Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Odmetavanje čikov (ogorkov) med vožnjo skozi okno vozila

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odmetavanje čikov (ogorkov) med vožnjo skozi okno vozila

Objava Mitja Gregorič » 8. avgust 2007, 15:13

Večkrat med vožnjo smo priča da nekateri nemarni,nevestni,in neodgovorni vozniki (kadilci) iz svojih vozil odmetavajo neugasle cigaretne ogorke ki lahko mimogrede povzročijo požar v naravnem okolju.T

emo sem odprl ker me je nedavno podobno dejanje voznika srebrnega vozila znamke bmw (mislim da je šlo za tuje vozilo) ki je vozil v nasrotno smer -relacija Sežana-Štanjel dodobra "razkuril".Nemarnež -nevestnež ali bilo kako bi mu lahko rekli je po svojih 5 min. užitka z dimnimi opoji brezobrazno skozi okno na cesto odvrgel še žareč cigaretni ogorek ki se je potem ko je zadel ob asfalt razpršil in vrtinec vetra ga je nato v hipu odnesel nekam na rob cestišča le slab meter stran od trave - ki je kot vemo v tem obdobju ko je razglašena velika požarna ogroženost kot smodnik.Potem pa izbije požar ,narava je prizadeta mi pa hajd kameradi u gmajne gasit in stroške delat.

Taka dejanja so nesprejmljiva in bi jih bilo potrebno kaznovati.Je pa res da je tovrstno početje težko nadzirati še bolj pa povzročitelje kaznovati.

Vaša razmiišljanja na to temo?
Kaj se tu da še naredit?

Slika

Slika
Priloge
ok2.jpg
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Uroš Lenarčič » 8. avgust 2007, 16:08

Nič novega. Poleg "čikov" iz avtomobilov leti še en kup predmetov; od praznih cigaretnih škatlic, steklenic, plastenk, ipd. Kaj storiti? Pojma nimam. Osebno bi take ljudi kaznoval s čiščenjem cest, pločnikov in ulic.
Cogito, ergo sum.

Slika
Uporabnikova podoba
Uroš Lenarčič

Objave: 891
Registriran: 28. december 2004, 20:11

Objava comendatore » 8. avgust 2007, 17:49

V bistvu se ne da nič narediti.
comendatore

Objave: 170
Registriran: 2. avgust 2006, 17:59

Objava sasolovrenc » 8. avgust 2007, 18:04

comendatore je napisal:v bistve se ne da nič narediti

se strinjam......tukaj se bo moral vsak posameznik zamisliti nad sabo.
Mi, kot gasilci pa tega ne moremo preprečiti (oz. ne more nihče), ker kot je že Mitja napisal:
je pa res da je tovrstno početje težko nadzirati še bolj pa povzročitelje kaznovati.

LP
sasolovrenc

Objave: 316
Registriran: 7. marec 2007, 17:30

lp

Objava erno » 9. avgust 2007, 14:13

Ja se strinjam, da so vozniki-kadilci in sopotniki velikokrat krivi z svojimi ogorki za požare.In morem tudi priznat, da sem to nevestno in neodgovorno delo opravljal tudi sam, ker nisem želel ogorkov in pepela v mojem pepelniku.
Upam trditi, da to dela vsaj četrtina gasilcev, ki kadi vendar delajo to podzavestno.Vendar je razlika ali odvržeš ogorek pozimi oz. poleti , na Krasu oz Prekmurju , v gozdu oz.v mestu. (pustimo zelene,ki se z to izjavo nebi strinjali)
Tega se ne da preprečit lahko pa nekaj storimo v to smer.
Mene je naprimer izočilo oz. sem se kr malo zamislu pred leti ko sem se peljal proti hrvaški obali veliki jambo plakati ravno takrat ko sem hotel dovreči ogorek.Na njih je bil prikazan velik gozdni požar in voznika kako odvrže cigareto in še neki napisi ,ki se pa jih ne spominjam.
Mislim da je to ena od rešitev ,ki stalno opominja voznika oz sopotnike v vozilu ,da se malo zamislijo nad sabo. :nono: :smoke:

No tak velik pacek kot sem napisal nisem bil pa tudi sedaj tega ne počnem več ker sem prenehal z kajenjem.
LP Erno

Čisti računi-dobri prijatelji

Slika
Uporabnikova podoba
erno

Objave: 252
Registriran: 12. julij 2005, 14:22

Objava mirank » 9. avgust 2007, 18:03

če smo sedaj uvedli strog protitobačni zakon, tako da se skoraj nikjer ne sme kaditi, bi jaz dal prepoved kajenja tudi v avtomobilih, je pa res bi to verjetno privedlo do še večjega števila odvrženih ogorkov...
...bi bilo pa s tem podobno kot z mobiteli- prepovedano je, dokazat pa težko!! Sam ne vem še za nikogar ki bi bil kaznovan zaradi telefonranja med vožnjo...

plakati na požarno bolj ogroženih območjih bi verjetno malo prispevali k izboljšanju položaja!!
Uporabnikova podoba
mirank

Objave: 227
Registriran: 25. junij 2007, 21:16

Objava Sedlar - PGD Britof » 10. avgust 2007, 2:37

mirank je napisal:če smo sedaj uvedli strog protitobačni zakon, tako da se skoraj nikjer ne sme kaditi, bi jaz dal prepoved kajenja tudi v avtomobilih, je pa res bi to verjetno privedlo do še večjega števila odvrženih ogorkov...
...bi bilo pa s tem podobno kot z mobiteli- prepovedano je, dokazat pa težko!! Sam ne vem še za nikogar ki bi bil kaznovan zaradi telefonranja med vožnjo...

plakati na požarno bolj ogroženih območjih bi verjetno malo prispevali k izboljšanju položaja!!

