Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Kviz za mlade gasilce

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Re: Kviz za mlade gasilce

Objava Peter » 3. december 2010, 8:24

Z vozli je res problem, ampak to zaradi tega, kot sem že večkrat poudaril, ker se preveč komplicira. Bom pa še jaz malo. Pri tesarskem vozlu, če bi se držali slike, je pravilno, da gre vrv 2,75-krat okoli. :lol: Jamborski je tako ali tako poglavje zase, saj bi ga morali delati navpično. Pri tem vozlu se ponavati tako ali tako izvedejo še varovalke, tako da je vseeno na katero stran visi. Bi rada še malo kompliciranja? Navezave ročnika v realni situaciji ne bi mogli nikoli (kvečjemu zelo redko) delati s koncem vrvi. Torbica se namreč vrže z vrha, spodnji konec se pa uporabi za odmikanje ročnika in cevi od ovir. Se učimo vozle za tekmovanje ali resnično delo?

Žal se tekmovanja zaradi takih nesmiselnih zahajanj v podrobnosti včasih spremenijo v farso, dejansko pa, kot si že sama ugotovila, noče nihče pripraviti enotnih pravil ocenjevanja takšnih podrobnosti.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Odg: Kviz za mlade gasilce

Objava MentorS » 6. december 2010, 22:11

Kaj naj rečem... Bil sem na kvizu, imeli smo 2 ekipe, rezultati malo slabši od pričakovanih... Ampak dobro, smo vse analizirali... Kar se tiče vozlov se mi ne zdi da bi bil kak problem.... tesarskega pač naučiš tako da naj ga pa "obrne" 5x okol pa bo sigurno v redu, jamborski je pa tak ko je na sliki pa je, ne bo nikol kazenskih... Itak morte vedet, da če boste mladino učili samo za kviz ne bojo dobili praktično veliko znanja,..
"Malo" me je zmotilo nekaj trditev na samem delu v telovadnici, kjer so bila vprašanja iz kviza... Poznamo ročne in motorne??? (gasilske lestve)... Pa z njo si utiramo pot pri gašenju notranjih požarov?? (gasilska sekirica)... mi lahko prosim pove, kdo od vas v društvu uči mladino, da imamo v garaži motorno lestev?? Pa roko na srce, ker operativec v naši državi pa uporablja sekirico pri notranjem požaru?? Se mi zdi da je sekirica le še del v prikolici za trodelca in v vitrini gasilskega muzeja.. Al se motim? Mogoče pa našo mladino za kviz pač slabo pripravljam, če drugi tok bolj znajo..

Zanima me to mentorji, glede na res vrhunsko znanje ekip (1-5 mesta recimo), koliko časa namenite pripravam na tekmovanje?
Prihodnost gasilskega društva je odvisna od števila mladih v njem!!!!
Uporabnikova podoba
MentorS

Objave: 82
Registriran: 21. maj 2008, 11:43

Objava mojčica » 13. december 2010, 20:00

MentorS,

v našem društvu imamo sicer samo mlajše pionirke in pionirje. Na kviz smo jih pričeli pripravljati v začetku oktobra. Vozle smo samo utrjevali,vse ostalo pa je bilo za večino otrok novo. S kolegom sva na začetku pripravljala 8 ekip.

Delo sva si malce razdelila, on je imel praktične vaje in en manjši del teorije, preostalo teorijo pa sem imela jaz. Na DP sem nam je uspelo uvrstiti z eno ekipo, ki si deli letošnji naslov državnih prvakov. =D>

Je pa nekaj res, pa spet govorim samo o mlajši kategoriji.Gradiva so preobsežna, tukaj se pozablja, da so to otroci stari med 7 in 11 let, ki marsikaj še ne razumejo čisto dobro. Je potrebno precej razlage, zgodovina gasilstva je sploh poglavje zase, saj je potrebno poznati kar nekaj datumov in imen. :!: Pa še nekaj je, tudi doma morajo malce pogledati v gradivo, pri tem pa so našim "gasilčicam in gasilčkom" na pomoč priskočili tudi njihovi starši. :)

Lep pozdrav
mojčica

Objave: 3
Registriran: 11. april 2010, 17:40

Objava alexxx » 10. oktober 2011, 20:46

Letos so na spletni strani povsem nova vprašanja za bronaste, srebrne in zlate značke, kot so bila prejšnja leta (in katera so tudi v priročniku za delo z mladino iz leta 2006). Potemtakem pridejo v poštev ta nova?

Hvala in LP
alexxx

Objave: 50
Registriran: 15. maj 2007, 17:12

Objava nekky » 10. oktober 2011, 21:27

Bo držalo, značke so nove. Ker pa priročnik za delo z mladino, verzija 2011, še ni izšel velja prejšnja izdaja priročnika za ostale sklope, kejr je naveden kot literatura novi.

Veliko sreče pri učenju mladine :)

LP
Vse naše sanje se lahko uresničijo, če imamo dovolj poguma, da jim sledimo!

Walt Disney
Uporabnikova podoba
nekky

Objave: 84
Registriran: 31. marec 2006, 17:15

Objava alexxx » 11. oktober 2011, 4:45

nekky hvala in veliko sreče tudi tebi.

LP
alexxx

Objava alexxx » 11. oktober 2011, 5:20

Pa še eno vprašanje: pri temi št.4 Gasilska znanja, na koliko trditev odgovarjajo tekmovalci? Na 12??? Tako jaz razumem razpis, kjer piše
"Vsebina vprašanj je razdeljena v tri sklope. Vodja kviza izžreba tri tekmovalne ekipe, ki izžrebajo po 4 številke za vsako tematiko in pod katerimi se skrivajo trditve - vprašanja."
Malo čudno je tole napisano...
alexxx

Objava nekky » 11. oktober 2011, 19:35

bo držalo. Iz vsakega sklopa odgovarjajo na 4 trditve. Ko prirpavljaš kviz pa moraš za vsak sklop pripraviti vsaj 8 trditev, da potem lahko izžrebajo taprave 4.

Alexxx ni zakaj. Bomo videli v soboto kako se bom odrezala kot organizator in naše ekipe, kot tekmovlaci.

papa

Walt Disney
Uporabnikova podoba
nekky

Objava zibko » 11. oktober 2011, 23:34

točno tako. štirje sklopi po 4 gesla. Torej skupno 12 trditev = max 60 točk
zibko

Objave: 196
Registriran: 28. februar 2006, 0:13

Objava kvizko » 12. oktober 2011, 10:23

Pozdravljeni,

Zibko, nisem prepričan, da tvoja trditev
"točno tako. štirje sklopi po 4 gesla. Torej skupno 12 trditev = max 60 točk" PRAVILNA.

Po razpisu so trije sklopi.

Prosim preveri.

KVIZKO
kvizko

Objava Operativ`c » 12. oktober 2011, 14:18

Verjetno se je zibko zmotil.

So 3 sklopi:
1. Orodja in oprema
2. preventivna značka (bronasta, srebrna, zlata)
3. Poznavanje tekmovalnih disciplin (MP - vaje za pionirje; SP - vaje za mladince, MLAD - vaje za člane)

Iz vsakega sklopa pa se dobi/izvleče po 4 trditve. Kot je napisal zibko: max=60 točk
Operativ`c

Objave: 67
Registriran: 26. oktober 2009, 15:32

Objava zibko » 12. oktober 2011, 21:52

Se opravičujem za zmedo. Seveda so trije sklopi, tako kot je Operativ'c napisal.
zibko

Objave: 196
Registriran: 28. februar 2006, 0:13

Objava alexxx » 17. maj 2012, 14:11

Pri vaji pionirjev poišči svoj par, a je treba obvezno najprej izbrati tisto orodje ki je na izžrebanem listku (se pravi tisto ki je na levi strani, saj je na listkih za žreb samo oprema ki je na levi strani) in šele nato pripadajoči par na desni strani?

LP
alexxx

Objava nekky » 17. maj 2012, 16:10

CAO!

Do sedaj ni bilo to potrebno, v letošnjih pravilih pa moraš najprej najti orodje iz listka in šele nato njegov par. Za nepravilni vrstni red izbire orodja je 5 KT po tekmovalcu.

LP

Walt Disney
Uporabnikova podoba
nekky

Objava alexxx » 17. maj 2012, 16:55

Do sedaj tudi nismo delali tako, en je šel v kontra stran najprej, letos sem pa videl kazenske...seveda ko sem jih že učil narobe ;)

Ampak na listkih za žreb je pa samo oprema z leve strani, ali?
alexxx

NazajNaprej

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost