Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Velika požarna ogroženost po celotni Sloveniji

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

V času ogroženosti če vidite nekoga, ki kuri z odprtim ognjem a ga boste posvarili na možnost požara?

Anketa končana - 5. maj 2007, 18:27

DA
53
73%
NE
12
16%
SE NE OBADAM S TEM
8
11%

Skupaj gasov : 73

Velika požarna ogroženost po celotni Sloveniji

Objava vihi007 » 15. april 2007, 18:27

Kot nekateri veste da je Slovenijo zajelo toplo in sončno vreme. Vse je vredu in prav dokler ne zagori naravni požar. Te požare je izjemno težko gasiti če se razširijo in potrebujemo gasilci veliko časa, fizične zmogljivosti in sredstev. 1/3 ljudi v Sloveniji ne ve, da je požarna ogroženost velika in nekateri kr veselo kurijo pol pa še malo veter zapiha pa je sranje tu.... Zato mislim da bi k naravnim požarom morali pristopati preventivno in ne samo kurativno(izvajati). Policija tak na tem nič ne dela sosed soseda nebo prijavo vsaj v 3/4 ne.... edino smo še mi ostali pa še to ne vsi ker si mislimo pa k***c pa to.... smešno a resnično .... zaj pa dam v razgovor da še vaše plati slišim .
Ni ga lepšega poklica od gasilca. Velika možnost opeklin, drugih poškodb in smrti, vedno ti je prekleto vroče, greš tja notri od koder vsi bežijo, plača je bolj tako in edina stvar na katero se lahko zaneseš je tehnična oprema pa še ta zna včasih zatajiti
vihi007

Objave: 25
Registriran: 15. april 2007, 18:00

Objava Pero » 15. april 2007, 19:08

A misliš da ce bi sel tja pa mu bi povedo, da se bo on zamislo pa bo ugasno ogenj ? optimist. Ne rabi bit razglašena požarna ogroženost, pa če maš zdravo pamet pa vidiš da je vse suho, neboš kuril. Tistmu ko pa mu to ni jasno, pa mu tud ti ne moreš dopovedat da bo delal drugače.
Dokler se nebo to začelo prijavlat, pa nebojo policisti res začeli kazni pisat (če jo sploh lahko), bo vsako leto isto...

če gledamo kmečko pamet :
Zakaj bi pa kuro te ko ni suho? ja ne gori ? jao :twisted: pa če nena fajn veter vleče zraven, se ti vse v bajto kadi :twisted:
/end sarkazem
LP
Zadnjič uredil Pero - 15. april 2007, 19:11. Skupaj urejeno 1 krat.
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Re: Velika požarna ogroženost po celotni Sloveniji

Objava vihi007 » 15. april 2007, 19:11

Ja saj malo bolj strogo bi morali jemati te stvari.... kaj se pa tiče takih talentov glede kurjenja na suhem pa jih ne primanjkuje .... samo zaradi take bedarije lahko na stane en haufn problemov
Ni ga lepšega poklica od gasilca. Velika možnost opeklin, drugih poškodb in smrti, vedno ti je prekleto vroče, greš tja notri od koder vsi bežijo, plača je bolj tako in edina stvar na katero se lahko zaneseš je tehnična oprema pa še ta zna včasih zatajiti
vihi007

Objava Pero » 15. april 2007, 19:14

drugače bi jaz to vse prepovedo. Kaj te maš za kurit ? samo svinjarijo spusčas v zrak, pol se pa buniš ko ne moreš smučat it :roll:
Ogranske stvari ločit pa ostalo ločit, pa na odpad oz zbirališče oz za humus... vzemi primer ko so v ljubljani vrtičkarji skurli vse. Da ne bom zastonj omenjal, da so imeli vsi 20let stare salonitke za strešno kritino, kolko je blo zraven plastike, po možnosti se kakšna kantica škropiv, gnojil...
Pol se pa bunijo, zakaj imajo smog vsepovsod...

LP
Don't raise your voice, Improve your argument!
Uporabnikova podoba
Pero

Objave: 1091
Registriran: 17. april 2006, 17:34

Objava vihi007 » 15. april 2007, 19:56

ja saj imaš prav sicer pa glej za komunalo je v Sloveniji poskrbljeno vsaj pri nas je, je pa majhen problem da mamo kesone za papir premale in so v trenutku polni ker pa papir pobirajo le enkrat mesečno je to problem zato pa ljudje kurijo pa ne da bi takrat stali ob ognju ne grejo domov al pa v gostilne pa ga boli K.... za ogenj. Ja samo ta poteza onih vrtičkarjev pa je res opasna .... pa oni so tam glih najbolj kurli pa tam ko je ob vročini tolko trstike pa to samo fuf naredi pa Ljubljana nima več Plečnikovih Žal.
Sem pa enkrat prejšno leto v času krasa sosedi kres zaliu ker je kurla vse kaj se žge pa je mela travnik pokošen pa sem ji kuj zalil kr z wapom ...je pa lepo pogasilo ker fajn razprši vodo pa je ogenj kr hitro pogasilo ..... hehehe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vihi007

Objava Marjetica » 15. april 2007, 20:58

Pero!
Prosim, upoštevaj pravila foruma in se potrudi pisati čitljivo in razumljivo.

