliči še mene :D
Uporabnikova podoba
SuZaNcA

Objave: 511
Registriran: 11. april 2005, 22:16

Objava Franci » 8. december 2007, 13:34

Minimalno 6 kom S-9, po pravilih pa gre en gasilni aparat na 50m2.
Se pravi devet(9) kosov S-9. 8)
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava SuZaNcA » 8. december 2007, 13:41

SuZaNcA je napisal:[... en gasilnik zadošča 4 enotam gasila

Sem se zatipkala...9 enot gasila bo bolj pravilno ja :oops:

LP
Suzy
Uporabnikova podoba
SuZaNcA

Objava gobi » 8. december 2007, 14:14

SuZaNcA je napisal:P.S. Nepravilno vzdrževanje gasilnikov.

In po možnosti mora RGA-je servisirat najbolj poceni poblaščeni serviser tako da, ko najbol rabiš RGA lahko le vržeš skozi okno :clubbed:

SuZaNcA je napisal:Ja kaj naj rečem, stanje ni bilo niti približno tako rožnato kot nas učijo na faksu in kot piše v pravilnikih.

A sta slučajno pričakovala, da bo kot piše v pravilniku :lol: 8)

SuZaNcA je napisal:V enem skladišču sva s sodelavcem uporabila vse akrobatske sposobnosti da bi se prebila do gasilnikov, vendar sta nama na koncu še vedno ostala dva "neosvojena". Ponavadi so založeni s kakšnimi regali, škatlami, stoli.

Vidiš, da ne škodi kdaj pa kdaj igrat Super Mariota v labirintu :D RGA lahko uporabiš npr. tudi kot utež, klocno,...no v glavnem za 1000 in 1 uporabo samo za gašenje ne :lol:

SuZaNcA je napisal:...da ne omenjam da so v eni firmi omarico zidnega hidranta uporabili kar za oglasno desko (je naneslo da se pod hidrantom ravno nahaja pisarniška miza in jim je bilo zelo priročno listke kar gor "popat" :evil: ).
Ali pa priročne kante za smeti.... :shock:
LP, Robert Kopatin
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objava SuZaNcA » 8. december 2007, 19:17

OK OK gobi je že res da se nepravilnosti v praksi dogajajo (pa ne samo na področju gasilstva). Tukaj si ti opisal tako barvito, da bi si kdo mislil da je vse skupaj totalno sfaljeno. Poglejmo realno, brez pretiravanj v + in - (v objavi so več kot očitna).

Bi pa bilo pametno na nek način pohvalit tudi taka podjetja, katera vzorno skrbijo za redna usposabljanja, servisiranja in nemoten dostop do gasilnikov, hidrantov,...res da so v manjšini ampak so pa svetla točka (ja ja tudi na take sem že naletela) =D>

LP
Suzy
Uporabnikova podoba
SuZaNcA

Objava gobi » 8. december 2007, 19:47

SuZaNcA je napisal: Tukaj si ti opisal tako barvito, da bi si kdo mislil da je vse skupaj totalno sfaljeno.LP Suzy

Malo sem na hec obrnil, priznam :P
Ni vse sfaljeno, so pa stvari resnične :oops:
LP, Robert Kopatin
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Nazaj

Nazaj na Preventiva

Kdo je prisoten