Ma, zaj ko pa ti ne kadiš, bi pa uvedel neki zakon da se v avtu nebi smelo kaditi!? Avto je tvoja last ! Država živi od davkov na cigarete! Škatlica cigaret znaša 32 bivših tolarjev! Sedaj si pa preračunaj koliko država pobere davka na škatlico cigaret!
Uporabnikova podoba
Sedlar - PGD Britof

Objave: 86
Registriran: 11. junij 2007, 14:39

Objava Ico » 14. avgust 2007, 6:45

Porka gate, stalno se na forumu oglašajo neki tipčki, ki bi kar naprej nekaj prepovedovali in pisali nove zakone. Dajte, vzemite svojo kurjo pamet malo v roke.

ZAVEST vsakega posameznika, ta je tista, ki edina lahko kaj spremeni, pa naj bo to alkohol, hitrost ali pa pasji dreki na zelenicah. Če nimaš poštimano v glavi, potem ne pomaga noben zakon in prepoved - saj so zato napisani, da se kršijo - ali tako nekako, ali ne ?

Erno je lepo napisal, se kar malo pokesal in se bi ga dalo posnemati. Ali pa naj vrli zemljani delajo tako, kot jaz. Čeprav sem strasten kadilec, v avtu ne kadim že vrsto let in težava odvrglih čikov odpade.

Letos sem bil na dopustu v Črni Gori. Precej km je treba narediti, da prideš tja dol in nazaj. In nazaj sem vedel, da bom stal v kolonah, če ne drugje, Sv Rok sigurno. Pa sva z ženo pred potjo v avto lepo vzela manjši pepelnik in vrečko. Ko sva stala v tistih neskončnih kolonah, sva skozi okno avta pihala dimčke in otresala pepel, cigarete pa potem ugašala v pepelnik in ga zavila v vrečko, da ni smrdelo po avtu. Ko sva se nekje ustavila, pa sva izpraznila pepelnik v kanto za smeti.

Tako. Da se tudi na ta način, ali ne ? Ni najlepše, je pa vsekakor bolje to, kot pa metati ven goreče ogorke. Pa ni potreben noben zakon in nobenega policaja, ki bi te potem moral kontrolirati in kaznovati.
LP iz zagorske doline
Mi gremo noter, ko gredo drugi ven !
http://www.pgdzagorje-mesto.si
Uporabnikova podoba
Ico

Objave: 751
Registriran: 14. november 2003, 14:23

Objava Oskar » 14. avgust 2007, 8:54

Ico, pa je bila tista kanta za smeti kovinska ? :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Ico » 15. avgust 2007, 6:28

Oskar je napisal:Ico, pa je bila tista kanta za smeti kovinska ?

Ma ne vem, če je bila ravno kovinska, so pa bili čiki dobro in precej časa že ugasnjeni.
LP iz zagorske doline
Mi gremo noter, ko gredo drugi ven !
http://www.pgdzagorje-mesto.si
Uporabnikova podoba
Ico

Objave: 751
Registriran: 14. november 2003, 14:23

Objava Šmarčan » 3. oktober 2007, 10:19

Kultura Slovencev je še preslaba, da bi se to dalo rešiti, pa ne samo ogorki tudi odpadki, ki jih marsikdo odvrže brezkrbno skozi okno.
Nabit velike kazni, čiščenje odpadkov ( javna dela). Tako kot imajo to v Avstriji in Nemčiji. Pa četudi se dobi samo dva od sto "ljudi", ki odlagat odpadke nedovoljeno, je tudi to nekaj. Ta dva ne bi potem nikoli več naredila tega, pa še drugim bi sporočila, da sta dobila kazen.
Lp
Andrej
Uporabnikova podoba
Šmarčan

Objave: 261
Registriran: 13. januar 2007, 15:57

Objava Podmornik » 3. oktober 2007, 11:57

Mislim, da neko sankcioniranje ne pride v poštev. Saj veste kako je to. Tudi uporaba mobitelov brez prostoročne napeljave v avtomobilu je prepovedana, toda še vedno to počnemo.
Boljša rešitev je seveda ozaveščanje ljudi v obliki jumbo plakatov, reklam na TV, ...v trenutku predvajanja reklame se marsikomu zdi vse brez zveze, toda ko se vozi in naleti na takšno situacijo verjemite, da se spomne reklame. Samo pomislite, koliko se vas ob prometni nesreči na avtocesti spomne oglaševalske reklame o postavitni vozil, da lahko reševalci pridejo do kraja nesreče!
Saj vem kaj bo naslednji komentar, da tega itak nihče ne počne, toda če to naredi eden, dva, trije, jim bodo drugi sledili. Kdo ve!
Če pa naletite na takšnega, si zapišite njegovo registracijo, da bodo možje v modrem vedeli koga obiskati v primeru požara, če boste le-tega seveda prijavili.
Uporabnikova podoba
Podmornik

Objave: 22
Registriran: 24. januar 2006, 11:49

Nazaj na Preventiva

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 9 gostov