Lp moderatorka
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objave: 861
Registriran: 29. julij 2004, 20:06

Objava gobi » 24. april 2007, 15:07

Ker je ravno govora o požarni ogroženosti, kolikšna pa je kazen za kršitev prepovedi :?:

Če bo tako naprej, bodo letošnja kresovanja bres kresov :roll: :lol:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

RECO Ljubljana

Objava Rok Ušen » 24. april 2007, 17:18

Pogovarjati se o kazni za kurjenje v naravi je brezpredmetno, saj itak nobeden nič ne ukrepa.

Včeraj se je začelo močno kaditi izza rehabilitacijskega centra Soča v LJubljani. Ker sem doma v neposredni bližnini, sem šel pogledat kaj se dogaja in kdo mi onesažuje zrak, ki ga vdihavam.

Pridem tja in kaj vidim ... :shock:
En vrtičkar je zakuril barako v velikosti cca. 4x4m. Ko sem prišel tja, je že lepo gorela, predvsem se je pa zelo močno kadilo.

Vzamem telefon v roke in pokličem na 112.

JAZ: "Dober dan! Nekdo je zadaj zgradbe Pop tv zakuril barako."
DISPEČER NA ReCo (oz. če se ne motim na GBL): "Vem ja, saj jih morajo skuriti. Hvala za obvestilo. Lep dan"

Takele mamo. Človek se ploh ni zmenil, da gori, in da dim mogoče koga moti in da je v bližini mrgolelo navlake in suhe trave na področju 2 ha.

Kdo se bo potem sekiral za kurjenje na prostem na podeželju, če se še 100 od bolnice ne??!?!?!

PS: GBL seveda ni prišla (tam sem bil še 15 min po obvestilu). Ampak je pa zanimivo, da se je naslednji dan v GRAFIČNEM PRIKAZU pokazala slikca na omenjeni lokaciji, ki se je tudi časovno ujemala. Po tem pa res ni čudno, da ima GBL tudi do 15 intervencij na dan, če si pišejo tudi tiste, na katere ne izvozijo :wink:

To sem napisal kar tako - ni potrebno komentirati
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava vihi007 » 24. april 2007, 22:01

To je zdaj tak, tam v Ljubljani imate en velik problem. Ti vrtičkarji so se kar naselili in zdaj ko se morajo odseliti kurijo vse in to je velik problem saj kurijo pesticide, plastiko, salonitne in azbestne plošče. Plus tega kurijo brezglavo in je s strani občine brezglavo, da jim pustijo kuriti ko je takšna ogroženost. Kazen pa ni tako velika .... 50€ pa če bi meni napisal tako kazen bi mu dal 50€ pa bi kuro naprej .... jaz bi dal zadaj kakšno 0 zraven pa še malo.
vihi007

Objava dobovsek » 25. april 2007, 12:51

Gobi, tudi jaz se sprašujem, kako bodo zgledala letošnja kresovanja. Sem pa mnenja, da se bo sigurno našel kdo, ki bo veselo zakuril kres :?

Sicer uradno besedilo govori o tem, da izjemoma lahko kuriš v naravi, navajam: "Izjemoma pristojna izpostava uprave dovoli kurjenje ali sežiganje v naravnem okolju v obdobju, ko je razglašena velika ali zelo velika požarna ogroženost..." vendar v nadaljne postavlja pogoja "...pravnim in fizičnim osebam, ki gospodarijo z gozdovi, vendar le na predhodno zavarovanih mestih ter ob organizirani požarni straži."
Pozdrav iz pod kamniških planin ;)
dobovsek

Objave: 81
Registriran: 31. julij 2004, 14:51

Objava SUXic » 25. april 2007, 13:13

Ravno malo prej je zapiskal pozivnik in na njem se je izpisalo, da je velika požarna ogroženost na našem področju preklicana. Torej je nekaj dežja le pomagalo.
Moje ime Aleš RAKOVNIK
Uporabnikova podoba
SUXic

Objave: 406
Registriran: 27. december 2002, 18:58
GE: Dolič-Šentflorjan

Objava MarkoSimšič » 25. april 2007, 20:57

vihi007 je napisal:Kazen pa ni tako velika .... 50€

Na prvi strani portala sem zasledil cifro 125 €...

lp =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabnikova podoba
MarkoSimšič

Objave: 542
Registriran: 13. september 2003, 20:33

Objava vihi007 » 26. april 2007, 17:26

ja no jaz sem zasledil 50€ če sem se zmoto se opravičujem
vihi007

Objava MarkoSimšič » 26. april 2007, 17:47

Saj višina kazni sploh ni bistvena. Bistvena je ozaveščenost ljudi, pri kateri pa kazni ne igrajo ne vem kakšne vloge. Bi bilo pa zanimivo videti podatke za čas, ko je veljala prepoved kurjenja: v kolikih primerih je bil pozročitelj požara v naravi znan, koliko kazni je bilo izrečenih, koliko je bilo dejansko plačanih. :arrow: za recimo zadnjih pet let. :?

lp =;
Audiatur et altera pars! (Naj sišimo še drugo mnenje!) latinski
Uporabnikova podoba
MarkoSimšič

Objave: 542
Registriran: 13. september 2003, 20:33

Objava Mitja Gregorič » 29. april 2007, 12:56

In veselo bodo ponekod vseeno kurili...
pa čeprav je razglas zunaj....
..na tisoče se bo "grelo" ob kresovih....

hmmm...
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Naprej

Nazaj na Preventiva