Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Občni zbor gasilske mladine

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava mailo » 17. januar 2006, 14:07

Marek, dobra ideja tisto s projektorjem - na osnovi prezentacije lahko mladim malo osvežiš spomin, kaj vse so počeli v preteklem letu.

Glede udeležbe iz preteklih let, lahko rečem, da se ga pri nas udeleži več kot polovica mladih, kako bo pa letos bomo pa še videli (zbor imamo namreč konec meseca).
Naj bo ogenj naš prijatelj!
Uporabnikova podoba
mailo
moderator
moderator

Objave: 274
Registriran: 4. september 2003, 14:26

Objava vinta » 17. januar 2006, 20:18

Glede občnega zbora mladine moram povedati da sem za. Čez zimo imamo z mladino bolj malo aktivnosti in zato je še ta občni zbor bolj pomemben. Čez leto se še kar nekaj dogaja tekmovanja, orentacijski teki, kvizi, tabori in podobno. Pozimi pa kar malo pozabimo na njih morda se vsakih nekaj let izvedejo predavanja za preventivne značke kaj več pa tudi ne. Zato mislim da je ta letni zbor zelo pomemben za njih da jim pokažemo da jih spoštujemo in mislimo tudi na njih.Mi še povabimo zraven starše, predstavnika občine in predstavnike GZ.
LP vinta
Uporabnikova podoba
vinta

Objave: 95
Registriran: 25. december 2005, 18:04

Objava Zeki » 17. januar 2006, 23:13

V našem društvu prirejamo občni zbor mladine, kjer se zberejo mentorji mladina in gostje. Na OZ pregledamo delo v preteklem letu in plan dela za naslednje leto ter določimo predstavnike za članski OZ.
-----PGD HRASTNIK - MESTO-----
http://www.pgdhrastnik-mesto.si
Uporabnikova podoba
Zeki

Objave: 30
Registriran: 22. september 2005, 22:15

Objava Uroš Lenarčič » 21. januar 2006, 12:01

V našem PGD imamo občni zbor mladine dober teden po občnem zboru članov, dnevni red pa obsega:

-otvoritev
-izvolitev organov OZ
-analizo dela v letu 2005
-razpravo na poročila
-načrt dela za tekoče leto
-podelitev priznanj
-razno

Seveda pa potem sledi še manjša pogostitev in sproščen pogovor na razne teme.
Cogito, ergo sum.

Slika
Uporabnikova podoba
Uroš Lenarčič

Objave: 891
Registriran: 28. december 2004, 20:11

Objava mi78 » 21. januar 2006, 17:37

V naši zvezi so se začnejo občni zbori danes in tako potekajo vse do meseca Marca, ko je občni zbor zveze.
No in kot prdsednik MK pri Gasilski zvezi sem bil tudi včeraj povabljen na zbor mladih v PGD Muta.
Lepo so predstavli delo v preteklem letu, si zadali plan dela za leto 2006 in na koncu je sledila pogostitev z zabavo. (niso meli glih ansambla, je igral tranzistor).

Na mladih svet stoji!
Uporabnikova podoba
mi78

Objave: 56
Registriran: 6. januar 2005, 16:57

Objava Tona » 22. januar 2006, 22:45

1997 leta smo imeli ustanovitveni občni zbor MK v našem društvu in od takrat ima mladina svoj občni zbor . Na njega so povabljeni zraven mladine in mentorjev tudi gostje iz sosednjih in prijateljskega PGD , predstavnik MK na GZ Maribor , člani UO in zadnja leta tudi starši otrok . Pri nas se zadeva obnese , pa tudi za otroke je bolje tako , saj sodelujejo na občnem zboru na katerem se govori predvsem o njih in njihovem delu .
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabnikova podoba
Tona

Objave: 1230
Registriran: 25. junij 2004, 10:02

Objava mi78 » 28. januar 2006, 13:06

Pozdravljeni!

Pravkar smo končali z 14. zborom mladih v našem PGD.
Dnevni red kot standardno
- Pozdrav
- Izvolitev delovnega predsednika
- zapisnikarja in dva overovatelja zapisnika
- poročilo MK
- poročilo desetarjev
- razprava na podana poročila
- razno
Na zbor smo vabli tudi delegate GZ, predsednika in poveljnika društva in župana občine, ki je ob enem tudi ravnatelj na OŠ.
Pod točko razno je debata tekla predvsem o novačenju in DMG na OŠ.
Rezultat:"znajdite se kak vete in znate" mi vam bomo pomagali! Kako? Ni odgovora.
Bomo že nagruntali!!!

No, pa še kuharce so pripravile super malico, nimaš kaj!

Zdaj pe se moram še pripraviti na članski občni zbor "potek po zboru je bol zanimiv"
NA MLADIH SVET STOJI!!!
Uporabnikova podoba
mi78

Objave: 56
Registriran: 6. januar 2005, 16:57

Objava mito » 2. februar 2006, 0:42

Peter. že prav da si se potegnil za mlade. Ampak dejstva so drugačna.
Ko smo imeli občni zbor je prišlo kvečjemu pet šest mladih in ne več. Zdaj imamo šesto leto zapored zbor mladih in letošnja udeležba je bila 38 prisotnih od 47. Če naredimo občni zbor ob štirih popoldne ne bo starejših članov, če ga naredimo ob sedmih zvečer ni mladine. Občni zbori za mlade niso zanimivi, kar povedo tisti naši mladi člani, kateri so izvoljeni od mladine da jih zastopajo na občnem zboru. Finančni plani, poročila predsednika in poveljnika, to jih ne zanima.
Lahko bi napisal še kar nekaj dejstev v prid zboru mladih.

Kot sem že omenil, mi prirejamo te zbore, kot vsa društva v naši GZ. Mladi zbor vodijo sami. Napišejo poročila o vseh dejavnostih, ki so jih imeli v preteklem letu (letos je bilo 11 poročil) in jih preberejo. Da pa ne berejo sami sebi povabimo še vse predsednike komisij in odborov, predsednika, poveljnika, predstavnika GZ itd. Celotna procedura traja debelo uro. Kasneje otrok ne seganjamo domov, da bi ga tastari lahko spil liter al pa dva, ampak zganjamo tisto kar otrokom paše in to je to.
Res pa je, da vse člane starejše od 16 let povabimo tudi na občni zbor, kar se za pripravnike tudi spodobi.
Piši, vendar ne piši neumnosti, v nasprotnrm primeru povej, da je to tvoje mnenje.
MITO.
Uporabnikova podoba
mito

Objave: 270
Registriran: 12. januar 2006, 11:38

Objava Peter » 2. februar 2006, 1:13

Precej se jih sprašuje, zakaj prihaja do konfliktov med mladimi in starimi, zakaj se med seboj niti ne poznajo. Glede na to, da se jih ločuje, potem ni nič čudnega. Težko je sedaj primerjati, ker vsi pišete za svoja društva in sami najbolje veste, kako vam paše. Če imate dvorano za 50 ljudi in 50 otrok, potem se res ne da narediti občnega zbora za vse članstvo naenkrat.

Druga stvar pa je sam način podajanja vsebine občnega zbora, ki je lahko enako dolgočasen tako za stare kot za mlade. Stari so potrpežljivi in enkrat na leto že potrpijo, medtem ko vam otroci iskreno dajo vedeti, kako vas sprejemajo.

Žal je vse več takih, ki več ne ločijo med zborom mladine in občnim zborom mladine. Slednji seveda ne obstaja, razen, če ima mladina svoje društvo.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava ANDY » 4. februar 2006, 0:04

Tona je napisal:1997 leta smo imeli ustanovitveni občni zbor MK v našem društvu in od takrat ima mladina svoj občni zbor . Na njega so povabljeni zraven mladine in mentorjev tudi gostje iz sosednjih in prijateljskega PGD , predstavnik MK na GZ Maribor , člani UO in zadnja leta tudi starši otrok . Pri nas se zadeva obnese , pa tudi za otroke je bolje tako , saj sodelujejo na občnem zboru na katerem se govori predvsem o njih in njihovem delu .

TOČNO TAKO JE,bi lahko začel to kratko poročilo, saj ravno kar prihajam iz občnega zbora MK PGD Brezje, saj sem bil k njim povabljen kot gost. Seveda ne brez razloga. Šel sem si pogledat kako ta stvar deluje in moram priznat da je to to kar bom kot mentor mladine uvedel in sprovedel v naslednjem letu v našem društvu.
Zbor je potekal po klasičnem dnevnem redu, se pravi otvoritev in pozdrav prisotnih, izvolitev delavnega predsestva, sledila so poročila, nato razprave, zatem so se podelila priznanja in pohvale in nato seveda po točki razno še zaključek z pogostitvijo. Zares zares prijetna zadeva, ko vidiš da znajo otroci speljat zbor boljše kot kje starejši člani.
In ob tej priložnosti še želim čestitat vsem mladim za dosežene cilje v lanskem letu, ter obilo športne in tekmovalne sreče v tem letu saj se podajajo na državno tekmovanje. Le tako naprej. BRAVO PGD BREZJE PRI MARIBORU =D> =D> =D> =D> =D>
"Prehitevajte brez skrbi, saj vas bom izrezal iz pločevine. Vaš gasilec."

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabnikova podoba
ANDY

Objave: 1534
Registriran: 7. november 2004, 18:34

Objava Marjetica » 4. februar 2006, 11:38

Tudi jaz se pridružujem Andyju in čestitam PGD Brezju za delo z mladino =D> in da izkoristim priliko tudi za delo s članicami.

Verjetno gre tukaj v prvi vrsti zahvala dobremu mentorju mladini in vsekakor tudi poveljniku (našemu forumovcu Tonetu). Le tako naprej.
V hitrosti časa nikar ne pozabite nase in sebi ljube ljudi!!!
Uporabnikova podoba
Marjetica
moderator
moderator

Objave: 861
Registriran: 29. julij 2004, 20:06

Objava Tona » 4. februar 2006, 16:29

AndY in Marjetica hvala za pohvale . Pač delamo in se trudimo po svojih močeh in moram reč da nam marsikaj tudi uspe . Za včeraj pa priznam , presenetil me je odziv staršev , saj se jih je zbora udeležilo doslej največje število . Nam ni žal , da smo se odločili za tak način , saj se pri nas zelčo dobro obnese .
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabnikova podoba
Tona

Objave: 1230
Registriran: 25. junij 2004, 10:02

Objava PATRIKUS » 4. februar 2006, 18:13

Mi imamo tudi občin zbor v PGD RADVANJU :D
Mene je ze groza ko bom moral racunat % koliko povabljenih je prišlo #-o #-o
Na mladih svet stoji!
PATRIKUS

Objave: 647
Registriran: 7. maj 2005, 14:17

Objava pbb » 4. februar 2006, 23:47

Danes popoldan so izvedli zbor mladih v PGD Selnica ob Dravi. Udeležil sem se ga kot predsednik MK pri naši GZ. Verjamem in vem, da marsikje ne pripravijo društvenih občnih zborov na takšnem nivoju.
Še posebej lepo je bilo, ko je predsednik MK PGD prebral seznam pionirjev, ki so prestopili v mladinske vrste ter seznam mladincev, ki so prestopli med člane; pri prebiranju slednjega se mu je pridružil še poveljnik PGD, ki je vsakemu posamezniku zaželel dobrodošlico v članskih vrstah. Zares lepa in prijetna gesta; zahvala in čestitke predsedniku MK ter vodstvu PGD Selnica ob Dravi. Le s takšnim elanom in zagnanostjo še naprej, saj mladi - vključno z nami - to rabijo.
Zbor mladih se je končal z zakusko in prijetnim klepetom. :megaman:
če te je strah, delaj tisto česar te je strah !
Uporabnikova podoba
pbb

Objave: 682
Registriran: 6. februar 2005, 18:20

Objava svoper » 5. februar 2006, 9:58

Tudi jaz sem pravkar prišel z našega zbora mladih gasilcev. Do sedaj (3 leta) je občni zbor potekal bolj monotono: branje poročil, plna dela,... To pa zato, ker sem delo mentorja opravljal sam. Konec lanskega leta pa sem pridobil 4 nove mentorice, ki so takoj zagrabile z delom in tako je letšnji zbor mladih potekal po temle dnevnem redu:
1. Pozdrav in izvolitev organov občnega zbora
2. Poročila:
– poročilo predsednika mladinske komisije PGD
– poročilo o občinskem tekmovanju
– poročilo o orientacijskem pohodu
– poročilo o občinskem kvizu
– poročilo o novoletni zabavi PGD
– poročilo o novoletni zabavi GZ
– poročilo o taboru gasilske mladine
– poročilo o obisku letališča Brnik
– poročilo o srečanju mladih v Mariboru
3. Poročilo verifikacijske komisije
4. Razprava na poročila in sprejem poročil
5. Program dela mladinske komisije PGD za leto 2006
6. Govori gostov
7. Razno (beseda staršem)

Kot vidite smo na občni zbor povabili tudi starše, in sicer zato, da vidijo kam otroke vozijo in kaj z njimi počnemo. Zato smo pripravili tudi 7 različnih zabavnih točk, katere so otroci odigrali (skeči, recitacije, pesmi). Seveda so tudi zbor mladih vodili sami (delovno predsetstvo, verifikacijska komisija), prav tako so vsa poročila, razen predsednika MK pripravili in prebrali sami.
Na koncu smo za vse prisotne pripravili še prigrizek. Moram reči, da so bili vsi navdušeni, tako starši, kot tudi predstavnik MK GZ.
Mislim, da bomo s takimi zbori mladih, sedaj ko je led prebit, tudi v bodoče nadaljevali. Zbor mladih smo tudi snemali.
Uporabnikova podoba
svoper

Objave: 124
Registriran: 22. oktober 2004, 20:37

NazajNaprej

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost