Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Načelo preventive

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Načelo preventive

Objava Drago » 22. september 2003, 16:55

Če sem že težil za "forumski nivo" preventive pa je zdaj tukaj :shock: ( malo pozno, ampak še vedno boljše kot nikoli :twisted: ) in zdi se mi prav, da navedem nekaj osnovnih izhodišč "tega čudesa". :arrow: Požarno preventivo ( še največ ) obravnava Zakon o varstvu pred požarom 8) in mogoče ima prav zaradi tega "ljubi mir" :lol: Nihče si ga namreč ne želi spreminjati, verjetno se tudi čita bolj redko :twisted: Da ne bi odkrival "tople vode" bom v zvezi preventive uporabil kar dikcijo zakona, ki v svojem 10. členu ( načelo preventive ) pravi:

Ukrepi varstva pred požarom morajo biti načrtovani in izvedeni tako, da čim bolj preprečijo nastanek požara, ob požaru pa omejijo njegovo širjenje

To načelo se mi zdi kar pravšnje izhodišče za številne teme, ki se bodo ( slej kot prej ) pojavile v tem forumu :twisted: in zaenkrat naj še rečem samo DOBRODOŠLA PREVENTIVA :!: na gasilci.org 8)

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Drago » 22. september 2003, 17:30

Sledeče načelo, ki se mi zdi aktualno :oops: , je navedeno v 8. členu istega zakona in se imenuje: "Načelo zaščite sosedovega premoženja"

Predpisani ukrepi varstva pred požarom morajo preprečevati širjenje požara na sosedovo premoženje.

Prav mika me, da bi to načelo povezal s požarom na Krasu, ki smo ga "fasali" od sosedov, saj ( konec - koncev ) gre samo za "nadgradnjo sosedstva" :twisted:. Sledeče načelo je - načelo odgovornosti, ki pravi:

Vsaka fizična in pravna oseba je v skladu z zakonom kazensko in odškodninsko odgovorna za neizvajanje ukrepov varstva pred požarom ter za posledice, ki zaradi tega nastanejo.

Ne vem sicer, če bo država znotraj EU kaj več kot "pravna oseba" :? , vredno razmisleka :twisted:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Matjaž Zupan » 23. september 2003, 14:15

No, Italijanom ni ravno uspelo zaščititi soseda pred požarom. Če se ne motim so ponekod pomagali gasiti iz zraka.
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

Objava Mitja Gregorič » 26. september 2003, 13:13

Ja to bo držalo.
Gasili so z Kanaderji in helikopterjem po grebenu od državne meje pa do vasi Nova vas in Vojščica.
8)
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Mitja Gregorič » 26. september 2003, 13:15

Pošteno saj je bil njihov "ogenj"....kajne