Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Kaj z mladinci ko dopolnijo 16 let?

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Kaj z mladinci ko dopolnijo 16 let?

Objava alc33 » 7. november 2009, 12:56

Hkrati se pa pojavlja vprašanje, kako je z zavarovanjem ( ZZZS - po spisku operative ) pripravnikov, glede na to, da lahko pride do poškodbe že na poti na kraj dogodka.
Ne, da bi bil proti taki vrsti izobraževanja pripravnikov, vendar, ko sem jaz vodja intervencije nisem najbolj vesel, če se mi k vozilu postavi pripravnik, kljub temu, da vem, da ga na intervenciji lahko uporabim za različne manj nevarne naloge.
Vendar se ponavadi odločim, da ga vzamem s sabo in mu odredim kakšnega izkušenejšega gasilca, ki seveda ne sodeluje neposredno pri vstopu v objekt za mentorja.

Lp.
Flying isn't dangerous. Crashing is what's dangerous.
Uporabnikova podoba
alc33

Objave: 178
Registriran: 19. april 2009, 10:10

Objava Merdaus » 13. november 2009, 21:19

ja glede zavarovanja bi bilo mogoče najbolje tako da pripravniku stariši napišejo oz podpišejo izjavo da je na intervenciji na lastno odgovornost ali pa ne ?
Merdaus

Objava M-Coki » 3. januar 2010, 1:40

No, zakaj še ostali ne poveste, kako je pri vas z mladinci... jih vzamete s seboj na intervencijo ali ne ?? In še zakaj ja/ne ? #-o
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava vidic » 3. januar 2010, 11:21

Pri nas maldince najprej začnemo vključevat v operativne vaje. Sam sem na intervencije začel hodit pri 17-ih letih, tudi sedaj pa imamo 3 pripravnike, ki bodo letos opravljali nadaljevalni tečaj in že hodijo na intervencije.
vidic

Objave: 95
Registriran: 23. julij 2008, 19:44
GE: PGD Lesce

Re: Kaj z mladinci ko dopolnijo 16 let?

Objava Napadalec2 » 3. januar 2010, 12:07

Pri nas že sodelujejo na intervencijah tisti ki imajo opravljen osnovni tečaj. Naslednji teden se jim začne tudi nadaljevalni!
Napadalec2

Objave: 120
Registriran: 29. oktober 2009, 12:16

Objava Gasilko_112 » 9. januar 2010, 0:12

vidic in Napadalec2, kako pa mate dogovorjeno kaj vse lahko delajo pripravniki na intervencijah in kako so obveščeni o intervenciji (telfon, itd)??
Lp. T
Uporabnikova podoba
Gasilko_112

Objave: 70
Registriran: 7. februar 2007, 22:08

Objava vidic » 9. januar 2010, 11:18

Jaz ko sem bil še pripravnik sem dobival obvestila na sms, ali pa sem imel očetov pozivik ko njega ni bilo doma. Tudi sedaj naši pripravniki dobivajo obvestila na sms. Glede dela pa tako nekako, da smo nosili orodje drugim gasilcem, polagali kakšen vod za napajanje cisterne, usmerjanje prometa (če je zaradi intervencije zaprt del ceste) in pa na koncu intervencije pospravlanje.
vidic

Objave: 95
Registriran: 23. julij 2008, 19:44
GE: PGD Lesce

Objava Napadalec2 » 10. januar 2010, 9:07

Pri nas nas so obveščeni preko sirene ali pozivnikov, če ga imajo pri hiši. SMS sporočil pri nas še ne prakticiramo. Opravljajo pa takšna in podobna dela kot je napisal Vidic!
Napadalec2

Objave: 120
Registriran: 29. oktober 2009, 12:16

Objava Matej B. » 10. januar 2010, 10:52

Tudi pri nas imamo kar nekaj takšnih zagreti bodočih operativcev, starih 16-18 let, trenutno v vlogi pripravnika. V operativno delo so vključeni enako kot ostali, tu predvsem kar se vaj in usposabljanj tiče, na intervencijah pa opravljajo podobne naloge kot je opisal vidic. Njihovo prevozno sredstvo na in iz intervencij je izključno gvm-1. Alarmirani so pa preko SMS ali sistema javnega alarmiranja. Kasneje ko so polnopravni operativci dobijo pozivnik.
"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1124
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava alc33 » 10. januar 2010, 13:04

Mene še vedno zanima, kako imate rešeno z zavarovanjem ( ZZZS - po spisku operative ) pripravnikov, glede na to, da lahko pride do poškodbe že na poti na kraj dogodka, ali pa tudi na sami intervenciji?

A jih imate mogoče kako dodatno zavarovane?
Flying isn't dangerous. Crashing is what's dangerous.
Uporabnikova podoba
alc33

Objave: 178
Registriran: 19. april 2009, 10:10

Objava Benko » 27. marec 2010, 14:06

alc33 je napisal:Mene še vedno zanima, kako imate rešeno z zavarovanjem ( ZZZS - po spisku operative ) pripravnikov, glede na to, da lahko pride do poškodbe že na poti na kraj dogodka, ali pa tudi na sami intervenciji?

A jih imate mogoče kako dodatno zavarovane?

Isto mene zanima in še kaj se spremeni z polnoletnostjo
Benko

Objave: 1
Registriran: 27. marec 2010, 13:50

Objava Prevojc » 20. januar 2011, 10:16

tole sem zasledil v Posebnih pravilih gasilske službe prostovoljnih gasilce.
In iz tega sledi po mojm mnenju da so pripravniki na intervenciji NE ZAVAROVANI ( na odgovornost staršev in samih sebe). Vsaj tako jaz razumem tale člen. sem pa poslal vprašanje na Gasilsko zvezo Slovenije in čakam odgovor.

Ko ga dobim vam ga posredujem.

»IZVEČEK IZ POSEBNIH PRAVIL GASILSKE SLUŽBE PROSTOVOLJNIH GASILCEV«

2.1. Gasilski pripravnik

Gasilski pripravnik je član prostovoljnega gasilskega društva v starosti od 16. do 18. leta oziroma nad 18 let v času strokovnega usposabljanja in priprave za operativnega gasilca.

V času pripravništva opravi gasilec osnovno usposabljanje in nadaljevalni tečaj za gasilca. Usposabljanje opravlja pod nadzorom mentorja, ki mu ga določi poveljnik PGD.

Gasilski pripravnik, lahko prostovoljno sodeluje v gasilskih intervencijah pri nalogah, ki so v skladu s programom pripravništva ter niso življenjsko in zdravju nevarna. Dela opravlja pod nadzorom.

Mladoletnik lahko opravlja naloge gasilskega pripravnika le po predhodnem pisnem dovoljenju staršev ali skrbnikov.
Zoran Dernulovec

www.gasilci-prevoje.si

Ne pluvaj po tleh,
pomisli na poplave.
Uporabnikova podoba
Prevojc

Objave: 170
Registriran: 25. februar 2006, 22:30
GE: Prevoje

Objava Peter » 20. januar 2011, 11:26

Zavarovani so toliko, kolikor jih zavarujete. Lahko enako kot operativni gasilci.

Spoštovani!

V skladu s Posebnimi pravili gasilske službe prostovoljnih gasilcev lahko mladoletnik opravlja naloge gasilskega pripravnika le po predhodnem pisnem dovoljenju staršev. V ta namen smo pripravili vzorec soglasja. Prosimo, da pri vključevanju mladoletnikov v naloge gasilskega pripravništva upoštevate sprejeta pravila in poskrbite za ustrezna soglasja staršev ter pripravnikom določite mentorja.

Mentorja pa mora v skladu s posebnimi pravili določiti poveljnik PGD tudi pripravnikom nad 18. letom starosti.

Gasilska zveza Slovenije

»IZVEČEK IZ POSEBNIH PRAVIL GASILSKE SLUŽBE PROSTOVOLJNIH GASILCEV«

2.1. Gasilski pripravnik
Gasilski pripravnik je član prostovoljnega gasilskega društva v starosti od 16. do 18. leta oziroma nad 18 let v času strokovnega usposabljanja in priprave za operativnega gasilca.

V času pripravništva opravi gasilec osnovno usposabljanje in nadaljevalni tečaj za gasilca. Usposabljanje opravlja pod nadzorom mentorja, ki mu ga določi poveljnik PGD.

Gasilski pripravnik, lahko prostovoljno sodeluje v gasilskih intervencijah pri nalogah, ki so v skladu s programom pripravništva ter niso življenjsko in zdravju nevarna. Dela opravlja pod nadzorom.

Mladoletnik lahko opravlja naloge gasilskega pripravnika le po predhodnem pisnem dovoljenju staršev ali skrbnikov.
Priloge
Soglasje za opravljanje pripravnistva in mentorstvo_mladoletnik.doc
(37 KiB) Prenešeno 85 krat
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4861
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Prevojc » 20. januar 2011, 12:39

Peter je napisal:Zavarovani so toliko, kolikor jih zavarujete. Lahko enako kot operativni gasilci.

In kaj če že imamo izplnjeno kvoto, ki je za Gasilsko enota 2 kategorije 23. to je sicer NAJMANJŠE število operativnih gasilcev vendar v našem primeru tudi max število zavarovanih gasilcev s strani GZ. Žel bo problem kvot ratal tudi tukaj kot je že pri IDA in še čem.
Sem pa dobil delni odgovor iz Gasilske zveze Slovenije in sicer da vprašanje sedaj preučuje nekdo, ki je aktivno pisal Posebna pravila. Bomo videli kaj bom dobil za odgovor.
Zoran Dernulovec

www.gasilci-prevoje.si

Ne pluvaj po tleh,
pomisli na poplave.
Uporabnikova podoba
Prevojc

Objave: 170
Registriran: 25. februar 2006, 22:30
GE: Prevoje

Re: Kaj z mladinci ko dopolnijo 16 let?

Objava Peter » 20. januar 2011, 12:49

Kvota je verjetno določena samo zaradi omejenih sredstev. Če boste sami plačali, ne bo nobenega problema.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4861
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

NazajNaprej

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost