Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Oktober 2007

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Oktober 2007

Objava Dušan » 6. september 2007, 18:54

Počasi se bliža Oktober in me zanima ali že kaj pripravljate ali razmišljate o dogajanju v Oktobru? Prikazne vaje,nasveti, gašenje, reševanje, dan odprtih vrat, poučni dnevi za občane in podobno.
Tehnika nam lajša življenje!
Uporabnikova podoba
Dušan

Objave: 1432
Registriran: 27. julij 2003, 22:22

Objava Prevojc » 11. september 2007, 13:16

Mi pripravljamo dan odprtih vrat za občane in praktični prikaz gašenja.

Lansko leto smo organizirali tak dan prvič in imeli kar dobr obisk. Letos pričakujemo več ljudi. :D
Zoran Dernulovec

www.gasilci-prevoje.si

Ne pluvaj po tleh,
pomisli na poplave.
Uporabnikova podoba
Prevojc

Objave: 170
Registriran: 25. februar 2006, 22:30
GE: Prevoje

Objava _strojnik_ » 11. september 2007, 21:15

Ja verjetno predstavitev na šoli! Predstavitev za krajane? Organizirana pa bo tudi občinska vaja!

LP
SLOVENSKO JE BITI GASILEC !!!
Uporabnikova podoba
_strojnik_

Objave: 421
Registriran: 4. marec 2007, 21:17

Objava edvard » 12. september 2007, 14:09

Vsekakor da !!!
Dnevi odprtih vrat so že malo "out" saj ni vse v razkazovanju opreme.
Občanom je treba tudi praktično prikazat postopke in taktiko (verjamem da bi bilo bolj zanimivo za marsikoga)!
DELAJ NAPAKE, AMPAK DELAJ JIH PRAVILNO! (LOESJE)

http://www.carnium.si
http://www.gasilcikranj.si
Uporabnikova podoba
edvard

Objave: 360
Registriran: 16. oktober 2005, 21:02

Objava Šmarčan » 13. september 2007, 10:26

Mi imamo v Oktobru občinko vajo, prikaz gašenja in evakuacija vrtca, dan odprtih vrat. Občasno prikaz opreme, praktični prikaz gašenja in evakuacija na osnovni šoli.

Lp
Uporabnikova podoba
Šmarčan

Objave: 261
Registriran: 13. januar 2007, 15:57

Objava Prevojc » 13. september 2007, 12:56

Dan odprtih vrat se mi zdi še kako pomemben. Vsaj lahko pokažemo kaj imamo in pa predvsem povemo kaj BI ŠE RABILI.

Drugače pa vsako leto pripravimo tudi praktičen prikaz gašenja in obiskovalci lahko poiskusijo gasiti.
Zoran Dernulovec

www.gasilci-prevoje.si

Ne pluvaj po tleh,
pomisli na poplave.
Uporabnikova podoba
Prevojc

Objava Prevojc » 2. oktober 2007, 10:25

Mesec Oktober je tu mi imamo s strani GZ samo naslov brez plakatov in ostalega materiala. :!:

Spet bomo gasili ( v zadnjem trenutku) namesto da bi se že recimo Septembra izdali plakat oz. drug material.
Zoran Dernulovec

www.gasilci-prevoje.si

Ne pluvaj po tleh,
pomisli na poplave.
Uporabnikova podoba
Prevojc

Objava gasrok » 2. oktober 2007, 10:29

Mi imamo v oktobru dan odprtih vrat....vajo na temo evakuacija na osnovno šolo...vajo na dom Matevža Langusa....prevzem novega vozila gvm...prevzem nove nadgradnja na novem PV-1....
Na pomoč
gasrok

Objave: 97
Registriran: 30. marec 2007, 11:55

Objava Oskar » 2. oktober 2007, 11:18

Na regionalni TV pripravljam Varnostni kotiček vsak četrtek ob 18.00 uri.
Tema: ukrepanje ob različnih situacijah, požar...itd
Vabljeni k ogledu.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava nikinika » 2. oktober 2007, 13:05

Mi bomo tud meli dan odprtih vrat, pa občinsko vajo za vseh 7 društev, pa članice in člani se bomo organizirali in spucali gasilni dom od strehe do tal :) Pa ja....na dan odprtih vrat bomo mentorji še posebej povabili otroke, predvsem te, ki so leto na novo, pa bojo meli možnost gašeja in preikušanja gasilske opreme, pa vožnje s gasilskim kombijem, tovornjakom in podobno :):):):) tko...da otroci vidjo kakšno opremo majo "tapravi" gasilci :):):)
nikinika

Objave: 22
Registriran: 21. april 2007, 21:04

Objava Matej Z. » 2. oktober 2007, 13:37

gasrok je napisal:Mi imamo v oktobru dan odprtih vrat....vajo na temo evakuacija na osnovno šolo...vajo na dom Matevža Langusa....prevzem novega vozila gvm...prevzem nove nadgradnja na novem PV-1....

Za vsa društva ki izvajate evakuacijo iz objetktov. Zanima me kako si sledi potek evakuacije?

Moje mnenje je, da večina društev ki izvajajo evakuacijo na šole vrtce, dajejo poudarek samo na intervencijske ekipe in njihovo reševanje. Nihče pa se ne vpraša kako bomo požar odkrili, kako ga javili uporabnikom objekta in kako alarmirali intervencijske ekipe. Kje bodo uporabniki odšli iz objekta in kje bodo intervencijske ekipe vstopale v objekt. Kako bomo preverili ali so vsi uporabniki evakuirani... Poseben problem so domovi za ostarele, bolnišnice... kjer moramo računati na določen procent nemobilnih ljudi. Računati na to da nekateri starostniki ne bodo slišali javljalnika oz. opozorilnega znaka za evakuacijo...

Evakuacija je res kompleksen problem. Zato bi bilo res dobro če bi se GZS potrudila in nam izdelala kakšna novodila, posredovalao literaturo.
Uporabnikova podoba
Matej Z.

Objave: 117
Registriran: 2. september 2006, 16:20

Objava Podmornik » 3. oktober 2007, 7:25

Mi izvajamo evakuacijo osnovne šole vsako leto in seveda pred evakuacijo nastane celoten elaborat v sodelovanju z ravnateljico OŠ, ob upoštevanju vseh njihovih internih predpisov, požarnega reda in seveda veljavne zakonodaje.
Vsaka evakuacija ima drugačno predpostavko požara. Začetno reagiranje kadra je odvisno od prvih obvestil in takojšnjega obvestila ravnateljice po šolskem objavnem sistemu.
Ob evakuaciji budno spremljamo reakcije učiteljev in drugega zaposlenega kadra, saj morajo ti zagotoviti varen, nepaničen izhod, predvsem pa morajo paziti, da so v evakuacijski coni vsi učenci. Eno leto smo jim ob evakuaciji odstranili enega učenca in videli, da zares spremljajo število svojih varovancev, saj je učiteljica takoj javila manjkajočega učenca, ter njegovo zadnje nahajališče. Zelo pohvalno, saj smo videli, da so se naša usposabljanja obrestovala.
Z evakuacijo vsako leto ponudimo praktični prikaz gašenja začetnih požarov z uporabo gasilnih aparatov ter poskrbimo še za kakšno presenečenje. Naj omenim, da smo v letu 2005 (elaborat je obsegal 16 strani) uporabili tudi Klub vodnikov reševalnih psov, s katerimi smo prikazali reševanje iz ruševin, medse smo povabili tudi policiste z njihovo opremo ter kot piko na i pripeljali še policijski helikopter, ki je povečal marsikatere otroške oči.Evakuacija je bila z vsemi spremljevalnimi dejavnostmi zelo uspešna.

Kar pa se tiče letos, pa pripravljamo dve interni usposabljanji za naše člane in prikazno vajo z vso razpoložljivo opremo. Prikazna vaja bo na okoliški večji žagi, kjer imajo veliko lesa. Seveda bo tu tudi plakatiranje in osveščanje občanov preko lokalnih medijev. Evakuacija OŠ pa je bila izveden že v mesecu juniju.
Uporabnikova podoba
Podmornik

Objave: 22
Registriran: 24. januar 2006, 11:49

Objava _strojnik_ » 3. oktober 2007, 13:29

Podmornik evakuacija je odlična stvar! Saj nobeden ne ve kako bi reagiral v realnosti pa še panike, bojiš se za življenje,...
SLOVENSKO JE BITI GASILEC !!!
Uporabnikova podoba
_strojnik_

Objave: 421
Registriran: 4. marec 2007, 21:17

Objava MICKA » 3. oktober 2007, 16:03

Oskar je napisal:Na regionalni TV pripravljam Varnostni kotiček vsak četrtek ob 18.00 uri.
Tema: ukrepanje ob različnih situacijah, požar...itd
Vabljeni k ogledu.

To kar bo posneto, bi lahko uporabili tudi kot učno gradivo.
Bi se priporočil, ker vašega programa na gorenjskem ni.
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabnikova podoba
MICKA

Objave: 1939
Registriran: 31. december 2002, 16:25

Objava Oskar » 3. oktober 2007, 16:30

Micka, takole piše na spletni strani RTS TV

Pokritost ozemlja s programom RTS TV:

Od septembra 2007 pokritost celotne Slovenije. Od leta 2008 televizijska hiša v prvem multipleksu.
Od oktobra 2006 do marca 2007 je imela RTS 70 % rast gledanosti.

Sicer pa so prvi štiri varnostni kotički narejeni, če imaš za avtorske pravice eure jih lahko dobiš ! :D :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Naprej

Nazaj na Preventiva

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost